Skocz do zawartości

Wybór plecionki pod szczupaka i sandacza


Wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zmuszony jestem kupić nową plecionkę, bo stara łapała brody co kilka rzutów i nie stety w końcu musiała mi się skończyć.

Gruboś to 0,16, mam nadzieje że odpowiednia. Kolor sam nie wiem czy fluo, czy zielony/szary

Zastanawiam się nad 3 typami:

-Daiwa Tournament 8 Braid

-Dragon Fishmaker 2

-Dragon HM-8X

Proszę o opinie i ewentualne inne sugestie. Może coś tańszego, a godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerPro 10lb.

Dzięki, miałem ten shit i oddałem z powrotem do sklepu. W palcach ją rwałem na węzłach. Przynęta zostawała za mną przy wyrzucie.

Dodam że nie jestem jedynym posiadaczem który miał tego typu problemy.

Edytowane przez Wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze napiszcie gdzie Wilu powinien ją kupić.

Kiedyś pamiętam wątek na którymś forum .. z 15 stron o podróbkach PP które rwało się w palcach.

I ludzie byli zdziwienie że kupili towar 50% taniej jak w sprawdzonych sklepach internetowych .. i rwali przynęty jedna za drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miałem ten shit i oddałem z powrotem do sklepu. W palcach ją rwałem na węzłach. Przynęta zostawała za mną przy wyrzucie.

Dodam że nie jestem jedynym posiadaczem który miał tego typu problemy.

W jakim polskim sklepie kupiłeś PP 10lb ? To jest produkt na rynek amerykański, proponuję zakup na http://ebay.pl lub w sklepach za oceanem typu cabelas, nie będzie problemów. Ja ze swojej strony polecam Strena Sonic Braid 10lb, fakt nie jest już produkowana ale można ją jeszcze dostać na ebay`u, lepszej linki 10lb nie znajdziesz w tej cenie, można jeszcze poszukać Cortland`a Master Braid 10lb - też niezła linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim polskim sklepie kupiłeś PP 10lb ? To jest produkt na rynek amerykański, proponuję zakup na http://ebay.pl lub w sklepach za oceanem typu cabelas, nie będzie problemów. Ja ze swojej strony polecam Strena Sonic Braid 10lb, fakt nie jest już produkowana ale można ją jeszcze dostać na ebay`u, lepszej linki 10lb nie znajdziesz w tej cenie, można jeszcze poszukać Cortland`a Master Braid 10lb - też niezła linka.

Znany sklep wędkarski z Rzeszowa, nazwy nie będę podawał. Plecionkę wymieniłem na Daiwa Shinobi i było o wiele lepiej, gdyby nie robiła tak często brody. Raz się zraziłem i niestety nie mam zamiaru kolejny raz wydawał 100 zł z tak marny produkt. Strena Sonic Braid na allegro można dostać, tylko czy to oryginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poszukać na ebayu, za szpulkę Strena czy PP można z przesyłką z usa do polski zmieścić się w 60-65zł. Z innych plecionek które można dostać w polskich sklepach na pewno ciekawe będą Dragon Jigging Brad i Kamatsu Techron. A jeżeli chcesz kupić naprawdę mocną plecionkę to polecam Power Strike 10lb, nieco grubsza od PP i Strena ale mocna jak cholera, poszukasz to kupisz w sieci bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz poszukać czegoś w produktach Varivasa. W sieci już trochę informacji o różnych modelach tej firmy jest.

Dystrybutor tez coś poleci bo dużo łowi w Narwi i Bugu.

Znam dystrybutora na Polskę i gwarantuje że produkty są w 100% oryginalne i jeszcze nie słyszałem żeby z nim ktoś miał jakiś problem.

http://varivas.pl/plecionki-4k.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do plecionek które podałem jako pierwsze macie jakieś doświadczenia, opinie?

Na temat wymienionej Daiwy znajdziesz wątek u nas na forum:

http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=1463

Z plecionek Dragona warto zainteresować się Jiggin Braid, powinieneś ja kupić w Rzeszowie bo to popularna linka, używam najcieńszej 0,06 na okonia i nie mam zastrzeżeń, grubsze też powinny być dobre.

http://www.firmadragon.pl/oferta/yki-i-plecionki/plecionki/plecionki-dragon-i-momoi/jiggin-braid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że Daiwa jest spoko, tylko czy warto brać tak drogą plecionkę na wisłok? Miałbym ją za 90 zł, ale zaraz pewnie pourywam na wisłokowych zaczepach i tyle z niej będzie :)

No to mam już tyle propozycj że dopiero teraz ciężko bedzie coś wybrać :)

Edytowane przez Wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że Daiwa jest spoko, tylko czy warto brać tak drogą plecionkę na wisłok?

Ja z Daiwy byłem średnio zadowolony, choć na łowiskach bez zaczepów spisywała się całkiem dobrze. Na krzaki kup coś tańszego 4-splotowego, za niedużą kasę dostaniesz Jaxona New Concept Line 0,15 lub 0,18 i będziesz zadowolony, tylko sprzedawane są w szpulach po 100m ale na wisłok wystarczy.

[Tapatalk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to tak... Jak trafisz na power pro oryginalny to będzie oki. Stren jak najbardziej. Daiwa jest mega kiepska zwłaszcza po zaczepach i kamolach. Z tańszych zostaje jeszcze spiderwire oraz misstrall takich używał i powiem szczerze że czasami sądziłem że jakość taka sama jak droższych.

Ostatecznie zauważyłem że samemu trzeba sobie w tej kwestii poradzić. Przy doborze pletki jest wiele czynników. Wędzisko ,kołowrotek, łowisko, ryba itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stren Sonic był dostępny w kolorze żółtym, piszę był bo już nie jest produkowany, pozostaje szukanie na ebay. Jak nie znajdziesz to może zainteresuj się plecionkami Varivas które polecał @Gabriel. Np tą:

http://varivas.pl/varivas_avani_sea_bass_premium_pe_15_248lb_150m_brak_na_stanie-19p.html

Rozmiar #1.2 , #1.5 będzie odpowiedni - oznaczenia są inne niż w linkach na nasz rynek. Plecionki te sprzedawane są po 150m czyli cenowo nie wychodzi źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.