Skocz do zawartości

Materiały muchowe: czyli co gdzie jak ... warto, nie warto itd. itp.


lisses

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że raczkuje w temacie kręcenia i wciąż czegoś mi brakuje zakładam ten temat, który mam nadzieję będzie pomocny dla przyszłych krętaczy i uchroni przed bezsensownym wydawaniem grubej kasy na zbędne i powiedzmy kiepskiej jakości materiały.

Jakiś czas temu zdecydowałem się na zakup genetyka i padło na Whitinga Herbert Bronze w kolorze grizzly i powiem, że piórka całkiem przyzwoite z tym, że póki co nie potrzebuję dużych i bardzo dużych rozmiarów, wiem, że mają jak najbardziej zastosowanie przy np. streamerach, także zapewne nie zginą:) 

W przyszłości chciałbym zakupić kapkę brązową, ale tym razem już siodłową z przeznaczeniem do suchych muszek w rozmiarach 6-18 i zastanawiam się co wybrać? 

Może miał ktoś styczność z tą kapką (http://bogdangawlik.pl/product-pol-9242-Metz-Saddle-Klasa-2.html), nada się pod takiej wielkości muszki? A może szukać czegoś innego?

Może ktoś ma na sprzedaż takie pióra?

Nie mam za bardzo gdzie na żywo zobaczyć takich rzeczy a niestety nie są to tanie tematy.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeże temat i dorzucę kilka słów od siebie. Okazuje się, że ceny produktów tej samej jakości bywają bardzo zróżnicowane i są zależne od brandingu czyli znaku firmowego/marki jaką są opatrzone. Tworzy je zapewne jeden "producent" i dystrybuuje dla wielu chętnych pod różnymi markami. Warto w związku z tym obserwować i czytać rozmaite wątki wędkarskie, w których koledzy po kiju opisują swoje doświadczenia.

Polecam przejrzeć Alliexpress. Znajdziemy tam wiele użytecznych materiałów do sporządzania much w bardzo atrakcyjnych cenach. Czas oczekiwania na dostawę jest nieco długasy ale coś za coś :)

Jeśli szukasz materiałów z extraklasy to poszukaj na ebay'u lub flyfishingowych sklepach online w UK, USA ... Tamtejsze Whithingi w porównaniu z tymi, które są rzucane na nasz rynek to inny wymiar.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.