Jump to content

Daiwa Caldia-X 2500


krs

Recommended Posts

Rozglądam się za nowym kręciołkiem, SPRO prawdę mówiąc już mi się przejadło. Czy ktoś z Was miał do czynienia z kołowrotkiem DAIWA CALDIA-X ? Miałby mi on służyć do średniego spina, taki uniwersał. Wszelkie opinie mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie interesuje mnie żywotność tej konstrukcji, miałem DAIWĘ Exceler, która po kilku wyjazdach zaczęła stukać, pukać, nabrała luzów na korbce, koszmar. Dlaczego kolega jej nie używał, coś z tym kręciołkiem było nie tak ;) ?

Link to comment
Share on other sites

Kolega jej używał ale kolega kupił Daiwa TDR 2508 i drugą 3012:D.Caldie odłożyłem bo nie miałem za bardzo do czego jej podpiąć.Kołowrotek prawie dziewiczy,może kilka razy na rybkach.TDR-ki kupiłem bo była okazja za praktycznie połowę ceny;).

Exelery Daiwy to nieporozumienie i takie opinie od nie jednego już słyszałem.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Od trzech lat używam TDR 2508 i 3012,dwa bliźniacze kołowrotki różniące się tylko wielkością.Mniejszy z nich podpięty do Batsona ,którym łowię na gumy 5-21g oraz ,czasami na koguty do 16g.Kupiłem ten kołowrotek nowy w dość dobrych pieniążkach,jak na razie chodzi bez zarzutu i nawet od chwili kupna nie był przesmarowany:D.Z czystym sumieniem polecam ten model do lekkiego i średniego spiningu.Większy model mam podpięty do kija na koguty.Kupiłem ten kołowrotek ponad dwa lata temu i była to używka."Ciorany" jest intensywnie,ponieważ 80% łowię na koguty a więc dość solidna orka;).Łowię głównie kogutami w zakresie 16-30g.Jak na razie chodzi nadal płynnie i nie zauważyłem żadnych luzów czy to na korbce czy na przekładni.Jedyne co zaczynam odczuwać to leciutkie szumienie łożyska rolki ale po tak intensywnej eksploatacji to nic dziwnego.W przyszłym sezonie dokupię oryginalne łożysko i się wymieni;).Równiutko układa plecionkę i nigdy nie miałem na nich "brody".To tak pokrótce.

Model,który podałeś to nie ten.To jest ten,tylko mniejszy rozmiar.

http://allegro.pl/okazja-team-daiwa-td-r4-2508-nowy-2-lata-gw-i1449620106.html

Albo tą GS-8mkę tylko rozmiar 3500,bliźniaczo podobny do TDR

http://allegro.pl/daiwa-gs-8-3500-i1443384519.html

Zwróć uwagę na ten

http://allegro.pl/daiwa-tournament-z-3000ia-okazja-rarytas-japan-i1436906218.html

Używka ale...Tournament;).Śledź aukcje może coś fajnego trafisz;).Kumpel nie dawno na ebayu trafił nówkę Saltigę za 1200zł:eek:.Piękny strzał;).

Jak chcesz "pomacać " TDR-ki to jak będziesz przejazdem w Rzeszowie ,daj znać to się ustawimy (+ RX8:D).

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy