Jump to content

Plecionka Momoi Oshikage


krs

Recommended Posts

Używał ktoś tej plecionki ? Przydała by się mocna i cienka plecionka do UL, do paproszków, 1-2g, ta Momoi ponoć bardzo cienka, tylko jak z resztą ;) ? Może ktoś użyta to podzieli się wrażeniami.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam najgrubsza wersje tj 0.105 zółtą 3.6kg , pierwsze co mi sie rzucilo w oczy jak ją dostałem to grubość, w porównaniu do innych plecionek jest naprawdę cieńka a w porównaniu do żyłek? nie mam czym porównać czy ma swoja deklarowaną średnicę ale jest napewno blisko. Wg mojej oceny rzucam troszke dalej niz na zyłce 0.16(pierwszy rzut moze byc bliższy ale gdy plecionka leciutko namoknie leci juz naprawde daaaleko. Miałem troche problemów z wiązaniem węzłów bo jest cieniutka i cieżko dobrze ułożyć zwoje, chociaż mimo "dziwnych" węzłów trzymała bardzo dobrze i przewiązywałem jedynie bo mi sie wezeł nie podobał. Rękami nie urwe bo za bardzo wcina się w ręce a żyłeczki 0.16 w moich rękach pękają bez trudu. Niestety nie miałem okazji dłużej jej potestować bo kupiłem ją końcem sierpnia, byłem z nią nad wodą okolo 15 razy ale nie zauważyłem strzępienia, jest nadal gładka chociaż nie było specjalnych okazji aby się gdzieś poprzecierała. Czy bym polecił? Myślę, że warto kupić chociażby w celu porównania z innymi plecionkami, ale wedłóg mojej oceny nie będziesz zawiedziony naprawde cieńka i mocna plecionka.

Pozdrawiam

Edited by Maju
literówka
Link to comment
Share on other sites

Także użytkuję ową plećkę z przeznaczeniem pod pstrągi. Mam zieloną 0,105 i często mnie wkurza fakt, że jej po prostu nie widać nad wodą (tak taka wada) przez co prowadzenie w zaczepach bywa czasem wkurzające. CHwila nieuwagi i nie wiadomo gdzie jest przynęta i tracimy kontrolę nad prowadzeniem... Teraz wziąłbym na pewno coś kolorowego co pomaga w obserwacji toru poruszania się przynęty. Plecionka naprawdę fajna, gładka, cienka. Rzuty są bardzo długie aby nie powiedzieć, że za długie jak na moje pstrągowe rewiry. Machając spod kija z nadgarstka na nowym sprzęcie trzeba przypilnować aby rzut nie skończył się szarpaniną z drzewami po drugiej stronie strumyka. Tu naprawdę nie widzę konkurencji jeśli chodzi o osiągane odległości jednak zaznaczam, że musiałbym porzucać trochę na starym sprzęcie aby mieć jakieś porównanie co do tego na ile kij ładuje mi jigi (+- 1 g), a ile roboty odwala sama plećka. Jej wadą jak dla mnie jest wytrzymałość na zaczepach. Nie mam doświadczenia w plecionkach takiego kalibru ale nie trzeba specjalnie szarpać się aby urwać przynętę. To mnie trochę martwi, właśnie wytrzymałość na zaczepach i przy okoniach gdzieś w patykach może być lekki problem. Powiem tak- żyła HM69 0,20 mm ma o niebo lepszą wytrzymałość w walce z zaczepami, dochodzi oczywiście jeszcze jej rozciągliwość oraz sam fakt, że jest praktycznie 2xgrubsza od plećki ale trzeba się napocić aby urwać przynętę na takiej lince co przy opisywanej japońskiej nici nie jest sztuką, z którą trzeba się męczyć. Kiedysmiałem PP0,10 i była sporo mocniejsza tylko na ile faktycznie ta PP nie była przegrubiona, bo na oko to duuużo. Na pewno ta pleciuga zrobi robotę z mikrojigiem i łowieniem białorybu i w miejscach niespecjalnie zaczepowych, jestem przekonany, że będzie robiła różnicę w porównaniu z żyłką :) Jeszcze jakbym nawinął 0,064 mm to myślę, że nie ma co zbierać ... Ogólnie polecam jednak musiałby się wypowiedzieć, ktoś kto więcej działa z takimi nitkami. Jak dla mnie rewelacja wszędzie tam gdzie odporność na zaczepy nie jest podstawowym kryterium... Ostatnio po urwaniu któregoś tam jiga założyłem szpulkę z żyłką jednak po tym incydencie zakończyłem wędkowanie.

Edited by MilanND
Link to comment
Share on other sites

Co do tej wytrzymalosci na zrywanie to jednak bym nie napisał, że ma słabą. Poprostu taka jest wytrzymałość linki. Te 0.105 3.6kg wydaje mi się, że ma tyle na węźle czyli można ją porównać do żyłeczki 0.18 i wytrzymałość będzie podoobna. A porównywanie do innych plecionek 0.10 nie ma zadnego sensu biorąc pod uwagę, że inne plecionki 0.1mm maja rzeczywiscie 0.2mm a zdarza się wiecej. Ja sam kiedys łowiłem tylko na konger steelon, żyłka tania no i była mocna jak na 0.16 jednak gdy kupiłem trabuco 0.18 to zrobiłem wielkie oczy porównałem i trabuco miała taką samą jak nie mniejszą średnice i fascynacja kongerem skonczyła sie xd A momoi mimo wszystko jest baardzo bliska średnicy na opakowaniu co przy 90%+ plecionek nie zdarza się.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy