Skocz do zawartości

Brzana a podniesiony stan rzeki.


Rekomendowane odpowiedzi

Za przedmówcą , podniesiona i trącona woda to okazja aby fajnie połowić.I tak jak pisze @jon987 : rosówka to najlepsza przynęta.Dzisiaj dobrze popadało więc biorę w nocy latarkę ,wiadereczko i zaiwaniam po trawnikach za rosówkami.Zapas kilkuset szt. będzie odpowiedni.Kiedy znowu przygrzeje to zebranie kilkudziesięciu  rosówek będzie graniczyło z cudem ;)

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je przechowujesz Witek?

Ja z kolei twierdze że na rzece typu Wisłoka to przy podniesionym stanie wody o wiele łatwiej złowić brzanę niż przy normalnym stanie wody, z tego względu że rybka pcha się pod brzeg. Pod warunkiem że woda się podnosi lub przynajmniej nie opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała  plastikowa beczka ok.50l + dużo trawy .Co 4-5 dni przebieram rosówki (niestety pewne straty są nieuniknione) i wymieniam trawę .Ważne aby beczka stała w najchłodniejszym miejscu jakie uda nam się u siebie znaleźć np. piwnica. U siebie w piwnicy mam mały kawałem niezabetonowanego,który wykorzystywała moja babcia do przechowywania w piasku marchewki ;),  robiąc zimowe zapasy. Nawet pokusiłem się o wykopanie niewielkiego dołka i beczka w 1/3 spoczywa w ziemi.Dobrze jest raz na kilkanaście dni wybrać rosówki do wiaderka i przepłukać zimną wodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzaną jest ciężki temat. Ta ryba rzadko trzyma się zasad i utartych reguł. Czasem gdzieś jest a następnie nie pojawia się w danym miejscu już do końca sezonu. Dużą rolę odgrywa doświadczenie wędkarza choć i ono często zawodzi. Na dobre żerowanie brzan składa się wiele czynników. Podniesiona woda ułatwia sprawę, najlepiej jak woda podskoczy tak 200cm. Wtedy ryba grupuje się w pewnych miejscach i ty musisz to miejsce znaleźć co wcale nie jest łatwe. Jeśli jest w danym miejscu to spodziewaj się 2-5 brań w ciągu godziny. Kiedyś bardzo dużo czasu poświęciłem tej rybie ale efekty były bardzo mizerne i były to ryby raczej małe. Największe łowiłem na spinning. . . ale to też ciężki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze karpiowe ciężarki +/- 50-60 dają radę.PVA można i stosować.Ja wolę po rzucie łyżkę mixu syknąć i starczy.Nie stosuję koszyka i sypkich zanęt aby nie bawić się z drobnicą.

Kijek to Fox Barbel 11',kołowrotek z wolnym biegiem i żyłka 0,30.Szkoda męczyć ryby delikatnym sprzęcikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 17.07.2016 o 13:49, lenox napisał:

Brzany to rybki które jak najbardziej można nęcić wcześniej i daje to dobre efekty.

Firma Sonubaits ma w swojej ofercie specjalny pellet dedykowany do połowu brzan chees-garlic czyt.ser-czosnek.

Ten pellet oraz pikantna kiełbasa i halibut  sprawdzały mi się na brzany na kanale oraz Wiśle ale mówię o rybach 35-50cm 

Na pinkę i kuku brały równie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.