Skocz do zawartości

YGK Egi Metal


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko.  Poszukuje pletki dostępnej od reki albo w Boguchwale albo ew Rzeszowie.  Nie wiecie czy nie mają gdzieś shimano kairiki  mantis green 0.07 150m? Ew coś podobnego cenowo ? Jesli tak to co i w jakiej cenie ? 

 

Z góry dzięki za pomoc ! 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawinąłem Metala #0.4 i godzinkę nim połowiłem, jest cienki, znacznie cieńszy od Sunline PE 0.6, ładnie się układa na kołowrotku, bród nie stwierdziłem (stradic ci4+ 2500) ale to tylko godzinka łowienia, przy nawijaniu na kołowrotek udało mi się stracić 10m, sierota ze mnie, urządzenie do przewijania linki odczepiło się z przyssawki przy okazji linka pękła, nie mam pojęcia jak, moja wina ale myślałem że taki drobny incydent plecionka przeżyje.

Dnia 4.05.2017 o 09:20, Piotr Madura napisał:

Zauważyłem, że  w obu przypadkach pękła w miejscach gdzie biały odcinek łączył się z kolorowym. Ogólnie jestem rozczarowany, wczoraj musiałem biec po drugi kołowrotek z żyłka żeby móc kontynuować łowienie... 

Coś chyba jest na rzeczy z tym białym odcinkiem, akurat ostatni odcinek był u mnie biały, przy wyrzucie 1,5g główki i kopytka 2cm strzeliła, tego się nie spodziewałem, po odcięciu kawałka nie było później problemów, na zaczepie ciężko było ją zerwać, pamiętam że podobnie zachowywał się cienki nanofil ;)  sam nie wiem co o tym myśleć, linka mi się podoba, jest taka jak powinna, cienką, chropowata, sztywna, leci z niej daleko, ja takie plecionki lubię, zobaczymy co dalej ale jak jeszcze raz będzie odstrzał paprocha to pewnie jej podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krs napisał:

Jakich używacie węzłów do łączenia Egi z FC? Próbowałem wiązać węzłem Albright ale przy zaciskaniu 2 na 3 oróby pęka plecionka, innych węzłów nie sprawdzałem.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka razy połowiłem Egi i jest coraz lepiej, nie było odstrzałów ani innych niespodzianek, leci z niej daleko ale trzeba uważać z siłą wyrzutu, to mimo wszystko delikatny sznurek do lekkich paproszków, odpowiednia technika wyrzutu i odpowiedni kijek w moim przypadku Phenix Mosquito do 3,5g i jest dobrze. Nawija się dobrze, jak na razie zero splątań.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i czas na podsumowanie, musiałem przewinąć egi na szpulkę i co się okazało, w połowie lub dalej miałem drobne splątanie którego nie zauważyłem przy nawijaniu i po zabawie, zostało co prawda sporo linki ale nie będę jej nawijał z powrotem. Plecionka jest fajna, cienka, lekko chropowata, na początku były z nią problemy z odstrzałami, jest też delikatna z racji swojej grubości, trzeba na nią uważać, ja do uważających nie należę ;) wróciłem z powrotem do Sunline 6lb zdecydowania lepiej mi się sprawdza.  Możliwe że to co zostało pójdzie do ludzi o ile znajdę czas na wysyłkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 20:44, krs napisał:

 

Coś chyba jest na rzeczy z tym białym odcinkiem, akurat ostatni odcinek był u mnie biały, przy wyrzucie 1,5g główki i kopytka 2cm strzeliła, tego się nie spodziewałem, 

Teraz doczytałem, co odstrzeliłeś, moje doświadczenia z tą linką nigdy nie były podobne do tego co napisałeś. Nie zauważyłem też żeby kolor miał znaczenie co do mocy. Natomiast, ta plecionka nie lubi długiego leżakowania na szpuli kołowrotka, można się zdziwić, że plecionka którą dużo łowiliśmy i cały czas trzymała parametry po dłuższym czasie nie łowienia jest słaba, jakby zleżała, dodatko kolega miał przypadek łowiąc na brudnej wodzie gdzie zbierała się jakaś piana, że odcinek który przechodził przez ten syfek zrobił się kiepski.

Co do tego co pisał Max, nie widzę, żadnej różnicy między pierwszymi szpulkami jakie miałem, a obecnie zakupioną. Ogólnie dobra plećka, za niewygórowaną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka jest generalnie fajna, dobrze się nią rzuca, miałem co prawda problem z odstrzałami ale tylko na samym początku, potem sytuacja się poprawiła, splątań też nie miałem poza ostatnim gdzie poszło mi prawie połowę, splątanie musiało powstać przy nawijaniu linki ze szpulki sam nie wiem jak. Szkoda że tak szybko u mnie skończyła bo zapowiadała się ciekawie. Zakupimy na przyszłość #0.5, może będę miał więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem zakupić PE0.5 ale nadarzyła się na ebauy okazja, PE0.4 180m w cenie 150m , grzech było nie zabrać ;) Będzie co rwać, sama plecionka przyzwoita jak za te pieniądze, do paproszków się sprawdzi , ciężej założę coś mocniejszego w tym celu zakupiona została szpulka do Stradica na mocniejsza linkę.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na okonia i inne rybki mniejsze Egi #0.4 jest bardzo fajna, trochę chropowata i sztywna, przez co odrobinę głośna, #1.0 o już będzie kawałek sznurka, może rzeźbić po przelotkach, ja bym w tym rozmiarze szukał YGK Upgrade 8, świetna plecionka, cienka śliska 8 splotowa  w dobrych pieniądzach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

dla mnie rewelacja, jest cieniuteńka, miękka. Bardzo dobrze trzyma parametry i nie ma mowy o urwaniu się dowolnym miejscu np. na zaczepie. Jak do 100 zł nie ma konkurencji do ul. A co do łączenia plecionki z żyłka/fluorocarbonem stosujęwęzeł z poniższego filmu

 

Edytowane przez damien79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 14.12.2017 o 13:57, krs napisał:

Na okonia i inne rybki mniejsze Egi #0.4 jest bardzo fajna, trochę chropowata i sztywna

 

 

Chropowata i sztywna jest to dla mnie plus, ale trochę mniej fajna jest niż mi się wydawało, może to efekt konkretnego egzemplarza, ostatnio potrafiła mi strzelać byle gdzie pod byle paprochem, podziękowałem, zapasy sprzedałem, teraz na tapecie zaległa od  kilku sezonów Unitika x8 #0.7, grubsza niż Egi ale ja tak naprawde cienkich linek nie potrzebuje, Sunline Super PE8 6lb to chyba to co mi potrzeba, Unitika myśle nie będzie gorsza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.