Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

3.4.Ponadto wędkarzowi nie wolno:

a)przechowywać i zabierać ryb poniżej ich wymiarów ochronnych,

b)sprzedawać złowionych ryb,

c)rozdawać złowionych ryb na terenie łowiska,

d)łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, nap ostrogi, opaski i progi denne,

e)łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od rozstawionych i oznakowanych sieci i innych rybackich narzędzi połowu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.4.Ponadto wędkarzowi nie wolno:

a)przechowywać i zabierać ryb poniżej ich wymiarów ochronnych,

b)sprzedawać złowionych ryb,

c)rozdawać złowionych ryb na terenie łowiska,

d)łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, nap ostrogi, opaski i progi denne,

e)łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od rozstawionych i oznakowanych sieci i innych rybackich narzędzi połowu,

Nie no w tym wypadku jasno jest sprecyzowane odnośnie tego akurat przypadku że odległość ma wynosić 100m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy ciężki orzech do zgryzienia:) RAPR - 50m, Uchwała Zarządu Okręgu Rzeszów - 100m poniżej i powyżej, więc pasowałoby stosować się do uchwały, ale znak z tego co wiem postawiony jest na 50m i za znakiem wszyscy łowimy, jak trafimy na upartego strażnika to możemy beknąć:)ale co tam, pod tamą zawsze są "wędkarze", których w najmniejszym stopniu nie obchodzą odległości i łapią pod samym progiem, ciesząc się, że im bierze, a innym nie:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy ciężki orzech do zgryzienia:) RAPR - 50m, Uchwała Zarządu Okręgu Rzeszów - 100m poniżej i powyżej, więc pasowałoby stosować się do uchwały, ale znak z tego co wiem postawiony jest na 50m i za znakiem wszyscy łowimy, jak trafimy na upartego strażnika to możemy beknąć:)ale co tam, pod tamą zawsze są "wędkarze", których w najmniejszym stopniu nie obchodzą odległości i łapią pod samym progiem, ciesząc się, że im bierze, a innym nie:eek:

Z małą poprawką

Zgodnie z rozporządzeniem Nr 135/02 Wojewody Podkarpackiego z dnia 19.08.2002 r. na terenie działania PZW Okręg w Rzeszowie obowiązują następujące obręby ochronne:

PSR jako organ bezpośrednio podległy pod wojewodę ma egzekwować rozporządzenia przez niego wprowadzane (100m) SSR podlega po Zarząd Okręgu i egzekwuje zapisy RAPR (50m) a więc mamy typową polską kaszanę prawną.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego troszkę namieszałeś.:)

1. na jakiej podstawie twierdzisz, że SSR podlega pod Zarząd Okręgu? nadzór nad SSR sprawuje w imieniu wojewody PSR.

2. SSR ma przestrzegać przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i innych aktów wydanych na jej mocy.

3. Z tego co napisałeś wynika, że SSR podlega pod Zarząd Okręgu i musi stosować się do RAPR. Czyli wnioskuje, że Zarządu Okręgu nie obowiązują rozporządzenia wojewody i dlatego, podlegająca według Ciebie pod nich SSR, nie stosuje rozporządzeń wojewody?

Podsumowując wydaje mi się, że nie masz racji rozdzielając PSR i SSR, obie straż obowiązuje przestrzeganie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i innych aktów wydanych na jej mocy, RAPR, a także rozporządzeń wojewody jako, że PSR podlega właśnie jemu, a SSR podlega PSR.

Według mnie wygląda to tak, że kto by nie kontrolował musi być co najmniej 100m:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego troszkę namieszałeś.:)

1. na jakiej podstawie twierdzisz, że SSR podlega pod Zarząd Okręgu? nadzór nad SSR sprawuje w imieniu wojewody PSR.

2. SSR ma przestrzegać przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i innych aktów wydanych na jej mocy.

3. Z tego co napisałeś wynika, że SSR podlega pod Zarząd Okręgu i musi stosować się do RAPR. Czyli wnioskuje, że Zarządu Okręgu nie obowiązują rozporządzenia wojewody i dlatego, podlegająca według Ciebie pod nich SSR, nie stosuje rozporządzeń wojewody?

