Skocz do zawartości

Przypony wolframowe - najlepsza opcja?


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spinningiści. Chciałem się poradzić Was i Waszego doświadczenia. Jakich przyponów wolframowych używacie? Powiem Wam że na chwilę obecną jestem w mocnej rozterce bo żadne z tych które kupuję/kupowałem nie dają porządnych rezultatów. Na razie stanęło na 'czerwonych' Kongerach 25cm/10kg - mają chyba u mnie najlepszy stosunek ceny do oferowanej jakości. Właśnie - cena to też dosyć liczące się kryterium bo jak widzę 8zł za 2sztukowe pudełeczko Spinwalli to wolę kupić 2 paczki takich wyżej wspomnianych Kongerów wiedząc że i tak w 90% urwane zostaną na zaczepie a nie na rybie. A może jednak lepiej dopłacić? Może Stan-Mary albo ultra tanie Jaxony za 2zł/paczka? Panowie - czekam na Wasze opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @rapala używam wyłącznie Spinwala, nie eksperymentuje zbytnio z przyponami. Jednak na miejsca mocno zaczepowe ich nie zakładam bo niestety do tanich nie należą :D Na takie zakrzaczone miejsca miałem przypony stalowe Jaxona, nie pamiętam jak się nazywały miały wytrzymałość do 6k i jak na tę markę były całkiem solidne i wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przylepiły się wolframy Stan-Mar i jestem więcej niż bardzo zadowolony. Zawsze staram się kupować jak najdłuzsze przypony tj. 45cm i 0,23 mm to jest coś koło 8-9 kg jak dobrze pamietam. Wiadomo, że każdy wolfram lubi się skręcać, dlatego też pójdę drogą wybraną przez Lobosa i dodatkowo zaopatrzę się przed sezonem w kilka fluocarbonowych przyponów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję przypony o długości od 30 cm w górę głównie DRAGONA. Fluorocarbonowe do jerków i większych przynęt oraz SURFLON 7x7 do średnich przynęt. Wolframy już dawno odstawiłem przez to, że się skręcają i tracą wytrzymałość z czasem. Milan ty się przejechałeś na nich chyba parę razy w jeden dzień o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan ty się przejechałeś na nich chyba parę razy w jeden dzień o ile pamiętam.

Seru, mylisz się.... przejechałem się na przyponach z ******aszczego, super wyposażonego i taniego sklepiku Amur... Jak się później okazało można było łowić bez wolframu. Do Stan-maru nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fluorocarbon to przejechałem się na przyponach tego rodzaju. Ale znajomy, który ich używa powiedział mi, że błędem było w moim przypadku złe dobranie średnicy fluorocarbonu. Zasugerował mi, żebym spróbował takich o wytrzymałości powyżej 30kg, czyli średnicy powyżej 0.60mm. Ja osobiście swoje przypony robię ze specjalnej plecionki tytanowej, którą zakupiłem jeszcze kilka szpul na zapas w Irlandii. Jeszcze mnie nie zawiodła, jest tak sprężysta, że można zawiązać na niej supeł (bez przesadnego zaciskania), który po rozplątaniu nie zostawia żadnych odkształceń na przyponie.

http://cgi.ebay.com.sg/DRENNAN-ESOX-TITANIUM-PIKE-TRACE-WIRE-40lb-NEW-/190439480348

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś przypony z plecionki kewlarowej?? Chodzi mi o to czy można stosować zwykły węzeł czy trzeba jakieś zaciski użyć bo tytanowych sie chyba nie da wiązać (za szytwny materiał)?

http://allegro.pl/kevlar-przyponowy-made-in-germany-5m-5-0kg-i1411881776.html

Edytowane przez pah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najlepsze na rynkach brytyjskich produkty FOXa http://www.ravenfishing.pl/pl/products/drapiezniki/1791_akcesoria_spininngowe/fox/easy_twist_trace_wire/

Jest to linka, której nie trzeba zaciskać, wystarczy ją dobrze skręcić. Gochu był świadkiem, jak łatwo robi się przypony. Jedyne co potrzeba to dobre cążki do metalu.

http://www.ravenfishing.pl/pl/products/drapiezniki/1791_akcesoria_spininngowe/fox/carbo_flex_wire/ odpowiednik firmy Drennan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.