Jump to content

Zmiana korka w wędce muchowej


Kaskader

Recommended Posts

Koledzy kupiłem niedawno kija i po kilku wypadach na ryby korek się praktycznie rozlatuje na kawałki, gwarancja odpada bo zrobią taki sam, więc ciekawi mnie ile może kosztować wymiana tego "korka" na nowy i gdzie bym takie coś zrobił? Kij kosztował 2 stówki i nie wiem czy w ogóle warto się za to brać.

Link to comment
Share on other sites

Musisz to przemyśleć i przeliczyć.

Korek - Gotowe rękojeści zaczynają się od 49 pln http://www.fishingcenter.com.pl/rekojesci_tradycyjne.php

Można sklejać z plastrów i toczyć /jeden plaster o grubości 12,7 mm to koszt od 1,7 do 5,9 pln/sztuka / https://www.sklep.brc.com.pl/pl/c/Rekojesci%2C-Korek%2C-Pianka-EVA/10/1

Pianka wychodzi zdecydowanie taniej-wystarczajacy kawalek to koszt około 15-20 pln. W uzytkowaniu jest super tylko nie wyglada tak fajnie jak korek w muchówkach.

Do tego demontaż starego i montaż nowego pewnie lekko z 20pln. Nie obejdzie się bez demontażu i montażu uchwytu kołowrotka lub pierścienia maskującego i zaczepu na przynętę ( z nową omotką i lakierowaniem) pewnie lekko kolejne 20 pln.

Tak więc nie sądze aby któraś pracownia zrobiła Ci to taniej (w korku) jak za 100 pln w sumie - podzwoń, popytaj. W sumie mamy 3-4 a nawet prawie 5 specjalistów na Podkarpaciu.

A jak nie to zrób to sam. Tu np jest info o rękojeści w spiningu - http://jerkbait.pl/page/index.php/index.html/_/rodbuilding/przygoda-z-wedka-rekojesc-cz-iii-r64

Ale bez problemu znajdziesz info o muchówkach. W sieci jest tego sporo, a jak masz trochę zapału i jakieś umiejętności techniczne to myślę że dasz sobie rade.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy