Skocz do zawartości

Kołowrotek do kija ultra light (1-8g)


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Dołóż ok. 270 złotych i kup shimano stradic CI4+ w rozmiarze 2500 (waga 190 g.) lub 1000 (waga 160 g.). Wiem że to prawie drugie tyle ale jeżeli ma to być kręciek na parę ładnych lat pod lekki spinning naprawdę warto dołożyć. Dobrze spasowany, ładny i bardzo lekki na 6 łożyskach (łatwo można dołożyć jeszcze 2).

Polecam. Zresztą parę chłopaków z forum łowi nim i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skorzystaj z dobrej rady "esox34". Ja do UL używam od kilku ładnych lat Shimano Stradic  w rozmiarze  1000 (oryginalny Japoński). Wydaje się maleńka zabaweczka, ale dużo wytrzymuje i jest praktycznie niezniszczalny (przy zachowaniu odpowiedniej "higieny"). Ostatnio grał cudownie przy holowaniu bolenia 72 cm. Jest takie przysłowie "tanie mięso psy jedzą" i "co drogie to tanie". Kupisz dobrą maszynkę i będzie ci służyła lata. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak wiesz ja specjalistą nie jestem, ale mi polecano bardzo ryobi zauber, tylko obawiam się że może być za ciężki.

Mi w jednym sklepie strasznie spodobał się jakiś nieduży york. Nie wiem czy to nie był blue diamond, ale opinie żadnej na jego temat nie udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy łowieniu okoni kołowrotek raczej nie napracuje się za dużo, nie ma wielkich przeciążeń i obciążeń, więc wg. mnie kupowanie do tego celu kołowrotka za więcej niż ok. 300 zł mija się z celem. To jak z armatą na wróble. Oczywiście nie kwestionuję trwałości i kultury pracy droższych młynków tylko czy w tym przypadku to aż tak potrzebne?

Moja propozycja to Daiwa Ninja 2000. Dwie aluminiowe szpule i sporo pochlebnych opinii wśród użytkowników. Kilka sezonów spokojnie pokręci, a jak się rozsypie i znudzi to za podobną kwotę kupisz kolejny, nowy "cud chińskiej myśli technicznej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauber 2000 bardzo fajny młynek sam go używałem do UL ale mimo wszystko jest za ciężki, 280g to trochę sporo, lepiej dołożyć i zakupić nowego Stradica 2500, waży coś koło 200g, różnica w wadze bardzo odczuwalna, komfort łowienia znacznie lepszy, ja podpinam go do Musquito do 3,5g i jest idealnie, pytanie czy brać 1000 czy 2500 ja bym brał większy, bardziej uniwersalny, no chyba ze łowisz też pod lodem to wtedy 1000 ;)  mi wersja 1000 się nie sprawdziła do tego kultura pracy, nawój linki w moim przypadku w Stradicu 2500 była znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.