Skocz do zawartości

Górny staw w Starym Sączu


Piotr Bogdanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

WITAJCIE

Panowie gdzieś na waszym forum wyczytałem że jeździ tam paru ludzi z waszej ekipy :)

Potrzebuję pomocy na temat tego zbiornika

poprostu mamy tam zawody karpiowe w czerwcu a nigdy tam nie łowiłem

poradzcie jakie smaki kulasków, zestawy ogólnie co i jak na tym zbiorniku

był bym wdzieczny za odpowiedź na pw lub gg 15763209 z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zadać takie pytanko panie Piotrze związane minimalnie z pana pytaniem:):confused:Jakiej rangi są te zawody że wędkarz,karpiarz znad jeziora Rybnickiego i Goczałkowickiego wybiera się nad łowisko specjalne:confused:.Oczywiście pan mi wybaczy tę wędkarską ciekawośc:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zadać takie pytanko panie Piotrze związane minimalnie z pana pytaniem:):confused:Jakiej rangi są te zawody że wędkarz,karpiarz znad jeziora Rybnickiego i Goczałkowickiego wybiera się nad łowisko specjalne:confused:.Oczywiście pan mi wybaczy tę wędkarską ciekawośc:D.

Już zdradzam Pana Ciekawość :) są to zawody Karpiowe które organizuje Zabrzański Team Karpiowy jakoś tak wyszło że na tym zbiorniku :) wiem mamy na niego 200km ale dla dobrej zabawy wszystko można strawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam dokładnie forumowiczów łowiących na tym zbiorniku,i niechciałbym nikogo urazić moja wypowiedzia;)Zanim spinning mnie pochłoną całkowicie moją ulubioną i jedyną rybą był karp:D,muszę przyznac że odwiedziłem ten zbiornik dwukrotnie i były to udane zasiadki:D.Niechciałbym cię wprowadzac w błąd i pisać co tam jest skuteczne a co nie,tymbardziej że jest to zbiornik uczęszczany przez dużą rzeszę karpiarzy skutecznie łowiących na wszystkie mi znane przynęty:cool:Jedyne co mogę poradzić to odesłac do

ludz z P.E.T.A :: Tarnowski Klub Karpiowy :D.Klub ten jest organizatorem wielu imrez karpiowych na tym zbiorniku a karpiarze z tego klubu to niemal co trzeci wędkarz na tym zbiorniku więc podejrzewam beda oni dobrym żródłem:)

Edytowane przez geo
P.E.T.A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do St. Sacza to bardzo ciekawa woda z bogatą populacją karpia i dużego amura,dno bardzo zróżnicowane od dołków prawie 4 metrowych do wypłycęń na ok.30/40 cm,generalnie łowi się na górkach kamiennych albo pod nimi jednak tam jest przeważnie muł,koniecznie musisz mieć kilkanaście metrów przyponu strzałowego najlepiej gruby fluorocarbon,na dnie jest mnóstwo ostrych kamieni które z łatwością przecierają żyłkę ,konieczny ponton lub łódka nie tylko do wywózki i nęcenia,ale taż do holowania ryb:D.Co do nęcenia podstawa to kukurydza,jak wejdą amury to nie nadążysz sypać :Dkulki to indywidualna sprawa nie ma reguły raz owocówki raz rybne,utrapienie to leszcze trafiają się ponad 60cm i zasysają kulki 20mm:eek:,jak traficie na kiepskie żerowanie to nie pomoże najlepsza przynęta,kiedyś siedziałem tam kilka dni łowiąc na cztery wędki i zjechałem do domu bez brania ! :mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z brzegu można holować rybki ale jest to mało efektywne bo często gdzieś się plączą ( ale brzegi są dostępne i bardzo mało porośnięte a 2 z nich to w ogóle nie są zarośnięte)

jeżeli chodzi o rzucanie z brzegu to raczej nie polecam no chyba ze gdzieś blisko góreczkę znajdziesz ale z tego co pamiętam wszyscy tam łowiący wywozili (bo góreczki nie były w zasięgu rzutu , poprostu trzeba tam znaleźć jakąś fajną górkę (których tam nie brakuje) )

ps

mi dobrze bralo na sk30 i orzeszki ,ale tak jak kolega wczesniej wspomnial to nie ma reguly (jak nie chca brac to nic nie pomoże)

połamania ;)

ps

w starym mały staw jest tez ciekawy (właśnie na nim spędziłem sporo czasu) no ale zawody na pewno odbędą się na dużym (górnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę o co chodzi z tym środkiem pływajacym.Jeżeli trafisz na walecznego przeciwnika to się przyda,jeżeli nie chcesz tracić zestawów to też.Dno zbiornika jest okropnie nierówne,dodatkowo żwirowe z ostrymi kamieniami.Teraz powiedzmy że wysondowałeś górkę,zarzucasz na nią a podrodze przerzucasz jeszcze dwa garby których nie brakuje po koparkach linowych.W trakcie brania,ucieczki karpia żyłka ściera się na kamieniach,zacięcie i..........pstryk:(Pozatym duża część karpiarzy wywozi,więc karpie wiedzą gdzie szukać jedzonka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.