Skocz do zawartości

Karta Wędkarska


karol2144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć gdzie mam się zgłosić w związku z wyrobieniem karty. Do tej pory łowiłem na stawach komercyjnych. Potrzebuje informacji co gdzie i jak ta procedura wygląda w okręgu rzeszowskim. Prosił bym do adres i mniej wiecej opis tego wszystkiego w kilku słowach. Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do koła tam dajesz opłatę za egzamin na kartę wędkarską. Potem zdaje się że z tym kwitem idziesz do urzędu miasta coś tam płacisz oni wyrabiają Ci kartę wędkarską. Potem idziesz z tą kartą do koła zapisujesz się do koła płacisz wpisowe i składkę członkowską dają Ci taką książeczkę. No i na sam koniec płacisz składkę okręgową na wody nizinne albo górskie. Zdaje się że mniej więcej tak to wygląda ale pewny to nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Czyli jade do koła w sokołowie małopolskim bo tam mam bliżej i tam wszystko załatwie. Dobra Dzieki robin :) odezwe sie jeszcze jak załatwie wszystko to zamkne temat.

Raczej tak jak pisze @domek1995. Ja karte wyrabiałem jeszcze za sanacji i troche inaczej to wyglądało. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ile bym musiał zapłacić i co mieć by wędkować na spinning na terenie Mielca w wisłoce. Mam 15 lat i nie mam żadnej karty wędkarskiej zezwolenia itp. Co muszę zapłacić raz a co będe musiał płacić co roku i ile to będzie kosztować. Próbowałem sam znaleźć odpowiedź na to pytanie ale się pogubiłem w tych zniżkach składkach opłatach itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto skończył 14 lat, musi w tym celu wyrobić kartę wędkarską, 

Dokumentu nie dostaniemy automatycznie, trzeba wcześniej "zdać egzamin" ze znajomości ochrony i połowu ryb.
Egzamin zdajemy w lokalnym kole Polskiego Związku Wędkarskiego. Polecam Ci Koło PZW 22 Mielec, dane kontaktowe masz tutaj: https://www.pzw.org.pl/1407/dane_podmiotu

Po "zdaniu egzaminu", należy zgłosić się do starostwa powiatowego odpowiedniego dla swojego miejsca zamieszkania i złożyć wniosek o kartę wędkarską.

Do wniosku dołączyć należy zaświadczenie egzaminacyjne i zdjęcie, dokument tożsamości do wglądu, konieczna jest też opłata (10 zł).

Kartę odbieramy w Wydziale Ochrony Środowiska danego starostwa powiatowego, która jest przyznawana dożywotnio.

Po wyrobieniu karty w starostwie wracasz do koła i musisz zapłacić opłaty roczne tzw. licencje:

1. SKŁADKI CZŁONKOWSKIE – OGÓLNO ZWIĄZKOWE (Składka członkowska ulgowa 75%) - 38 zł

2. SKŁADKI NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD (Składka na ochronę i zagospodarowanie wód pełna ulgowa) - 100 zł
3. Wpisowe 10 albo 20 zł

W kole nr 22 w mielcu jest wielu bardzo dobrych wędkarzy od których możesz się dużo nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.