Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny boleń ! Na tamie to zawsze jakieś ładne bolenie pływają :)

Kolego FriQ za tamą:eek:,bo chyba akceptujesz przepisy;).Cześć z wędkarzy o tym zapomina że 100m przed tama i 100 m za jest bezwzględny zakaz łowienia.O tym zapominają niektórzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego FriQ za tamą:eek:,bo chyba akceptujesz przepisy;).Cześć z wędkarzy o tym zapomina że 100m przed tama i 100 m za jest bezwzględny zakaz łowienia.O tym zapominają niektórzy...

Według RAPRyb z 2011r:

d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek

oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli

hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi

denne,

Jedynie co to należy umieć rozróżniać tamę od progu dennego. Ciekawe, czy jest to gdzieś wyjaśnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie czyta się do końca regulaminu ;)

5.obręby ochronne:

....... 7. Na rzece wisłoka na odcinku 100m powyżej i poniżej progu wodnego piętrzącego wode dla ujęcia wody w Mielcu ;)

I to jest właśnie nasza polska władza ustawodawcza!!! W RAPRyb jest 50m a tu proszę, obręby rybackie sobie porobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 50 m czy 100 m. Poprostu od znaku :) można . Tylko raz byłem świadkiem jak gość stał na oko metr za znakiem ( tylko 1 metr ) i rzucał nie w strone tamy, to Straż się do niego przy...... więc lepiej stanąć te 4 metry za znakiem. Po to jest właśnie ten znak:) przeciesz nikt nie bedzie mierzył czy tu już może łowic, czy jeszcze czasem aby nie brakuje paru metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, to bydło z wędkami, nazywane (mylnie) "wędkarzami" nie nauczyło się jeszcze, że to od niego zależy stan łowisk.

Szkoda, że "mięsiarstwo" z Rzemienia, przerzuciło się na Wisłokę - na Rzemieniu rybki biorą nieźle, woda bardzo rybna - ale dla "mięsiarstwa" to oczywiście koszmar, bo nie wolno ryb zabierać...

PS.

Co za idiota wprowadził górne wymiary ochronne na taki chwast jak np. karp, a nie wprowadził go w odniesieniu do np. brzan, szczupaków itp. ? - czyli gatunków rodzimych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za idiota wprowadził górne wymiary ochronne na taki chwast jak np. karp,

Hola,hola kolego nie rozpędzaj się za bardzo:mad:.Skoro nie masz poszanowania dla tych ryb to przynajmniej uszanuj tych ,którzy łowią karpie!.Jestem spiningistą ale również lubię łowić karpie i mam także poszanowanie dla tych,dla których muszkarstwo jest pasjonującą metodą.Chcesz aby były wprowadzone górne wymiary ochronne na ryby typowo rzeczne to zgłoś swoje pretensje na ul.Akacjową tam są mądre głowy i jak dobrze pójdzie to Cię przynajmniej wysłuchają.A z mojej strony na pewno będziesz miał poparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola,hola kolego nie rozpędzaj się za bardzo:mad:.Skoro nie masz poszanowania dla tych ryb to przynajmniej uszanuj tych ,którzy łowią karpie!.Jestem spiningistą ale również lubię łowić karpie i mam także poszanowanie dla tych,dla których muszkarstwo jest pasjonującą metodą.Chcesz aby były wprowadzone górne wymiary ochronne na ryby typowo rzeczne to zgłoś swoje pretensje na ul.Akacjową tam są mądre głowy i jak dobrze pójdzie to Cię wysłuchają.I na pewno będziesz miał moje poparcie!

Nie wiedziałem, że identyfikujesz się do tego stopnia z karpiami, że nazywanie ich "chwastem" obraża Cię osobiście ;) - jeżeli kol. nazywa się np. Karp, to przepraszam - miałem na myśli gatunek Cyprinus carpio :)

Ja tam wolał bym złowić dużego lina albo szczupaka, zamiast karpia, ale - "handlowo-towarowa" polityka zarybieniowa PZW, niestety na to nie pozwala.

PS.

Gdybym na zebraniu zaproponował np. górny wymiar ochronny dla szczupaka, to miejscowi szuwarko-mięsiarze (nie mylić z karpiarzami) chyba by mnie "zjedli" - bo to właśnie karp jest dla nich "priorytetem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola,hola kolego nie rozpędzaj się za bardzo:mad:.Skoro nie masz poszanowania dla tych ryb to przynajmniej uszanuj tych ,którzy łowią karpie!.Jestem spiningistą ale również lubię łowić karpie i mam także poszanowanie dla tych,dla których muszkarstwo jest pasjonującą metodą.Chcesz aby były wprowadzone górne wymiary ochronne na ryby typowo rzeczne to zgłoś swoje pretensje na ul.Akacjową tam są mądre głowy i jak dobrze pójdzie to Cię przynajmniej wysłuchają.A z mojej strony na pewno będziesz miał poparcie!

Piękne słowa kolego ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego bez zrozumienia przeczytałeś mój post (a szkoda).To czy i z jaką rybą się identyfikuje nie ma tu znaczenie.Faktem jest że jest to forum wędkarskie na którym nie dyskryminujemy żadnej z metod połowu ani żadnej z gatunków poławianych ryb więc stwierdzenia typu "chwast" pozostaw do swojego prywatnego użytku i nie pisz w ten sposób na forum ogólnym!Wywołujesz niepotrzebną dyskusję w wątku ,który ma inny temat.

Ja tam wolał bym złowić dużego lina albo szczupaka, zamiast karpia, ale - "handlowo-towarowa" polityka zarybieniowa PZW, niestety na to nie pozwala.

Ja też bym wolał złowić w Wisłoce czy Wisłoku przyzwoitego jesiotra ale na to też nie mam wpływu:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa, że:

-piranie w naszych rzekach nie są ok bo obce

-sumiki karłowate karzą zabijać bo obce,

i wiele innych ryb nie wypuszczać bo obce

a:

-amura zakaz połowu np. na dyndach w trzcianie, limit połowu a ryba obca

-karp wymiar ochronny dolny i górny, limit ilościowy na dobę a ryba obca

Coś tu jest nie tak, albo zostawiamy same rodzime albo dajemy spokój wszystkim rybą

Proponuję wydzielić wątek do dalszej dyskusji.

P.S

Gdybym na zebraniu zaproponował np. górny wymiar ochronny dla szczupaka, to miejscowi szuwarko-mięsiarze (nie mylić z karpiarzami) chyba by mnie "zjedli" - bo to właśnie karp jest dla nich "priorytetem".

Dpbrze powiedziane, karp się mięsnie bardziej opłaca a taki sumik karłowaty już nie

Edytowane przez justfilied233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.