Jump to content

Imakatsu Javallon


krs

Recommended Posts

Zakupiłem na ebayu opakowanie przynęt Javallon. Guma bardzo miękka, powinna nieźle pracować w wodzie przy delikatnym prowadzeniu. Rozmiar 14cm, zbrojona będzie w hak offsetowy bez obciążenia z  przeznaczeniem na "castingowego" szczupaka z płytkich i zarośniętych łowisk. Ciekawy jestem skuteczności tego wynalazku w porównaniu np. do Soft 4Play.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przynęta pięknie pracuje szczególnie jak opada przy jednoczesnych delikatnych podszarpywaniach . Próbowałem zbroić ją w czeburaszkę, to jednak nie to, przynęta z taką główką zachowuje się niezbyt ciekawie, przewraca się na bok, zdecydowanie lepiej wygląda zbrojenie w hak offsetowy bez obciążenia, sama guma jest dość ciężka nie ma problemów z zarzucaniem. Fajna gumka na płytkie łowiska z roślinnością, hak offsetowy można schować w gumie żeby nie czepiało się do niego zielsko. Można ją prowadzić na wiele sposobów, poszarpując czy zwijając jednostajnie, zawsze pracuje nienagannie.

Link to comment
Share on other sites

Guma jest wolno tonąca, bez obciążenia to raczej przynęta do łowienia na płytko do 1-2m, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby obciążyć hak offsetowy wtedy można łowić głębiej, można też uzbroić w główkę jigową czy Carolina Rig albo podobnie jak Soft 4 Play w systemik z kotwicą:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wersja 14cm waży mniej więcej ok 19-20g, tyle pokazała moja waga, myślę że dość bliskie rzeczywistości. Co do skuteczności jeszcze za wrześnie żeby o tym pisać, gumka użyta dwa razy dla sprawdzenia z czego jeden ledwo wymiarowy szczupaczek wyjęty. Co do kolorystyki i dostępności to tu jest największy problem, kupiłem to co było, nie wiem czy ta przynęta jest jeszcze produkowana, być może już nie, na ebayu znalazłem tylko ten kolor a najmniejszym rozmiarem było 140mm.

Sama guma jest delikatna, zbrojąc hakiem offsetowym dość szybko uszkodzony zostaje "pyszczek", teraz ego Javallona uzbroiłem w zestawik zrobiony własnoręcznie z drutu z kotwiczką Ownera ST-36BC-X o rozmiarze 4, dodatkowo kilka kropel super glue żeby zestawik lepiej trzymał się gumy. Zbroję tak Soft4 Play, zdecydowanie żywotność takiego rozwiązania jest lepsza, minusem jest kotwica która zbiera zielska ;) 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Super dzieki za odpowiedz. Ja nakupilem Soft4 Play 'ow w ubieglym sezonie. Wrzucilem to do wody kilka razy ale zaden szczupak sie nie uwiesil. Mysle ze diabel jest pogrzebany w tym jak zbroimy te przyety. Sam Soft4 Play jest dos lekki i nie mam wystarczajaco cierpliwosci do jego prowadzenia a na zwylkej glowce jigowej to az tak fajnie nie pracuje. W tym sezonie mam jeszcze do sprawdzenia Soft4 Play zaczepiony na zestawie Drop Shot. Kupilem odpowiednie haki i wolframy. Rzucilem tym pare razy do wody i praca jest super ale nie wiem co na to szczupaki powiedza :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy