Jump to content

Graphiteleader Corto EX 762UL-T


krs

Recommended Posts

Ostatni nabytek, kijek spiningowy marki Graphiteleader Corto EX 762UL-T , 2,29m 0,6-8g. Nie ma zbyt dużo informacji na temat tych wędek w sieci, kilka zdań napiszę. Zakupiłem jako uzupełnienie Phenixa Mosquito do 3,5g,  w ciemno, na próbę, cena była promocyjna do zaakceptowania. Sama wędka   dobrze i starannie wykonana, oczywiście made in PRC, choć firma która ją produkuje ma siedzibę w Japonii, co mi w niczym nie przeszkadza. Przeznaczenie okoń, przynęty jakie używałem to gumki na główkach 2-3g plus wszelakie twisterki,  kopytka 1"-3" oraz obrotówki 0-1. Wędka dość specyficzna, nie jest to wklejka, bardzo krótki dolnik przy długości prawie 2,30, ale nie jest to wadą, dobrze się nią manewruje,  fajnie wyważa ją Shimano Stradic 2500 (200g). Przelotki w jakie jest uzbrojona to Fuji SIC. Samo łowienie przyjemnie choć nie do końca w moim stylu, szczytówka jest dość spolegliwa, agresywne podbicie np. 5-7g główki nie wchodzi w grę, próbuję się do niej przyzwyczaić, wolałbym coś bardziej ciętego ale trudno, jak pisałem zakupiłem ją w ciemno. Czy dłużej u mnie zabawi nie wiem, w każdym razie ciekawy i dość specyficzny kijek, do łowienia mniejszych ryb jak okonie klenie, jazie, ale spokojnie poradzi sobie z przyłowem wymiarowego szczupaka czy bolenia.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dnia 5.08.2017 o 16:36, krs napisał:

 próbuję się do niej przyzwyczaić, wolałbym coś bardziej ciętego ale trudno, jak pisałem zakupiłem ją w ciemno.

 

I przyzwyczaić się nie mogłem ;) Wypadało by podsumować zakup, wędka poszła do ludzi,  nie jest to zły kij to na pewno, bardzo fajnie wykonany, leciutki, ale specyficzny, bardzo krótka rękojeść akurat to mi się podoba, fajnie się tą wędką manewruje, jednak szczytówka jest zbyt spolegliwa to tez nie jest wadą ten typ tak ma, niestety nie pod moje łowienie. W zamian leci z Chin  Teton do 10g, ten zdecydowanie bliższy mojemu łowieniu, jednego Tetona w cascie mam.

 

Tutaj na filmie widać jak pracuje szczytówka w tej lub bardzo podobnej podobnej wędce Graphitleader,  nie jest to mój film.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy