Skocz do zawartości

Kołowrotek Shimano Stradic CI4+


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano Stradic CI4+ 2500 model 2016, była promocja w black friday to skorzystałem ;) Waga młynka ~190g, obsłuży mi okoniowego mosquito ale też i lekkiego sandacza ze względu na pojemną szpulkę.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 at 20:59, krs napisał:

Shimano Stradic CI4+ 2500 model 2016, była promocja w black friday to skorzystałem ;) Waga młynka ~190g, obsłuży mi okoniowego mosquito ale też i lekkiego sandacza ze względu na pojemną szpulkę.

 

krs jaka cena tego kołowrotka ?? Oczywiście to Japończyk podejrzewam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kafel napisał:

Stella robiona jest w Japonie i chyba Twin Power SW

reszta  z tego co wiem to nie

- jak ktoś kupił ostatnio jakiegoś shimano japońca proszę o odpowiedź

Stare rareniumy (2009r z literą "S") produkowali w Japanie. W porównaniu do Europejskiego modelu "FA" różnią się tylko tym, że "S" ma inny knob i nie ma zapasowej szpuli i szpula jest płytsza. Podczas pracy kolowrotków nie zauważyłem żadnej różnicy. Shimano ultegra advance 2010, Shimano Comlex (stary model, ale jeszcze są w sprzedaży) Shimano Vanquish też produkowane w Japanie =). Ale dużo kolowrotków produkują w Malezji na rynek Japoński naprzykład Stradic. =) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lucjan Kula napisał:

Ja mam stradica 3000 FC Japan miałem Aernosa made in Malesja dostał luzów po miesiącu łowienia ...

Lucjan, ale to nie przez to, że Malazja.  Ten kolowrtotek jest do lekkiego lowienia. :) Mam rareniuma (Malazja) 6 lat juz mam, i dalej chodzi nie mam z nim żadnych problemów.

P.S Existy i Stelly też mają luzy :)  

Edytowane przez ke_amx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem

czarnucha `1010 mam od 97  - raz smarowany Japan, uciąg niesamowity:)

drugi czarnuch 3030 Japan  jeszcze starszy - też spoko

stradic staruch Japan ok

multik singapur  - ok

brat miał saharę  z Singapuru chyba  ok

a z chińczykami to niewiem (ponoć chińskie hondy jazz lepsze od tych produkowanych w anglii) z tond moja ciekawość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem z wątku zakupowego posty na temat Stradica CI4+, kilka osób pytało mnie jak się kołowrotek sprawuje napiszę tutaj.

Tak jak pisałem w pierwszym poście zakupiłem Shimano Stradica CI4+ w rozmiarze 2500 wersja na rok 2016, z przeznaczeniem  łowienie na lekko, musiałem czymś zastąpić Zaubera 2000, który waży ok 280g, Stradic 2500 jest znacznie lżejszy waży coś koło 200g a to spora różnica. Używam go obecnie do UL, sparowany z kijkiem Mosquito do 3,5g, do lekkiego jigowania spisuje się bardzo dobrze, dobrze nawija linkę, tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, nie zaobserwowałem spłatań czy tego typu sytuacji, łowiłem żyłką i plecionką 8 splotową Sunline i jeszcze jakąś jedną, przy cięższych przynętach i takich które stawiają większy opór w wodzie jak np obrotówki 2 i 3 czuć już delikatne chrobotania, nie ma tego przysłowiowego masła w maśle ;) Mam jeszcze Zaubera i on wydaje mi się przy cięższych przynętach pracuje lepiej, może wypadało by nasmarować Shimano nie wiem nie przeszkadza mi to specjalnie, ale do jakiejś cięższej roboty bym go nie przeznaczył, kupiłem go bo zależało mi na wadze, zakupię jeszcze wersję 1000 bo 2500 jest trochę za duży do dłubania UL. Generalnie jestem z niego zadowolony.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs odpiął/ęła ten temat

Nowy nabytek, Stradic CI4+ 1000, rozmiar 2500 jednak odrobinę za duży do UL choć lekki ok 200g. Wersja 1000 jest jeszcze lżejsza waży 160g, kręci fajnie, będzie to typowo młynek do UL bo takich u mnie deficyt.

No fotce z lewej Stradic 1000 z prawej 2500

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 25.04.2017 o 13:10, krs napisał:

Nowy nabytek, Stradic CI4+ 1000,

 

Tak szybko jak go kupiłem, odesłałem go z powrotem, po pierwsze gorzej nawijał plecionkę w porównaniu do modelu 2500, ale to niezbyt istotna wada, po drugie już przy drobnych paproszkach czuć było stukanie środku, dla mnie to niedopuszczalne żeby kołowrotek za 7 stów pod byle obciążeniem tak pracował, może to tylko wada mojego egzemplarza nie wiem, po trzecie mimo wszystko okazał się dla mnie za mały, wolę już coś w granicach 2500 Shimano nawet do UL, zdecydowanie lepiej się tym operuje, mniejsze młynki może i dobre do podlodówki, ale nie dla mnie. Za to Stradica CI4+ 2500 mogę pochwalić bo pracuje bardzo fajnie, dotarł się po kilku miesiącach nic nie stuka nie puka, świetnie nawija linkę, z tego modelu jestem zadowolony, uzywam go do UL, minus przy UL do dość głęboka szpulka trzeba nawijać podkład, konieczny będzie zakup jakiejś płytkiej szpuli o ile są takowe dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@krs

Jest oryginalna płytka szpula do tego modelu ale kosztuje 359 złotych. Lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie szpula z modelu shimano vanquish. Jest kilkadziesiąt złotych tańsza i imho ładniejsza od oryginału. Oczywiście 100% kompatybilna z modelem stradic ci4+ 2500 FB. Ceny podaję ze sklepu Mefisto Fishing Shop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110-130zł to myślę dobra cena za szpulkę, drożej trochę przesada,  rozumiem drogie szpulki do multiplikatorów gdzie liczy się każdy gram ale w kołowrotku stałoszpulowym, skąd te ceny sufitowe ? ;) Może są jakieś tańsze zamienniki płytkich szpulek do stradica 2500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.