Skocz do zawartości

Chińskie plecionki


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś plecionek zakupionych np za pośrednictwem aliexpress ? Mam zamiar zakupić do "testów" jakiś sznurek, w piątek 11.11 podobno na aliexpress robią jakieś ogólne promocje, szpulkę 135m linki Kastking będzie można z przesyłka zakupić za ~15zł, groszowa sprawa, zamówię i napiszę jak przyjdzie. Jeżeli mieliście do czynienia z takimi plecionkami to piszcie, myślę ze temat warty pociągnięcia dłużej, cenowo na pewno rewelacja ciekawy jestem jak z jakością.

https://pl.aliexpress.com/item/137M-KastKing-Brand-Super-Strong-Japan-Multifilament-PE-Braided-Fishing-Line-8-10-15-20-30/32590439946.html?spm=2114.010208.3.29.EEjivT&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=ac5cacc3-7782-4c29-b4eb-0ffd10302a0f

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tanie plecionki kupowałem przez eBay. Nie pamiętam już marki ale miałem piekielnie mocną ciemnobrązową plecionkę bodajże ok. 0,12 mm "średnicy" - używałem jej do łowienia z kutra w morzu. Pamiętam, że miała fajny okrągły splot i była śmiesznie tania. Obecnie mam na jednej szpuli coś takiego: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xstrikerline.TRS0&_nkw=strikerline&_sacat=0 kolor moss green, wytrzymałość 8 lb. Wrażenia? Tasiemka, stosunkowo szybko blaknie. Pierwsze razy nad wodą (nieprzyzwyczajony byłem do "precyzyjnego" łowienia pstrągów z plecionką) koszmarne. Urwałem kilka przynęt i się zniechęciłem. Wróciłem do używania po czasie. Mogę ją porównać np. z PP 5 lb. Ta PP wydaje się realnie mocniejsza, bo w wielu przypadkach udawało się albo wyrwać zielsko, albo wyjąć z dna patyk lub ostatecznie nawet rozgiąć lekko hak lub grot kotwiczki. Uważam, że warto potestować takie mniej znane produkty bo ceny zachęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest świeżych kilka storn o pletkach z chin

http://jerkbait.pl/topic/80269-plecionki-z-chin/?hl=%2Bplecionka+%2Bchin

Tu jest jedna na sprzedaż http://jerkbait.pl/topic/81667-plecionka-z-chin-kastking-500m-12lb/?hl=%2Bplecionka+%2Bchin

Tomasz eS - ostatnio dostał paczkę z plećkami i fluorocarbonem z Chin -może coś więcej napisze.

Tez się zastanawiałem nad tymi plećkami -a dokładnie nad tą: https://pl.aliexpress.com/store/product/KastKing-300Yds-274M-8-Strands-PE-Braided-Fishing-Line-Multifilament-Fishing-Line-Black-30-40-50/1929252_32540172087.html

Ale chyba po namyśle podjadę ze szpulą z kołowrotka do Dziencioła i poproszę o nawinięcie (bez skręceń itd -liniowo:) )pod rant Mikado Nihonto Octa Braid. Cena podobna, ryzyko podobne. A przynajmniej miałem ją w rękach i organoleptycznie wydaje się bardzo ok.

A na wiosnę w Karinie mają mieć pełną rozmiarówkę na metry. Wychodzi coś +/- 0,3pln/metr.

A niestety nie mam nikogo znajomego blisko, żeby podjechać i tę chińszczyznę jednoznacznie ocenić, tak wiec chyba zminimalizuje ryzyko :)

Co do tego 11.11 to byłbym ostrożny. Mam kilka produktów w koszyku które obserwuje. Od kilkunastu dni ceny poszły 100% do góry. Żeby z banerem 11.11 wrócić do normalnych cen. różnica na tej plecionce -aktualna cena tj z banerem 11.11 jest o 0,1 $ niższa jak normalnie ...

Tak że tym 11.11 bym sie nie sugerował przy zakupach, tak samo pisze większość stałych klientów alie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam i używam plecionki z chińskiej hurtowni micro Tex już 3 sezony i powiem szczerze, że jest ok ale są to plecionki grubości 0,18 i 0,23mm. Niestety nie są jednak zbyt  gładkie. Nie pamiętam już ceny lecz to jakieś śmieszne pieniądze były. Pozdrawiam.

Edytowane przez skowron555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem sobie likne z pierwszego linku: 300m zoltej 0.08m za ok £5. Mialem ja 3-4 razy nad woda i nie moge w sumie narzekac. Linka wydaje sie byc rowna, w miare okragla i powoli traci kolor :) Niestety nie mam wagi zeby sprawdzic jaka ma wytrzymalosc na wezle ale z pewnoscia nie rwie sie w rekach. Polowie nia jeszcze troche i jak bede mial cos do dodania to napisze na forum. 

Summa summarum, wydaje mi sie, ze za te pieniadze to tylko brac i lowic a nie krecic nosem :)

Ps Na pewno dokupie sobie jej jeszcze tylko o innej srednicy.

Edytowane przez Jaś _Wędrowniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już poza tą super "promocją 11.11" linkę KastKing 0.09 10lb w kolorze grey za 3,5$, taka była najcieńsza, przy zakupie trzeba przeczytać ich oznaczenia, na dole oferty w opisie jest przeważnie tabelka co dany numer oferty oznacza, dla linki 10lb było to 0.3, dziwaczne ale co poradzić. Niewykluczone ze linka pójdzie na testy do użytkowników, o ile będą chętni do przetestowania i opisania wrażeń na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka slow na temat zoltej Kastking 0.08mm. Lowie ja juz od ponad miesiaca, byla ze mna na rybach ok 15 razy. Pare wnioskow. Jak na okonia to troche za gruba linka. Przy lekkich przynetach widac jak sie "wydyma" i tworzy luk. Czekam niecierpliwie az Kastking wypusci cos cienszego. Pletka powolutku traci swoj zolty kolor. Jesli chodzi o wytrzymalosc to nie wydawalo mi sie ze musze odciak odcinek ktorym lowielem po tych 15 wyprawach. Sam tez nie odpadl :) Wczoraj na zaczepie wygialem gruby hak wiec uwazam ze pletka trzyma swoje parametry. Jak do tej pory to jestem zadowolony. 

Edytowane przez Jaś _Wędrowniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebię wątek. Jeżeli będzie chętny do testowania to użyczę gratis połowy z 300m plecionki Ghotda z ali, idzie do mnie szpulka 300m 10lb. Opinie ma niezłe i ilość sprzedanych szpulek mówi samo za siebie ;) warto się jej przyjrzeć. Poprzednio udostępniłem na testy Kastkinga 10lb i jeden z naszych użytkowników ładnie ją przetestował i opisał:

 

https://www.fishing.org.pl/topic/6763-plecionka-kastking-superpower-braid/?do=findComment&comment=111096

 

tak więc odbyło by się to na podobnej zasadzie. Jak dotrze to dam tutaj znać, będzie chętny to prześle gratis na wskazany adres a jak nie nie sam ją poużywam i coś tam napiszę.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.