Jump to content

Raport zlodowacenia, czyli gdzie można łowić z lodu


Mr. R

Recommended Posts

Witam,

Zapraszam do tworzenia listy łowisk, gdzie tafla lodu jest bezpieczna i zdatna do podlodowego wędkowania. Proponuję, by nowe posty pojawiały się tylko wtedy, gdy dane łowisko nadaje się do wejścia a w tytule wpisywać nazwę łowiska oraz szacowaną (minimalną) grubość pokrywy lodowej.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłem z pierwszego w tym sezonie wędkowania podlodowego.Wyniki to jeden mały okonik:D ale grunt to że sezon rozpoczęty.Byłem na Wilczej Woli,grubość lodu 12-15cm tak że wydaje mi się że dość bezpieczny,oczywiscie uważać trzeba ze względu na leżący na nim śnieg. Na Lipiu,lód podobnie 10-15 cm.Wędkarzy na lodzie kilku i też ze słabiutkimi wynikami.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj przejechałem się na Kamionkę ,żeby tylko sprawdzić grubość lodu . Dużo mniejsza była grubość niż podajesz na Wilczej i zalewie mianowicie między 6-10 cm. Ale można śmiało stwierdzić ,że zbiorniki odsłonięte szybciej zamarzają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na Grabinach łowiłem z kolegami dwa tygodnie temu i był lód taki do 10cm dlatego łowiliśmy tylko w okolicy brzegu.Dziś byłem w wędkarskim sklepie i mówili że można łowić ale po tym ostatnim ociepleniu jednak poczekam jeszcze pare dni niech dobrze przymrozi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam!

Pytanie jak w temacie - czy ktoś łowi z lodu w okolicach Rzeszowa?

Już spinerka pstrągowego wyjąłem, żyłkę wymieniłem a tu fala mrozów...

Dajcie znać, proszę, gdzie można wybrać się na podlodowe łowienie.

Link to comment
Share on other sites

Kolega był w środę na zalewie w Rzeszowie.Sytuacja wygląda tak,koło "kajaków" lód ok. 8cm,trochę powierconych dziur,w miarę bezpieczny tylko trzeba uważać bo w niektórych miejscach duży uciąg wody!Na "falklandach" grubość lodu ok.10-12cm,kilku wędkujących,wyniki niestety poniżej miernych.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To może teraz w drugą stronę. Gdzie można już połowić na spławik czy grunt? Piszcie koledzy bo weekend zapowiada się pięknie a kilka dni temu okoliczne dołki były mocno skute lodem.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że Lipie będzie "gotowe".Pamiętam z dawnych lat,kiedy często tam przesiadywałem na rybkach,że jak tylko zszedł lód,ładnie brały przyzwoite liny,trafiały się rownież karpie.Metoda to lekka spławikówka a jako przynęta- gnojniaczek .Możesz również spróbować na zbiorniku w Nowej Wsi ale...raczej tam to powinien się wybrać Sanepid.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy