Skocz do zawartości

Biologia ryb i ich otocznie


geo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
To samo ze stosowaniem barwników przy kulkach. Czy będzie ona bardziej czerwona, żółta, bezbarwna NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA.

Tak jak napisałem, to tylko moje zdanie. Ktoś może się z tym nie zgadzać i wierzyć w cudowne:D ubarwienie swoich kulek :D:D

No ale zaleca się łowienie na jasne kulki na ciemne dno i odwrotnie . Czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiąc na ciemnym dnie na ciemne kulki nie zauważyłem jakoś specjalnego braku zainteresowania karpii.

Patrząc na to z innej strony, to często łowimy karpiowate w nocy, więc jak wytłumaczyć te brania? Karpie mają noktowizory? :)

Ryby dysponują bardzo rozwiniętym zmysłem zapachu i to głównie nim się kierują podczas wyszukiwania pokarmu, tak więc lepiej pokombinować ze składem/zapachem/rodzajem przynęty niż wierzyć mocno w jej kolor. Oczywiście co wędkarz to inna teoria, no ale każdy ma do tego prawo. Takie moje zdanie, no ale ja się tam nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że są przypadki ciekawskich karpii które będą chciały gustować w przynętach bardzo widocznych, kolorowych :) Tego nikt nie ogarnie, taki już urok karpiowania, bo jak inaczej wytłumaczyć brania na kulki sztuczne, jedynie dipowane ? :) Teoria komponentów, kolorów bierze w łeb i to jest w tym wszystkim najlepsze :) Każda ryba ma swoje indywidualne zachcianki i to jest w tym wszystkim najlepsze. Bo łowiąc za pomocą określonego schematu nigdy nie złowimy tej części ryb, które po prostu żerują inaczej :) Nigdy nie było i nie będzie złotego środka na łowienie karpii, amurów czy też innych rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję "Karpie w większym stopniu rozróżniają raczej odcienie niż dokładne kolory. Wszystko też jest uzależnione od przejrzystości wody."," Z niektórych obserwacji można by wywnioskować , że więcej brań jest na kulki jaśniejsze położone na ciemnym dnie i odwrotnie." . Przyczym Paweł Szewc - autor książki "nowoczesne wędkarstwo karpiowe" podkreśla że "...nie powinniśmy się dłużej zastanawiać nad kolorem kulek..." .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.