Skocz do zawartości

Wklejanka, czy pusta szczytówka?


gpel

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić ultralekki spinning długości 2-2,10 o ciężarze wyrzutu ok. 1-7g. Wędka ta ma służyć do połowu głownie pstrągów, na małych i płytkich rzekach. Czy lepiej kupić wklejankę, czy pustą, czy ma to aż tak duże znaczenie? Próbowałem rozeznać w asortymencie firmy MIKADO, ale wszystkie spinningi  UL o niskim ciężarze wyrzutu to tylko wklejanki. Znalazłem wędkę Savage 0-5g z pustą szczytówką, ale jest to wyższa grupa cenowa. Znajomi mówią mi, że tylko pusta. Jaka jest Wasza opinia, wklejanka, czy pusta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam to ocenić - pomacać, wypróbować jak się uda. Ogólnie z tego co pamiętam, najpierw była fascynacja wklejką a później było już fee. Ja łowię wklejanką pewnej pospolitej firmy, i tak naprawdę lepiej mi się łowi niż dużo droższą wędką (pełną) renomowanej firmy która tylko się kurzy od pewnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem wędką Mikado square carbon light c.w. do 15g, dł 2,10 z pustą szczytówką. Złamałem szczytówkę na krzakach i wkleiłem pełną szczytówkę (chyba Kongera) o grubości 1 mm na końcu.

No i tu dylemat, czy właśnie zamienić na "nie wklejankę". Kolega twierdzi, że na wklejce słabiej czuć branie, a bardziej widać. Czy to jest reguła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kafel napisał musisz pomacać, porzucać i zobaczyć która ci leży...każdy jest inny...wędka która jest dla twojego kolegi strzałem w przysłowiowa 10 dla ciebie możne być po prostu nieporozumieniem...Co do tego czy na wklejance słabiej będzie czuć brania...hmm na wędce 1-7 g poczujesz ''uderzenie'' Klenika 10 cm o Pstragu już nie mówiąc..ja śmigam z wklejanka 2-12 g i nie narzekam....:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2016 at 15:13, gpel napisał:

Chcę kupić ultralekki spinning długości 2-2,10 o ciężarze wyrzutu ok. 1-7g. Wędka ta ma służyć do połowu głownie pstrągów, na małych i płytkich rzekach. Czy lepiej kupić wklejankę, czy pustą, czy ma to aż tak duże znaczenie? Próbowałem rozeznać w asortymencie firmy MIKADO, ale wszystkie spinningi  UL o niskim ciężarze wyrzutu to tylko wklejanki. Znalazłem wędkę Savage 0-5g z pustą szczytówką, ale jest to wyższa grupa cenowa. Znajomi mówią mi, że tylko pusta. Jaka jest Wasza opinia, wklejanka, czy pusta?

   Witam, Kolego ,,gpel" szukaj tylko i wyłącznie wędki z niewklejaną szczytówką jeśli chcesz w w pełni realizować swoje wędkarskie zamysły. Wklejka nie da Ci takich możliwości jeśli chodzi o warunki w jakich chcesz wędkować. Z własnego doświadczenia podpowiem Ci, że ciężar wyrzutu może być większy niż opisany przez Ciebie co wcale nie przełoży się na mniejszą ilość ,,doznań" wędkarskich. Na takich rzekach zapas mocy jest wręcz niezbędny żeby nie stracić ,,życiówki" z małej rzeczki. Pamiętaj są wędki i wędki.

Ja miałem podobne dylematy do Twoich, trzeba trochę starań aby znaleźć coś co będzie cieszyć i służyć.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie wędek które mogę Ci polecić to pisz na pw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie dzisiaj kupiłem kijek Savage Parabellum 1,9m 0-5g. Nie jest to wklejanka. Jak widać zapasu mocy to on nie ma, ale łowię ostatnio na woblery dł. 3 cm, nawet poniżej 1g, typu "igiełka" o bardzo drobnej pracy i ta wędka najbardziej mi spasowała.  Spodobała mi się również Daiwa Exceller o podobnym ugięciu jak Savage, ale miała zbyt długi dolnik, co ją całkowicie zdyskryminowało. Pasowało mi również kilka innych wędek, ale znacznie przekraczały budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wklejanek pisano już wiele, jednym takie wędki odpowiadają innym nie. Nie mam dużego doświadczenia łowieniem wklejanką, raptem miałem jedną wędką UL tego typu, szybko ją sprzedałem, zdecydowanie nie moja bajka, dla mnie taka wędka to forma protezy, nie wiem czemu ten wynalazek ma służyć, ja na szczytówkę nigdy nie patrzę może dlatego że noszę okulary :D  Wklejanką da się łowić, sporo ludzi łowi takimi wędkami i ma bardzo dobre wyniki. Jednak więcej frajdy będziesz miał z łowienia wędką zbudowana na blanku bez wklejki, najlepiej jednoczęściowa choć tutaj tez zdania są podzielone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią kolegi POLIPOLI.

Jakiś czas temu naczytałem się ochów  i achów na temat wędki Savage parabelum 215/7g i nabyłem ją. Niby fajna ale jakoś mi nie pasowała przy łowieniu bajorowych okoni i się jej pozbyłem.

Teraz łowię okonie nisko budżetową ,jak to nazwał  krs  ''protezą'' i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.