Skocz do zawartości

Przynęty gumowe


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek poświęcony przynętom gumowym, nowości, co warto polecić, jakie wzory i kolory się sprawdzają i tym podobne posty mogły by tu trafiać.

 

Otrzymałem niedawno przesyłkę z Ukrainy, zakupiłem na ebayu testowo dwie paczki gum Fanatik Larva, w rozmiarze 2". Przynęta w kształcie jakiegoś owada nie wiem co dokładnie sobą reprezentuje ale ponoć skuteczna, zobaczymy :)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory zapas takich gum w różnych rozmiarach i kolorach odlewanych przez "naszych" rękodzielników z jerka na formach ze wschodu. Bardzo fajne gumki na okonie. Próbuję je też na pstrągach ale jak na razie tylko jeden niewielki na koncie. Na larwę w rozmiarze 6cm miałem też dwa szczupaki (ok 50-60 cm), niestety na miękkim, okoniowym patyku słabo rybki wcięte spadły. Polecam zbrojenie w czeburaszkę choć na główce też są skuteczne. Okonie chętnie podnoszą leżącą na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.07.2017 o 18:12, rav_id napisał:

 Bardzo fajne gumki na okonie.

 

Kilka razy ich użyłem, parę okonków udało mi się na nie skusić, zbrojone w czeburaszkę plus mały haczyk.

 

Inna ukraińska gumka, popularna od jakiegoś czasu i u nas, Fishup Tanta w rozmiarze 1,5" , kilka razy użyta jak na razie bez większych efektów, może nie umiem jej poprowadzić. Gumki  nasączone atraktorem.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanta sprawdziła się u mnie na okonie, rozmiar najmniejszy. Poza tym z wiosny żarły ją też klenie. Miałem kilka sztuk (już pourywałem), gdybym brał teraz wziąłbym raczej większe. Prowadziłem po dnie, z częstym, ale lekkim podszarpywaniem, bardzo niewielkiemi podbiciami i chwilami przestoju. Zbroiłem na lekkiej czeburaszce, przynętę zakładałem tak, żeby hak wychodził w połowie korpusu - przynęta lepiej się wtedy "gibie" ze względu na swoja miękkość :D

 

Czy ktoś ma może dostęp do gum L. Baits? Były swego czasu w kilku sklepach internetowych, ale aktualnie nie ma dostępnych interesujących mnie rozmiarów, kolorów i modeli... Wziąłbym do testów. Może ktoś z Was ma konto na e-bay i byłby chętny na wspólne zamówienie?

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej mix różnych "larw" odlewanych przez naszych speców. Są wśród nich kopie gumy "Polaris" Crazy Fish - dla mnie kilerek okoniowy na wiosnę. Kolejne zdjęcie to gumka zwana Crapie Dancer - już posmakowała okoniom (długości 4 i 6 cm), jedną pozbawiły już ogonka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rav_id
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moim zdaniem ciekawa przynęta, Bait Breath Mosya 1,5", sprawdziła się dość dobrze wczesną wiosną, zbrojona w mały haczyk i czeburaszkę bądź w delikatną główkę jigową 2-2,5g, główka  bez kołnierza sam haczyk i ołów.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.