Skocz do zawartości

Daiwa Caldia-X 2500


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za nowym kręciołkiem, SPRO prawdę mówiąc już mi się przejadło. Czy ktoś z Was miał do czynienia z kołowrotkiem DAIWA CALDIA-X ? Miałby mi on służyć do średniego spina, taki uniwersał. Wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie interesuje mnie żywotność tej konstrukcji, miałem DAIWĘ Exceler, która po kilku wyjazdach zaczęła stukać, pukać, nabrała luzów na korbce, koszmar. Dlaczego kolega jej nie używał, coś z tym kręciołkiem było nie tak ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jej używał ale kolega kupił Daiwa TDR 2508 i drugą 3012:D.Caldie odłożyłem bo nie miałem za bardzo do czego jej podpiąć.Kołowrotek prawie dziewiczy,może kilka razy na rybkach.TDR-ki kupiłem bo była okazja za praktycznie połowę ceny;).

Exelery Daiwy to nieporozumienie i takie opinie od nie jednego już słyszałem.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat używam TDR 2508 i 3012,dwa bliźniacze kołowrotki różniące się tylko wielkością.Mniejszy z nich podpięty do Batsona ,którym łowię na gumy 5-21g oraz ,czasami na koguty do 16g.Kupiłem ten kołowrotek nowy w dość dobrych pieniążkach,jak na razie chodzi bez zarzutu i nawet od chwili kupna nie był przesmarowany:D.Z czystym sumieniem polecam ten model do lekkiego i średniego spiningu.Większy model mam podpięty do kija na koguty.Kupiłem ten kołowrotek ponad dwa lata temu i była to używka."Ciorany" jest intensywnie,ponieważ 80% łowię na koguty a więc dość solidna orka;).Łowię głównie kogutami w zakresie 16-30g.Jak na razie chodzi nadal płynnie i nie zauważyłem żadnych luzów czy to na korbce czy na przekładni.Jedyne co zaczynam odczuwać to leciutkie szumienie łożyska rolki ale po tak intensywnej eksploatacji to nic dziwnego.W przyszłym sezonie dokupię oryginalne łożysko i się wymieni;).Równiutko układa plecionkę i nigdy nie miałem na nich "brody".To tak pokrótce.

Model,który podałeś to nie ten.To jest ten,tylko mniejszy rozmiar.

http://allegro.pl/okazja-team-daiwa-td-r4-2508-nowy-2-lata-gw-i1449620106.html

Albo tą GS-8mkę tylko rozmiar 3500,bliźniaczo podobny do TDR

http://allegro.pl/daiwa-gs-8-3500-i1443384519.html

Zwróć uwagę na ten

http://allegro.pl/daiwa-tournament-z-3000ia-okazja-rarytas-japan-i1436906218.html

Używka ale...Tournament;).Śledź aukcje może coś fajnego trafisz;).Kumpel nie dawno na ebayu trafił nówkę Saltigę za 1200zł:eek:.Piękny strzał;).

Jak chcesz "pomacać " TDR-ki to jak będziesz przejazdem w Rzeszowie ,daj znać to się ustawimy (+ RX8:D).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.