Skocz do zawartości

Spining dla amatora :) szczupak; kij do 200-250zł kołowrotek do 200-250zł


rybok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mimo że od dawna łowie to w spiningu w gruncie rzeczy jeszcze jestem amatorem i potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu.

Głównie stawy i zbiorniki np: Strzegocice+zalew,Błażkowa, męciszów + TC Debica;  bo wiadomo Wisłoka nie rozpieszcza ale też raz na czas pójdę .

ryba: głównie szczupak, może boleń,sandacz

 

Woblery mam od 5G ale głównie będę łowił 12-13g , a 20g to pewnie będzie max i gumy 8g-10g++

Potrzebuje pomocy w wyborze kija[200-250], kołowrotka[200-250], plecionki 50-60zł. Zakup używki wchodzi w gre ale chyba nie w tej cenie.

Myślę że sprzęt w tej cenie mnie zadowoli.

 

Pozdrawiam

rybok

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę również polecić Mikado Inazume. Niby do 20 gramów ale jest moc. Tyle że to wklejka i najlepiej nadaje się do gum. Ewentualnie mniejsze błystki i woblery nie stawiające dużego oporu w wodzie. 

Fajne i czułe kije to jeszcze Okuma Black Rock o cw 5-25 lub 7-30. Minusem ich jest podatność na uszkodzenia blanku, po prostu trzeba uważać. :-)

Najlepszym według mnie wyborem pod woblery i błystki lub gumy głównie ścigane jednostajnie jest Shimano BeastMaster DX M 10-30. Moja żona łowi takim tylko 7-21 gramów. Ładnie wykonany, cena około 300 zl, przelotki nie jakieś noname a fuji. Blank idealnie nadaje się na szczupaka. Pięknie pracuje i czuć że jest w nim moc.

Co do kołowrotka nie odkryje Ameryki. Ryobi Zauber w rozmiarze 3000 lub 4000. Ja w tym roku wymieniłem na Daiwe Ninja 3000. Naprawdę dobre ma opinię i w decathlonie po 180 zł z wysyłką + druga szpula. I tak też bym Ci polecał. Shimano BeastMaster + Daiwa Ninja 3000. 

Edit: przepraszam pisałem że strony mobilnej i nie zauważyłem że to temat z września. :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta którą Wymieniłeś powyżej z wklejaną szczytówką jest w zdecydowanej mniejszosci w śród Inazum ,większość odmian tego kija jest ze stałą szczytówką ,ale to wędka raczej specjalistyczna głównie pod sandała....sztywna pod plecionkę ,oraz gumy i koguty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.