Skocz do zawartości

Ruszam z woblerami


rrthc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Jak w tytule watku,startuje z proba ,hehe ,zrobienia swoich wobkow.

Nabylem korpusy z pianki,maja juz stelaz tylko nie wiem czy sa obciazone,ale z tym sobie poradze,pytania sa inne.

A mianowicie czesc jest juz pokryta bialym podkladem,czesc nie ,chce malowac pedzlami i teraz pierwsze pytanie.Bede malowal plakatowkami w wiekszosci czym to pokryc po tym malowaniu zeby farby nie zjechaly?

Pytanie drugie:jaki bialy podlkad wybrac,zeby plakatowki mi z nim graly?

Pytanie trzecie:Czym wklejac stery?

Poza tym okazyjnie od znajomego modelarza dostalem 4 farbki pactra,zupelnie nowe i czy nimi tez moge jechac pedzlem?

Czym to potem zabezpieczyc? Tym samym co plakatowy?

Pytan sporo,ale licze ,ze pomozecie zoltodziobowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odpowiedź: ja nie malowałem plakatówkami nigdy, tylko akrylami i akwarelami i nic mi się nie rozmyło podczas lakierowania ;)

Druga odpowiedź: kup sobie śnieżkę nitro - jednak minus taki, że czasem robią się bąble, ale to dlatego, że trzeba powoli wkładać woblera i też powoli wyciągać wtedy nie ma, mi jak się robią bąble to jak mi wyschnie warstwa, szlifuje papierem ściernym, druga warstwa już jest elegancka ;) (są małe puszki po 200ml, koszt ok. 7-8zł) ja mam zamiar wypróbować jako podkład (  )

Na innym forum pisali (chodzi mi o dekoral), że jest to matowa farba i można malować po niej nawet kredkami :D

Trzecia odpowiedź: stery wklejaj na kleju epoksydowym dwuskładnikowym, np. distal rapid, lub UHU 5-cio minutowy (około 25zł)

Kleje typu kropela osłabiają poliwęglan i jak masz płytko i dużo kamieni to złamiesz ster ;) i jak kupujesz poliwęglan to bierz dobrej firmy (Bayer) ;)

Ja maluje Pactrami i Valejjo, możesz malować pędzlem, gąbką, ręką, wykałaczką i czym jeszcze chcesz :D:P

Na koniec zabezpieczenie lakierem do parkietu, ja używam HartzLack w połysku

 

Z plakatówkami musisz zrobić test. Pomaluj woblera, wsadź w lakier i zobaczysz czy Ci zrobi niespodziankę czy będzie wszystko OK :)

 

Jak masz jakieś pytania to pytaj :P

Mam nadzieje, że coś Ci pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2016 o 15:53, Santiago napisał:

 ja mam zamiar wypróbować jako podkład (  )

Na innym forum pisali (chodzi mi o dekoral), że jest to matowa farba i można malować po niej nawet kredkami :D

Używałem tego Dekorala choć nie jako podkład do woblerów. To fakt, że jest fajna matowa i tworzy lekko chropowatą powierzchnię. Da się po niej rysować. Jedyny minus to, że szybko schnie w trakcie malowania pędzlem więc zostają grubsze "smugi", choć zanurzanie woblera tą cechę pewnie wyeliminuje. A jak nie to zawsze można lekko przeszlifować drobnym papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rrthc napisał:

Jasne że tak.

Jeszcze raz dzięki za rady. 

Swoją drogą fajna sprawa ze swoimi wobkami. Wiem że przez zimę będzie co robić, a nie tylko filmy wędkarskie oglądać ;)

Wciągnie Cię bardzo, :D jeszcze jak w zimie nie ma co robić, to jest najlepsza rzecz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie stadko uczyniłem. Jeszcze wkleić stery, uzbroić i nad wodę zrobić testy. 

Wcześniejsze pokazały, że jest dobry kierunek także mam pozytywne nastawienie również do tych. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje stadko dostalo stery i uzbrojenie.

Jutro czas na cwiczenia na poligonie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kup sobie Dremela ;) ja mam model 3000 i jestem z niego zadowolony, nic więcej mi nie potrzeba do tego co ja robie ;)

Jedź sobie do jakiegoś marketu budowlanego i oglądnij jak wygląda taki za 300zł a taki za100zł.. Nie namawiam, że musisz kupić Dremela, to już jest Twoja decyzja.

Ja mam swojego z Orlena za punkty :D:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem einhela za 2 stowy. Miałem te taniochy w rękach i ten einhel przy nich to poezja.Narazie robi robotę, bardzo przyjemnie pracuje się takim urządzeniem. 

Kolejne wobki czekają na stery i testy, może już jutro jak pogoda pozwoli.

Te większe to seria breloczkow do kluczy dla rodziny bo się nagle moje rybki zaczęły podobać. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.