Skocz do zawartości

Wędzisko BLAAS SLXF9010-2N na brzany?


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego już czasu chodzi mi po głowie wędzisko właśnie pod brzanę a konkretnie rzecz ujmując pod klasyczne wobki na które te właśnie ryby najczęściej się łowi. Czy ktoś kto łowi te ryby może mi podpowiedzieć czy wędzisko na blanku BLASSa  SLXF9010-2N o cw. 4-17g przy 2.9m dł. będzie się nadawało do komfortowego połowu tych ryb? Lubię długie wędziska ale nie wiem czy taka długość nie jest w tym przypadku zbędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego blanku. Cw. wystarczające. Brzany łowi się głównie z wody, szczególnie na Sanie,więc długość raczej 2,7 max.
Z wody lepiej brzanę podebrać na krótszym kiju,podbierak do brodzenia też jest krótki. Jeżeli akcja tego blanku jest fast lub super fast, to długim kijem nie podbiera się komfortowo.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2016 at 19:19, Leszek napisał:

Nie znam tego blanku. Cw. wystarczające. Brzany łowi się głównie z wody, szczególnie na Sanie,więc długość raczej 2,7 max.
Z wody lepiej brzanę podebrać na krótszym kiju,podbierak do brodzenia też jest krótki. Jeżeli akcja tego blanku jest fast lub super fast, to długim kijem nie podbiera się komfortowo.
 

Kurcze, ja raczej będę się skłaniał do tej 2.9m bo chcę aby ten kijek posłużył czasem na lekko pod bolka czy też pstrągi a nie ukrywam że długimi wędziskami łowi mi się zdecydowanie dużo lepiej nawet za cenę dyskonfortu jaki się z nimi czasami wiąże. Muszę tę kwestię jeszcze dobrze przemyśleć :confused:

 

Dnia 21.10.2016 at 20:55, geo napisał:

Będzie pasowała jak ulał. Nie skuś się na standard, tylko wersja nano. Standard lubi pękać, zresztą przy zmówieniu uwiadomi Cie ktoś o tym z fishingartu.. W tym roku mój znajomy zresztą z tego forum został z dolnikem po braniu!

Mam już jedno wędzisko (kleniowe) właśnie na tym blanku - nano i jestem z niego bardzo zadowolony więc poniekąd nie będę kupował kota w worku. Tych blanków w wersji standard już nie produkują i dostępne są tylko wersje nano :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.