Jump to content

MHX HS9600-2


krs

Recommended Posts

Nowy nabytek na ten sezon wędka na blanku MHX HS9600-2. Blank typu Hot Shot, dwuczęściowy  2,40m , 5-14g , 6-12lb. Kij wykonany w rzeszowskiej pracowni BRC. Zbudowany ascetycznie i maksymalnie budżetowo bez ozdobników, uchwyt klasyczny Fuji, pianka EVA, dolnik niedzielony,  przelotki Fuji Alconite KR, omotki w kolorze czarnym, całość jest jak widać na zdjęciach czarna, nie ma elementu który by się wyróżniał, tak jak lubię, bez cepeli, maksymalnie prosto.

 

Wędka będzie mi służyła praktycznie wyłącznie do łowienia na gumy w przedziale 5-10g + 3" kopyto typu Relax/Manns lub 4" Keitech ES, raczej lekkie łowienie bardziej z brzegu, na łódkę też będzie odpowiedni choć wolę na łódce krótkie kije do 2m. Kijek został już sprawdzony nad wodą i powyższą gramaturę obsługuje bardzo dobrze, świetnie wyrzuca przynętę ale i czucie też jest na wysokim poziomie. Jak się sprawuje pod rybą ciężko powiedzieć,  trafił się jedynie lichy sandaczyk innej rybki z braku czasu nie udało się jeszcze skusić  ;)

 

Drobny minus to zbyt długi foregrip, choć nie przeszkadza w niczym z racji przyzwyczajenia do krótkich foregripów wydaje mi się ciut za długi, kwestia gustu i przyzwyczajenia.

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałem kij na tym blanku również w Fuji alconite. Ma spory zapas mocy, wcześniej jeszcze niżej był opisywany na szczęście to zmienili. Z tego co pamiętam od 7g + guma 5 cm już fajnie było czuć uderzenie o dno na wędce.

Oby służył jak najdłużej i łowił ryby. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak piszesz od 7g w górę  pracuję fajnie,  5 g razem z gumą to trochę za mało do komfortowego łowienia ale nie ma tragedii, kijek ze sporym zapasem mocy, taka bardziej sandaczówka z mocnym dolnikiem, jak ktoś ma/łowił HotShotem to wędka jak najbardziej mu się spodoba,  mam Batsonowego HotShota HS1021F i jest to fajne jego uzupełnienie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy