Skocz do zawartości

Plecionka Power Eye PeeWee WX4


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nabytek na przyszły sezon okoniowy. Plecionka Power Eye PeeWee WX4 Lime Green 0.3#. Tak cienkiej plecionki jeszcze nie miałem, będze mi służyć do połowu okonków razem z kijem Mosquito. Jest delikatnie chropowata ale za to bardzo cienka. Szpulka mięści 150m co jest dużym plusem, powinna starczyć na dłużej. Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Jak się sprawdzi to "przetestujemy" grubsze wersje :)

[Tapatalk]

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po kilku wyjazdach mogę napisać więcej o tej plecionce. Jak na razie zero problemów, nie plącze się, jest cicha, cieniutka,  rzuca się nią świetnie, odległości podobne jak przy zastosowaniu cienkich nanofil`ów. Kilka wyjazdów to za mało żeby jednoznacznie napisać że linka jest dobra, ale jak na razie to najlepsza "okoniowa" plecionka jaką miałem. Jeżeli ktoś z Was używa linek tej marki to piszcie jestem ciekaw jak zachowują się grubsze wersje.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem zainteresowany kupnem tej plecionki. Tu znalazłem jej test (http://fishingandhunting.pl/plecionka-dla-wymagajacych/). Będę musiał wybrać się do BRC żeby oglądnąć to na żywo. Chodzi mi głównie o porównanie grubości i wytrzymałości. W ubiegłym roku używałem nanofila 0,08mm, teraz chciałbym coś o podobnej, ewentualnie nieco większej wytrzymałości (te woblery w zaczepach, krew się gotuje na myśl...). Chcę ją mieć do szybkiej wędki do 15g, łowienie w zakrzaczonych rzeczkach głównie i na wodzie stojącej, pstrąg i okoń w planach w głównej mierze. Jak myślicie, coś koło 0,6 powinno hulać? 

krs, robiłeś przypon z żyłki/fluorocarbonu czy wiązałeś agrafkę bezpośrednio do pletki? 

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Madura napisał:

krs, robiłeś przypon z żyłki/fluorocarbonu czy wiązałeś agrafkę bezpośrednio do pletki? 

Wiązałem bezpośrednio, nie miałem cienkiego FC, Peewee PE #0.3 to naprawdę cienizna, raczej do łowienia na najdrobniejsze paprochy i spisuje się w tym przypadku bardzo dobrze. Nie sugerowałbym się średnicą podawaną przez producentów nie ma to większego sensu, najlepiej podjechać pooglądać na żywo, do łowienia w zakrzaczonych łowiskach wziąłbym PE#0.5 - #0.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o fc bo, przeczytałem, że są problemy z połączeniem tej pletki z monofilem, tzn. że puszcza na węźle. Jej użytkownik pisał, że robi na końcu pletki pętelkę do której dowiązuje przypon. Ewentualnie można by się pokusić o malutkie kółeczko metalowe, używane niekiedy przez muszkarzy do łączenia przyponu, albo coś takiego:

https://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Kretliki-fluorocarbonowe-12lb-NUCLEAR-CHARTREUSE/745

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie używałem PE 0.4 i byłem bardzo zadowolony oraz fluorocarbon Toray 3.9 lb.  Żadnych problemów z plątaniem czy coś w tym stylu.

Na ten sezon zakupiłem PE 0.3 i do tego również ten sam fluorocarbon lub z Varivasa. A do łączenia Daiwa Sokkou. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.