Jump to content

Kamera podwodna


rapala

Recommended Posts

Zaplanowałem sobie  na ten rok zakup  kamerki podwodnej więc chciałbym zasięgnąć  nieco informacji  na jej temat ,najlepiej od osób  ,które  jej używają (ły) .Wymagania nie są wygórowane  i sprowadzają  się  głównie  do szybkiej obserwacji dna podczas zasiadek karpiowych . Prosta ale niezawodna konstrukcja bez zbytecznych bajerow typu nagrywanie itp. Troche rozgladalem sie po internecie i powiem  szczerze  ,że  rozrzut jakosciowy jak i cenowy jest spory na naszym rynku jak i  zagranicą. Również ceny samych komponentów  dostepnych w sklepach sa niejednokrotnie  mniejsze niż  ceny oferowane przez rodzimych producentów na gotowe zestawy ,ktore zostały  zbudowane na takich samych podzespolach.  Więc do wyboru  są  dwie możliwości : zakup gotowego  urządzenia  albo zakup komponentów np na Aliexpress ,złożenie  samemu lub zlecenie  tego osobie ktora z elektroniką jest za pan brat.Pierwsza możliwość pewnie bardziej kosztowna ale łatwiejsza.Przy drugiej pewnie mozna trochę  zaoszczędzić ale więcej czasu potrzebnego na zakup podzespołów. Fundusze muszą  zamknąć  się kwotą  ponizej 1 tyś zlociszy.

Wszelkie sugestie mile widziane. A może  jest ktoś  na forum kto przerabiał juz  ten temat  lub sam składał takie urządzenie ?

 

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Temat ciekawy podepnę się pod niego, choć post nie dotyczy typowej kamery podwodnej. Zakupiłem niedawno na chińskim portalu gearbest.com z czystej ciekawości za przysłowiowe "parę groszy" elektroniczny endoskop, ma to wygląd kabla na którego końcu jest kamerka i diody doświetlające, drugim końcem podpinamy pod smartfona i za pomocą aplikacji wyświetlamy obraz na ekranie. Jest to wynalazek wodoodporny, można tego używać pod wodą, jakby ktoś pytał nie jest to urządzenie przeznaczone do celów medycznych  :D Spróbuję to przetestować na łódce, jaka będzie widoczność ustrojstwa w mętnej wodzie, cudów się nie spodziewam,  kabel jest dość długi ok. 3,5metra, będę tylko musiał zainstalować to na jakimś wysięgniku, może starej wędce teleskopowej. jest możliwość nagrywania sekwencji video i robienie zdjęć. W każdym razie do takich rzeczy jak sprawdzanie drożność rur czy trudno dostępnych miejsc np pod maską samochodu sprawuje się dobrze, widoczność jest w miarę dobra.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy