Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, tydzień łowienia z głowy. Byłem teraz woda 2,40m :eek:... Zanim opadnie i się przeczyści to spokojnie tydzień zleci :) Ale sum 80 cm to z 3 - 4 kg miał

Byłem dzisiaj nad Wisłoką - złowiłem 2 certy i sporo drobiazgu - ale to na na feedera - na spławik nie ma się co wybierać, a na spinning to jestem za cienki, aby łowić skutecznie na takiej wodzie.

Jutro 1 lipca - do brzan dobiorę się z kilkudniowym opóźnieniem, bo nie sposób ich obecnie zlokalizować, a w "typowych" miejscówkach trzeba by użyć chyba ze 150 g ołowiu :eek:

No kawał tylko dziadków okres ochronny nie obowiązuje, bo po rozglądnięciu się wkoło ryba trafiła w krzaki, a do dzis jeszcze okres ochronny dla suma. Siedzieli pod kładką 20 metrów w stronę tamy od strony Podleszan.

Komu jak komu, ale "dziadkom" to bym się nie bał głośno zwrócić uwagi ;) (co innego jakimś ABS-om) - tym bardziej, jeżeli samochód zaparkowany miałbym gdzieś dalej...

W tym roku obiecałem sobie, że "bydłu" nie przepuszczę - zadzwoniłbym na policję, bądź po Straż Rybacką - i zapewniam Cię kolego, że po takiej wizycie "dziadkom" przeszła by ochota na kłusowanie (przynajmniej na jakiś czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj nad Wisłoką - złowiłem 2 certy i sporo drobiazgu - ale to na na feedera - na spławik nie ma się co wybierać, a na spinning to jestem za cienki, aby łowić skutecznie na takiej wodzie.

Jutro 1 lipca - do brzan dobiorę się z kilkudniowym opóźnieniem, bo nie sposób ich obecnie zlokalizować, a w "typowych" miejscówkach trzeba by użyć chyba ze 150 g ołowiu :eek:

Komu jak komu, ale "dziadkom" to bym się nie bał głośno zwrócić uwagi ;) (co innego jakimś ABS-om) - tym bardziej, jeżeli samochód zaparkowany miałbym gdzieś dalej...

W tym roku obiecałem sobie, że "bydłu" nie przepuszczę - zadzwoniłbym na policję, bądź po Straż Rybacką - i zapewniam Cię kolego, że po takiej wizycie "dziadkom" przeszła by ochota na kłusowanie (przynajmniej na jakiś czas).

Wczoraj kolega był z ojcem to prawie jego ojciec wyholował brzane z 80 cm miała, ale im w krzaki poszła i porwała wszystko, ale za to na pocieszenie kolega wyholował "olbrzyma" suma :D z 10 cm miał max. Dzisiaj byłem z kolegami nad tamą, to siedziało kilka osób z feederami właśnie. Ja na taką wodę się nie rwę, bo nie potrafię nawet. Poczekam aż Wisłoka opadnie a w tym czasie rzemień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kawał tylko dziadków okres ochronny nie obowiązuje, bo po rozglądnięciu się wkoło ryba trafiła w krzaki, a do dzis jeszcze okres ochronny dla suma. Siedzieli pod kładką 20 metrów w stronę tamy od strony Podleszan.

Ja miałem taki przypadek w Pustkowie starsi kolesie siedzą coś w siatkach trzymają ja certą za certą wypuszczam takie po 40cm na oko pomocy w podbieraniu nie potrzebowałem. Ale jedno branie wędki w rękach nie mogę utrzymać wyczułem brzane tak kolesi poprosiłem o pomoc w podebraniu po zmierzeniu 68cm ja rybę uwolniłem a ci w głowę się pukają też był 30 czerwiec.Dodam że tablice rejestracyjne miały początek RMI jeszcze głupie docinki mieli ,,do 24 trzymaj na haku" POZDROWIONKA DLA DZIADKÓW ODDAJCIE KARTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłoka przybiera w górach :( to opady z ostatnich 3 dni jest tego trochę będzie chyba wylewka w Mielcu prawdopodobnie a wały nie skończone!!!!!!!!!!!!:eek:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak szczerze mówić, się ciesze. Niech wyleje, ale nie jakaś masakra tylko, niech wyjdzie z koryta trochę. Na jakiś tydzień, rok temu po powodzi ryby brały jak szalone. :)

Ja bym się nie cieszył tym, że zmarnuje się sporo narybku - w "normalnych" ekosystemach nie ma to takiego znaczenia, ale w naszych zanieczyszczonych i skłusowanych rzekach - owszem.

Po powodzi rybki w Mielcu dobrze brały, ponieważ powódź "ściągnęła" je pod próg wodny, którego niestety rybki nie są w stanie sforsować ("Złote Maliny" należą się pomysłodawcy i konstruktorowi) - ale to Polska - tu się nie myśli tylko pije (albo bierze łapówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda mknie do góry a to fotki z wczoraj...Kładka Mielec...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszły gwałtowne burze w górach w dorzeczu Wisłoki więc znowu pójdzie w górę w niedzielę:eek:

na sobotę i niedzielę też zapowiadają gwałtowne burze morze być groźnie tym bardziej że ziemia już ma odpowiednią porcję wody po ostatnich ciągłych opadach:(

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.