Podsumowując wydaje mi się, że nie masz racji rozdzielając PSR i SSR, obie straż obowiązuje przestrzeganie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i innych aktów wydanych na jej mocy, RAPR, a także rozporządzeń wojewody jako, że PSR podlega właśnie jemu, a SSR podlega PSR.

Według mnie wygląda to tak, że kto by nie kontrolował musi być co najmniej 100m:)

chodzę nad tame prawie co dziennie i jest 50m za znakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego troszkę namieszałeś.:)

1. na jakiej podstawie twierdzisz, że SSR podlega pod Zarząd Okręgu? nadzór nad SSR sprawuje w imieniu wojewody PSR.

2. SSR ma przestrzegać przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i innych aktów wydanych na jej mocy.

3. Z tego co napisałeś wynika, że SSR podlega pod Zarząd Okręgu i musi stosować się do RAPR. Czyli wnioskuje, że Zarządu Okręgu nie obowiązują rozporządzenia wojewody i dlatego, podlegająca według Ciebie pod nich SSR, nie stosuje rozporządzeń wojewody?

Podsumowując wydaje mi się, że nie masz racji rozdzielając PSR i SSR, obie straż obowiązuje przestrzeganie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i innych aktów wydanych na jej mocy, RAPR, a także rozporządzeń wojewody jako, że PSR podlega właśnie jemu, a SSR podlega PSR.

Według mnie wygląda to tak, że kto by nie kontrolował musi być co najmniej 100m:)

To może jednak trzymajmy się tego znaku a skupmy się na tym co i gdzie bierze na naszym kochanym kanałku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wróciłem z nocki i wyniki troszke mizerne :( kolega wyciągnął jednego miętusa 40cm na filecika z uklei i suma 45cm.Ja miałem jedno branie na uklejke sumik 35cm.Od godziny 24-do 3 zero brań.Sandacza ani słychu, totalna cisza na wodzie :( ale jak Wisłoka opadnie min.30cm powinno być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzę nad tame prawie co dziennie i jest 50m za znakiem

50m za znakiem? to mamy nową propozycję, nieważne tak jak pisał lukaszZ skupmy się na naszym kanale, polaziłem trochę ze spinem ale totalne zero, woda w tym roku chyba nie zdąży się wyklarować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad na 3 godzinki nad Wisłokę, pod wspominaną tamę:), o dziwo nikogo nie było:eek: efekt to 4 bolki największy 61cm reszta, 55cm. Byłem miło zaskoczony bo wczoraj woda była jak kawa z mlekiem, a dzisiaj już w porządku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad na 3 godzinki nad Wisłokę, pod wspominaną tamę:), o dziwo nikogo nie było:eek: efekt to 4 bolki największy 61cm reszta, 55cm. Byłem miło zaskoczony bo wczoraj woda była jak kawa z mlekiem, a dzisiaj już w porządku.

Yh no ja właśnie byłem w piątek i dupa zbita chyba z 3h biczowałem i nic :(

Ładne rybki, gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie gdzie jest ta straż rybacka. łowie na Wisłoce 17 lat i nigdy jej nie widziałem . Wczoraj byłem na wypadzie spinningowym tak na 3 godzinki. Od strony Książnic pełno kłusoli. jeden koło drugiego od kładki w górę rzeki jakieś 200 metrów. Nic się nie pierniczą. jeden obierał nad wodą odrazu jakieś certki. na 3 wędki łowią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś by mógł mi polecić jakiegoś woblera lub wahadło na Bolenia lub sandacza? pozdrawiam

http://www.corona-fishing.pl/Katalog,produktow/Przynety_-_CF_Hand_Made/Wahadlowki/6,12

http://www.corona-fishing.pl/Katalog,produktow/Przynety_-_CF_Hand_Made/Przynety_boleniowe/6,78

drogie, ale wiesz za co płacisz

Edytowane przez LukaszZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.