redfer Posted January 25, 2011 Posted January 25, 2011 Witam Ciekawostka z okręgu Tarnobrzeg punkt 6 Zbiornik „PRZERIA” w Biedrzychowie 1. Mieszkańcy wsi Biedrzychów będący członkami Koła w Ożarowie, mają prawo do wędkowania na powyższym zbiorniku, bez wnoszenia składki na ochronę i zagospodarowanie wód. 2. Zabrania się wjazdu pojazdami mechanicznymi na prywatne łąki przylegające do łowiska. 3. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na łowisku, Zarząd Koła w Ożarowie zastrzega sobie możliwość okresowego wstrzymania wydawania składek okresowych. 4. Nęcenie łowiska odbywa się przy pomocy koszyczka lub sprężyny zanętowej i jest możliwe tylko w czasie łowienia ryb. 5. Łączna ilość, wrzucanej w czasie łowienia zanęty, nie może przekroczyć 3 litrów. 6. Metodą spinningową wolno łowić tylko w miesiącu listopadzie. 7. Wolno wędkować w porze nocnej.
rapala Posted January 25, 2011 Posted January 25, 2011 Patrząc na zakazy jakie obowiązują w tym okręgu to tego roku okręg Tarnobrzeski to jeden wielki paradoks:mad:.
redfer Posted January 29, 2011 Author Posted January 29, 2011 Kolejni punkt 5 INFORMACJA ZARZĄDU KOŁA Newsy Zarząd Koła PZW nr.24 RAK w Rakszawie informuje, że na posiedzeniu zarządu koła dnia 16.09.2010. Zostały podjęte następujące uchwały odnośnie połowu ryb w roku 2011 na wodach gospodarowanych przez nasze koło: 1. Wymiar ochronny amura 60cm, wymiar ten będzie obowiązywał na zbiornikach zarówno na stawach Rakszawa Brzeźnik jak i na stawach w Rakszawie Górnej. 2. Ograniczenie połowu z 3 na dwie sztuki ryb szlachetnych w ciągu doby. 3. Podczas dobowego połowu można wziąć z łowiska jedną sztukę amura i jedna sztuka szczupaka. 4. Zakaz palenia ognia poza miejscem wyznaczonym i bez zgody osób wyznaczonych przez zarząd koła. 5. Zakaz spinningowania. 6. Po zarybieniu jesiennym wprowadzenie zakazu połowu karpia przez okres jednego miesiąca, zakaz ten obowiązuje od dnia zarybienia. Wszelkie decyzje odnośnie zmian zostały zaakceptowane przez zarząd jednogłośnie.
jon987 Posted January 29, 2011 Posted January 29, 2011 6. Po zarybieniu jesiennym wprowadzenie zakazu połowu karpia przez okres jednego miesiąca, zakaz ten obowiązuje od dnia zarybienia. to akurat mi się podoba tak powinno być wszędzie
redfer Posted January 29, 2011 Author Posted January 29, 2011 6. Po zarybieniu jesiennym wprowadzenie zakazu połowu karpia przez okres jednego miesiąca, zakaz ten obowiązuje od dnia zarybienia.to akurat mi się podoba tak powinno być wszędzie Mi też.
kokos Posted January 29, 2011 Posted January 29, 2011 Z tymi zakazami wędkowania po zarybieniu danego gatunku powinno być wszędzie.Dwa lata temu wpuścili trotke pod zaporą w Szczegocicach,to tak ją przetrzepali że mało co zostało.Jak miałem zawody spinningowe podjechała straż rybacka to mówili że wrcają z pod zapory bo złapali gościa co miał w bagażniku 18 niwymiarowych troci
jon987 Posted January 29, 2011 Posted January 29, 2011 To samo było z kroczkiem na Strzegocicach w dwa tygodnie było po sprawie, a na tych trociach to przyłapali kolesia z Tarnowa.Panowie to co Tarnów wyprawiał w tamtym roku na zalewie Mokrzec to się w głowie nie mieści mieli cały czas zajęte trzy stanowiska zaraz za tablicą jak zmiennicy byli już pod LO w Pilznie to jedni sie zwijali a reszta siadała na ich miejsca i wszystko do wora:mad:I
MilanND Posted January 30, 2011 Posted January 30, 2011 ... to jedni sie zwijali a reszta siadała na ich miejsca i wszystko do wora:mad:I Dokładnie to samo dzieje się na Wilczej Woli. Najpierw z wody wyjeżdżają kwietniowe jazie i karasie, potem karpie a jeszcze później sandacze i sumy wraz z cała reszta (maj, czerwiec bez różnicy czy sum czy sandacz). Co do okręgu TBG ... więcej zakazów przy zerowej kontroli. Nad wodą nikt się nie boi, robią co chcą, nie wiedzą nawet jak PSR wygląda.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now