Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wróciłem z rybek.. obławiałem kilka miejsc miedzy kładką a tamą i kanałek złowiłem klenika około czterdziestu cm i coś co miotało dosyć dobrze wędką spięło się dwóch wędkarzy, którzy też łowili w tych miejscach mieli na koncie kilka kleników a jeden dodatkowo jazia. po 2.5 godzinnym łowieniu zmyłem się bo piź...dzi chłodem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chwilkę nad Wisłoką pod mostem(wola mielecka) przy okazji zakupów w centrum:D.Woda lekko trącona,podniesiona nie miałem przez tą godz brania,ale zauważyłem duża aktywność bolenia,przyjdę po niego w maju:D.Mój największy pochodzi właśnie spod mostu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też byłem ale od ujęcia za kładkę w Mielcu. Niestety jedno branie ( coś bardzo dużego ) lecz się spieło. Początkowo myślałem że to zaczep.

Jak widzę Dominik to nic się nie zmieniło od lat 80. Nikt nikogo nie kontrolował, a "wędkarze" siatami wynosili brzany,certy,klenie. Straż miała to gdzieś. Tylko składki rosną i przybywa książeczek z rejestrem połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego tak jest. Spotkałem kolegów z okolic Szczawnicy na spinna. Przyjechali zwiedzić Wisłokę. Pogadaliśmy chwilkę. Po tym co widzieli pewnie już nie wrócą:). Każda dziurka zajęta i siata pełna. A środkiem flaczki płyną. Już niedługo połapiemy na Wisłoce takie okazy jak kleń 30 cm :) No nic, taka już nasza mentalność. " Chłop żywemu nie przepuści" Już niedługo naprawdę przysłowie " W Polsce to tylko ryby nie biorą" będzie w 100% pasować. Szczerze powiem że nawet dopłacił bym 50 zł do opłat, ale jak bym widział że coś się zmienia, a zmienia się ale na gorsze. Sprzedają Poręby, Rzemień rozkopują. Więc nie dziwne że na Wisłoce więcej wędkarzy niż ryb:) Ogólnie woda na Wisłoce ok. Pięknie boleń chodzi. Czasem jak wyskoczy taka bestia cała nad taflą to piękny widok. Jeden gość jakieś 300 metrów od kładki od strony Książnic miał coś ładnego ale nie dał rady zatrzymać i ryba po 40 sekundach poszła w zaczep a póżniej ;) wiadomo gdzie:). Całe szczęście, bo już byśmy jej nie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Wczoraj znów udałem się na Wisłokę trasa „ujęcie- kładka” . Wynik to 5 Kleni do 37 cm i 2 Certy. Nad wodą znalazłem spławik w wodzie. Okazało się ze zerwał go jakiś gość a na haku jest Certa. Została uratowana :). Pogoda była piękna. Ryba pięknie się spławiały, a Boleń chodził jak szalony. Oto kilka rybek z wczoraj.

P.S woblerek ( biały szerszeń :P) od kolegi dzienciola :) Pozdrawiam. Szacuneczek.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie wróciłem z Wisłoki na odcinku Mieleckim wybrałem się po pracy o 17 do 19 godziny ;) dzisiejsze, krótkie wędkowanie zaowocowało w 8 kleni największy 43cm który umieszczam(mina nie tęga bo słoneczko raziło ;) - mowa o kleniu hehe :D ) a 7 kolejnych to kleniki od 20-30 cm tych już nie mierzyłem więc wale na oko chciałem jeszcze dodać, że wszystkie klenie z dzisiejszej wyprawy zostały złowione na żuka made in DZIENCIOŁ tak więc i ja potwierdzam skuteczność jego wyrobów. pozdrawiam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tam poławiam jak tylko pogoda i czas pozwala, wczoraj też byłem jednak rewelacji nie było, parę standardowych kleników, największy ok 40cm i dwie certy. W tym roku jeszcze nie zachodziłem pod ujęcie wody, aby się nie denerwować, do wczoraj. Niestety zapędziłem się i doszedłem do tego "słynnego" miejsca, to co tam się dzieje to woła o pomstę do nieba! albo o częstsze kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.