Jump to content

Zbiornik Tama w Grodzisku Górnym


manja

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Nie znalazłem nigdzie na forum opisu tamy w Grodzisku Górnym a szkoda bo według mnie to ciekawa woda. Mieszkam niedaleko tego zbiornika a jak miałem wybór Czyste a Tama wolałem jechać na Tamę. Spróbuje może troche opisać tę wode.

Jest tam bardzo bardzo płytko od 50cm koło mostu do może 1,5m przy samej tamie ale i to nie jestem pewny. Dno jest muliste. Kilka lat temu można było tam złapać dużego karpia i amura nawet pod 10kg a jak na tak płytki zbiornik do dosć duża ryba, chociaz kiedyś był głebszy , po prostu sie zamulił. Teraz jest tam bardzo dużo płoci i na bata jest świetna zabawa. Są tam też ładne liny, karasie i duże leszcze, sam w tamtym roku złapałem leszcza na 66cm :cool: i kilka mniejszych oczywiście pływa dalej,lecz nie mam zdjecia żeby sie pochwalić bo telefon którym robiłem zdjęcie pływa pewnie teraz gdzieś w Wisłoku:) ale widziałem też ryby złapane przez innych wędkarzy. Niestety nie ma tam już dużych karpi i amurów(może zostało na sztuki ale wątpie) zastało tylko troche kroczka 30-40 cm. Co do drapierznika to nie ma rewelacji troche szczupaka, okonia ale jest też kleń i jaź. Jeśli popełniłem jakies błedy wybaczcie dopiero zaczynam sie poruszać po forum:D pozdrawiam

postaram sie zrobić jeszce kilka zdjęć w najbliższym czasie

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Bajorko to jest często oblegane przez jednego kolesia, wszyscy go tam znają, nie ma na niego bata, wyłowił z tego zbiorniczka większość rybek, pytanie czy jest sens zarybiania takich mini zbiorników dla takich typów jak on...

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście cały czas tam siedzi i do tego wszystko co złowi sprzedaje na wódke:mad: ale dość dobrze go znam i on naprawde już ogromne ilośći ryb tam złapał ale trudno sie dziwić jak siedzi tam od rana do wieczora. Dlatego jakieś dwa lata temu wpuścili tam dużo leszcza głównie po to rzeby zrobić na złość temu dziadkowi bo nikt nie chce od niego kupic ryb :D i z tego co wiem to już nie zarybiali więcej. Ale ogólnie bardzo fajne bajoro i można tam dobrze połapać tylko że jest dużo drobnicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Zbiornik Tama w Grodzisku Górnym znajduje się na rzeczce Leszczynka..nie jest to zbyt okazałe ani ciekawe łowisko ale ilekroć przejeżdżam obok zawsze ktoś tam wędkuje(plus oczywiście stały bywalec,wtajemniczeni wiedza o kim mowie:eek:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Został odmulony i wyczyszczony. Co ciekawe zbiornik został wpisany na listę "NO KILL" ze względu na dużą ilość młodzieży która tam wędkuje i uczy się wędkarstwa w sposób godny pochwały wypuszczając wszystkie ryby z powrotem do wody, ale też po to aby ryby nie zostały po prostu wyłowione przez jednego pseudo wędkarza który oblega ten zbiornik od rana do wieczora i nie obowiazują go żadne przepisy oraz limity ilościowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy