Skocz do zawartości

Graphiteleader Corto EX 762UL-T


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni nabytek, kijek spiningowy marki Graphiteleader Corto EX 762UL-T , 2,29m 0,6-8g. Nie ma zbyt dużo informacji na temat tych wędek w sieci, kilka zdań napiszę. Zakupiłem jako uzupełnienie Phenixa Mosquito do 3,5g,  w ciemno, na próbę, cena była promocyjna do zaakceptowania. Sama wędka   dobrze i starannie wykonana, oczywiście made in PRC, choć firma która ją produkuje ma siedzibę w Japonii, co mi w niczym nie przeszkadza. Przeznaczenie okoń, przynęty jakie używałem to gumki na główkach 2-3g plus wszelakie twisterki,  kopytka 1"-3" oraz obrotówki 0-1. Wędka dość specyficzna, nie jest to wklejka, bardzo krótki dolnik przy długości prawie 2,30, ale nie jest to wadą, dobrze się nią manewruje,  fajnie wyważa ją Shimano Stradic 2500 (200g). Przelotki w jakie jest uzbrojona to Fuji SIC. Samo łowienie przyjemnie choć nie do końca w moim stylu, szczytówka jest dość spolegliwa, agresywne podbicie np. 5-7g główki nie wchodzi w grę, próbuję się do niej przyzwyczaić, wolałbym coś bardziej ciętego ale trudno, jak pisałem zakupiłem ją w ciemno. Czy dłużej u mnie zabawi nie wiem, w każdym razie ciekawy i dość specyficzny kijek, do łowienia mniejszych ryb jak okonie klenie, jazie, ale spokojnie poradzi sobie z przyłowem wymiarowego szczupaka czy bolenia.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 5.08.2017 o 16:36, krs napisał:

 próbuję się do niej przyzwyczaić, wolałbym coś bardziej ciętego ale trudno, jak pisałem zakupiłem ją w ciemno.

 

I przyzwyczaić się nie mogłem ;) Wypadało by podsumować zakup, wędka poszła do ludzi,  nie jest to zły kij to na pewno, bardzo fajnie wykonany, leciutki, ale specyficzny, bardzo krótka rękojeść akurat to mi się podoba, fajnie się tą wędką manewruje, jednak szczytówka jest zbyt spolegliwa to tez nie jest wadą ten typ tak ma, niestety nie pod moje łowienie. W zamian leci z Chin  Teton do 10g, ten zdecydowanie bliższy mojemu łowieniu, jednego Tetona w cascie mam.

 

Tutaj na filmie widać jak pracuje szczytówka w tej lub bardzo podobnej podobnej wędce Graphitleader,  nie jest to mój film.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.