Skocz do zawartości

Zbiornik Tama w Grodzisku Górnym


manja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Nie znalazłem nigdzie na forum opisu tamy w Grodzisku Górnym a szkoda bo według mnie to ciekawa woda. Mieszkam niedaleko tego zbiornika a jak miałem wybór Czyste a Tama wolałem jechać na Tamę. Spróbuje może troche opisać tę wode.

Jest tam bardzo bardzo płytko od 50cm koło mostu do może 1,5m przy samej tamie ale i to nie jestem pewny. Dno jest muliste. Kilka lat temu można było tam złapać dużego karpia i amura nawet pod 10kg a jak na tak płytki zbiornik do dosć duża ryba, chociaz kiedyś był głebszy , po prostu sie zamulił. Teraz jest tam bardzo dużo płoci i na bata jest świetna zabawa. Są tam też ładne liny, karasie i duże leszcze, sam w tamtym roku złapałem leszcza na 66cm :cool: i kilka mniejszych oczywiście pływa dalej,lecz nie mam zdjecia żeby sie pochwalić bo telefon którym robiłem zdjęcie pływa pewnie teraz gdzieś w Wisłoku:) ale widziałem też ryby złapane przez innych wędkarzy. Niestety nie ma tam już dużych karpi i amurów(może zostało na sztuki ale wątpie) zastało tylko troche kroczka 30-40 cm. Co do drapierznika to nie ma rewelacji troche szczupaka, okonia ale jest też kleń i jaź. Jeśli popełniłem jakies błedy wybaczcie dopiero zaczynam sie poruszać po forum:D pozdrawiam

postaram sie zrobić jeszce kilka zdjęć w najbliższym czasie

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cały czas tam siedzi i do tego wszystko co złowi sprzedaje na wódke:mad: ale dość dobrze go znam i on naprawde już ogromne ilośći ryb tam złapał ale trudno sie dziwić jak siedzi tam od rana do wieczora. Dlatego jakieś dwa lata temu wpuścili tam dużo leszcza głównie po to rzeby zrobić na złość temu dziadkowi bo nikt nie chce od niego kupic ryb :D i z tego co wiem to już nie zarybiali więcej. Ale ogólnie bardzo fajne bajoro i można tam dobrze połapać tylko że jest dużo drobnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Został odmulony i wyczyszczony. Co ciekawe zbiornik został wpisany na listę "NO KILL" ze względu na dużą ilość młodzieży która tam wędkuje i uczy się wędkarstwa w sposób godny pochwały wypuszczając wszystkie ryby z powrotem do wody, ale też po to aby ryby nie zostały po prostu wyłowione przez jednego pseudo wędkarza który oblega ten zbiornik od rana do wieczora i nie obowiazują go żadne przepisy oraz limity ilościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.