Skocz do zawartości

Ruchomy uchwyt kolowrotka pomoc


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, apioo napisał:

Możesz podać link do tego casta? Jeśli można spytam zbroisz wędki po miękkiej stronie przy spinie?

Wiesz co, nie pamiętam już nawet na jakim to było forum,.. Wiem, że natknąłem się kilka ładnych lat temu, na jednym z portali wędkarskich, na takową reklamę swojej ,,roboty,, .

Moim zdaniem jeśli ktoś chce się pochwalić...swoją pracą twórczą, niech to zrobi. Do tego te portale są stworzone.A nie wykorzystywać portalu do reklam pracowni... I czy jest to dobra robota, czy zła zweryfikuje życie... Choć widziałem tą ,,złą robotę,, - tego casta - nie przyszło mi do głowy, by komuś ubliżać... Czy wyśmiewać...Cieszę się, że ludzie budują i tworzą własny asortyment wędkarski... Od przynęt, po kije i to jest fajne.

Z zapytaniem o zbrojenie kija udałbym się na Twoim miejscu do Pana Zdzisława, wszak jest największym fachowcem na tym forum...

Przyjdzie czas, że pokażę za pomocą filmu, czy fotek jak krok po kroku uzbroić kija,..Jak podejść do kija... Tak, jak to zrobiłem z kogutem na innym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2016 at 11:43, TomeKogut napisał:

W dobrej pracowni kolego, w dobrej... Chociażby Pan Ireneusz Matuszewski, który jest moim skromnym zdaniem pionierem w rodbuilding'u... I jeśli serwisujesz tam kija, masz na niego dożywotnią gwarancję, nawet po 20 latach poprawią coś, co się poluźniło...

W FC masz 5 lat gwarancji na wady materiałowe komponentów oraz montaż, później dożywotnio masz odpłatny serwis.
 

13 godzin temu, TomeKogut napisał:

Pokażę wędkarzom, jak zbudować sobie wędkę i nie przeszkodzisz mi w tym... I zdradzę wielce skrywaną tajemnicę, którą nikt nie chce się pochwalić.. Tak jak kogutem przez wieeeele lat. A mianowicie kręgosłupem blanku,- i to Cię boli...

Zaczynając Panowie budowę jakiegokolwiek kija, zacznijcie od wyznaczenia kręgosłupa w blanku... Części blanku, która przeniesie największe obciążenie... mogę wkleić tu link z neta, jak to się robi w przypadku Pana Gabriela.. Ale nie chodzę skrótami i wkleję swój własny film jak to się robi...Pozdrawiam Panie Ździsiu...

 

To żadna tajemnica. Było o tym na tym jak i innych forach, więc nie odczuwałbym z tego powodu euforii związanej ze zdradą tajemnej wiedzy. Dla przykładu artykuł P.Czekały 

Co do casta o którym tu piszesz, nie widzę związku między nim, a tym wątkiem...., dodatkowo skoro nic nie pamiętasz prócz tego, że go widziałeś na jakimś forum tematu nie będę drążył. Jednak ponowię pytanie czy zawsze stawiasz przelotki po miękkiej stronie w wędce spinningowej?

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, apioo napisał:

W FC masz 5 lat gwarancji na wady materiałowe komponentów oraz montaż, później dożywotnio masz odpłatny serwis.
 

To żadna tajemnica. Było o tym na tym jak i innych forach, więc nie odczuwałbym z tego powodu euforii związanej ze zdradą tajemnej wiedzy. Dla przykładu artykuł P.Czekały 

Co do casta o którym tu piszesz, nie widzę związku między nim, a tym wątkiem...., dodatkowo skoro nic nie pamiętasz prócz tego, że go widziałeś na jakimś forum tematu nie będę drążył. Jednak ponowię pytanie czy zawsze stawiasz przelotki po miękkiej stronie w wędce spinningowej?

I tak to sobie tłumacz kolego... A to jak ja zbroję kija, też w takim razie nie powinno Cię zbytnio obchodzić...

Edytowane przez TomeKogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomeKogut napisał:

I zdradzę wielce skrywaną tajemnicę, którą nikt nie chce się pochwalić.. Tak jak kogutem przez wieeeele lat. A mianowicie kręgosłupem blanku,- i to Cię boli...

Ten fragment w szczególności mnie rozbawił, okazało się, że rodbuilder ma wielką tajemnicę o której pisał w 2011roku w wyżej podlinkowanym artykule.

Co do odpowiedzi na temat położenia przelotek w Twoich wędkach chyba się nie doczekam ?  :) 

Proponuję mniej emocji, więcej konkretów w postach.

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile mnie tu nie było a tu jakieś awantury.

TomeKogut – pytanie było proste „zaczął mi latać uchwyt kołowrotka na boki jak ktoś wie jak to naprawić albo kto takie rzeczy naprawia to byłbym wdzięczny za pomoc „.

Odpowiedziałem wg swojej najlepszej wiedzy, w miarę szybko i konkretnie i myślę ze dość precyzyjnie na postawione pytanie– więc nie rozumiem w czym jest problem i co z moja odpowiedzią jest nie tak?

 

Nie rozumiem skąd się biorą (swoją droga zupełnie nie na temat)  te twoje wszystkie posty w których wylewasz żółć na pracownie.

A kijek który ma Patryk – z tego co wie robiła pracownia z która są duże problemy min. z komunikacja i terminowością – i jest to powszechnie znany fakt dotyczący tej pracowni i wielokrotnie opisywany na różnych forach.

 

Co do zbrojenia, to w sieci jest pełno artykułów, filmików, stepów itd. jak zbroic wędkę, od czego zacząć, jak dobrać komponenty,  jak wyznaczać kręgosłup, jak lakierować. Są fora gdzie można dopytać, wstawić zdjęcia, zapytać co robię nie tak, i jeszcze nie spotkałem się z brakiem fachowej porady czy podpowiedzi. Tak że to nie żadna tajemnic grupki rodbuilderów trzymających ją tylko dla siebie. Nawet swojego czasu w FC były spotkania, warsztaty gdzie Irek pokazywał krok po kroku jak samemu zrobić kij.

A co do jakości roboty – wszystkim zdarzają się wpadki i tak jak ja czy Ty pewnie nie zawsze wszystko robisz idealnie i też zdarzają Ci się jakieś błędy. Tak wiec na podstawie jednego filmu sprzed kilku lat nie wydawał bym opinii o dzisiejszych pracowniach.

 

Nie twierdze tez ze wszystkie kije z pracowni są super idealne, najlepsze i same łowią a każda pracownia robi super hiper sprzęt.  Bo czasem w seryjnych można znaleźć kije też bardzo udane, a czasem żadna pracownia nie zrobi tak dobrego kija jak był jakiś seryjnie. No i kwestia ceny – seryjne są zazwyczaj tańsze. Aczkolwiek kije SG których widziałem że używasz – tez do najtańszych nie należą.

Ja miałem lub mam kije z różnych pracowni – z FC, od Wojtka Grocholi, z Kielc, z BRC i też kije od Zdziska.  Kije z pracowni kupuje dlatego że są dokładnie takie jak chce … maja odpowiednia dla mnie akcje, długość dolnika, rodzaj uchwytu, kolor blanku i omotek, są zazwyczaj zbrojone w minimalistycznym stylu beż żadnych kolorowych wstawek, tęczowych naklejek czy innych udziwnień. Są porostu takie jak lubię, jak chce i za to dodatkowo płace.

Tak samo jak w wyborze wykonawcy każdej innej usługi – tak i tu trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem, czytać opinie, oglądać efekty i samemu zdecydować kto zrobi mi kij i z kim najlepiej się mi rozmawia. Jak wszędzie idę do fachowca i oczekuje odpowiedniego efektu usługi, a sam wiesz ze z tym efektem różnie bywa.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewam złości na pracownie, jak pisałem wcześniej cieszę się że są ludzie którzy, robią dla siebie, czy innych osób...- wszelkie artykuły wędkarskie... od przynęt po kije...

Ale chodziło mi o to, iż słabym jest wykorzystywanie serwisu wędkarskiego do reklamy pracowni wędkarskich... Jeśli są tak dobre, to nie potrzebują w taki sposób się reklamować... A tym bardziej wyzywać kogoś od takich czy innych...

Padło pytanie odnośnie ruchomego uchwytu. Trzeba było zrobić tak :

Kolego Patryk masz tu numer do gościa, który powinien sobie z tym poradzić... I nie byłoby problemu i całej tej dyskusji... Pozdrawiam serdecznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że choć Gabriel wie o czym pisałem,..

Bo widzę, że przeczytałeś z uwagą całą rozmowę,.. Główną i najważniejszą, różnicą pomiędzy kijem robionym seryjnie, a tym z pracowni, oprócz wspomnianych przez Ciebie kolorowych dodatków.. jest kręgosłup w blanku,.. Bardzo rzadko w kijach seryjnych jest on ustawiony dobrze,.. Posiadam trzy kije seryjnie produkowane, z czego tylko dwa mają dobrze ustawiony kręgosłup, jest to wspomniany savage i drugi sakura... trzeci kijek niestety troszkę ucieka, a w czwartym ustawiałem już go sam...

Co miałem na myśli pisząc o skrywanej tajemnicy?? Chłopak chwali mi się kijem z pracowni, a po zadaniu pytania z mojej strony,- widzę ogromne zdziwienie na jego twarzy... Więc pytam:- czym w takim razie różni się Twój kij od mojego...? I słyszę:- ,, dożywotnią gwarancją,, tak mu powiedzieli w pracowni... O.K. spoko..

Więc pisałem o,, dożywotniej gwarancji,,którą chwalą się pracownie,.. Jedynie w dobrej pracowni otrzymamy dożywotnią gwarancję,,------- po chwili poprawiłem się o dożywotni serwis,..bo jedynie tyle pracownia może dać więcej,, jeśli chodzi o gwarancję... Ale znajdzie się ktoś taki, Panie apioo, kto w pół słówka i wyrwane z kontekstu zdania - wersy, opiera całą rozmowę...

Dlatego pisałem że tym chwalą się pracownie... I takimi tekstami przyciągają, mało doświadczonych wędkarzy... Nad wodą, to on powinien mnie zaskoczyć, mówiąc słuchaj, mi choć w pracowni ustawili kręgosłup w kiju,.. I widzę,że gość wie o czym mówi i po co buduje kija w pracowni..

Piszesz o artykułach na forach i ogólnym necie, jak najbardziej jest tego masa...i było tego bardzo dużo naście lat temu, jeśli ktoś wiedział gdzie szukać...

W 2011 roku posiadałem o wiele większą wiedzę na temat zbudowania kija,niż jest opisana przez Pana Zdzisława ,,budowa wędki spinningowej od a do z,,  tutorial - proszę się nie gniewać, jest średniej jakości, ale to moje osobiste zdanie...

I Panie apioo w 2011 roku nie szukałem artykułów na temat zbudowania patyka, ponieważ w tym czasie byłem wystarczająco bogaty w tą wiedzę ... więc nie musiałem znać tego tutorialu... Ach i nie muszę pamiętać artykułu ,,cast,, znalezionego kilkanaście lat temu, na serwisie, który może już nawet nie istnieje... A jeśli chce Pan tak bardzo dowiedzieć się czy zbroję kija przelotkami od strony ,,miękkiej,,?? to zapraszam na kawę i pokażę... I jeśli nawet jakimś cudem pamiętałbym tą stronę, i tak bym jej nie podlinkował,.. ponieważ wiem, że nie brakuje takich, którzy chłopaka by zbluzgali, zwyzywali i wyśmiali aż boli...

Gabriel i jak piszesz na koniec ,,i z kim najlepiej mi się rozmawia,, I tu zabrakło tej rozmowy z klientem... Facet, który chwali się kijem z pracowni. powinien wiedzieć co posiada, co zostało mu przekazane do rąk, i jak pisałem to on powinien zaskoczyć mnie wiedzą na temat swojego kija...

Padło w tej dyskusji wiele niepotrzebnych słów, ja z mojej strony jeśli ktoś poczuł się urażony, mogę tylko przeprosić,.. Bo stać mnie na to... Ale nienawidzę, gdy ktoś podchodzi do rozmowy z wyzwiskami i ubliżaniem komuś... z wędkarskimi pozdrowieniami TomeKogut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Padło w tej dyskusji wiele niepotrzebnych słów, ja z mojej strony jeśli ktoś poczuł się urażony, mogę tylko przeprosić,.. Bo stać mnie na to... Ale nienawidzę, gdy ktoś podchodzi do rozmowy z wyzwiskami i ubliżaniem komuś... z wędkarskimi pozdrowieniami TomeKogut "

Możesz wskazać jakieś niepotrzebne słowa z mojej strony? nikogo nie obrażam, nikomu nic nie insynuuje, zadałem proste pytania, nic nie wyrwałem z żadnego kontekstu by coś przeinaczyć. Sposób w jaki przekazujesz swoją wiedzę jest chaotyczny i raczej nie wskazuje na jej wartość. W dodatku często zmieniasz wersję.

PS
ja nie czuję się urażony więc przeprosiny na pewno nie są do mnie adresowane :)

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.