Skocz do zawartości

Plecionka PowerPro


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna PP to niezła plecionka, 10lb jest w miarę okrągła, chropowata i początkowo trochę sztywna. 10lb to już kawałek sznurka, na polskie okonie raczej się nadaje ale szczupak/sandacz/boleń na średnio ciężkie przynęty będzie idealna. 10lb zakładam do jerków <40g i też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę wątek. Będąc dzisiaj w jednym z większych marketów natrafiłem na stoisku wędkarskim na taką oto plecionkę, cena mocno atrakcyjna, opakowanie jakby znane, ale niestety to chyba nie było power pro, o mało tego nie zakupiłem ;)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno power pro to nie jest, ale jak wynika z nazwy może to być  plecionka o cudownych możliwościach, pomacałem i w dotyku czuć wyraźnie sploty, będzie rzeźbić po przelotkach ale za 21zł czego można oczekiwać więcej, może przy następnej wizycie zakupie i przetestuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebię temat. Zakupiłem na nowy sezon linkę POWER PRO 0,13 8lb przeznaczoną na rynek USA. Poza nowym wzornictwem pudełka w dotyku nie zmieniła się, jak to PP jest chropowata, poniżej 10lb Power Pro są nieco płaskie, tak jak i ten model. Mam nadzieje że się nic nie zmieniło jeżeli chodzi o parametry i wytrzymałość, piszę w odniesieniu do linki na rynek amerykański bo z naszymi lokalnymi wypustami miałem "mieszane" doznania, z importowanymi nie miałem niespodzianek.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plecionek Varivas to nie do końca jestem do nich przekonany, miałem sporo różnych modeli od 4 i 8 splotowych, fajne są, gładkie ale z wytrzymałością bywało różnie, natomiast YGK X8 Upgrade jak dla  mnie najlepsze linka 8 splotowa w tej cenie. Ale to wątek o plecionkach Power Pro, dla linek Varivas i YGK istnieją wydzielone wątki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal używam, mam nawiniętą ze dwa lata temu szpulkę zieloną 0,10 mm pod rzeczne bolenie, brzany i inne takie i drugą czerwoną 0,13 mm pod szczupaczki i coś nie chcą stracić walorów użytkowych pomimo łowienia, zaczepów i upływu czasu, tak żeby był pretekst zamienić na japan style :D Z resztą, z Zauberem dobrze się dogadują. Przy tych grubościach i różnych sytuacjach jakie się mi przytrafiają zdarza się hol typu "wóz, albo przewóz" i do tej pory (tfu, tfu...) wychodzę obronną ręką :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę wątek, jeszcze chyba nie było na temat 8 splotowych plecionek od PowerPro. W ramach badań naukowych zakupiłem na chińskim portalu najcieńszą z dostępnych Power Pro Super8 Slick v2 10lb 0.15mm, ten dopisek v2 świadczy chyba o drugiej generacji tej linki, poprzedniej nie używałem, wydaje mi się że poprzednia nie miała zbyt rewelacyjnych opinii w sieci ale mogę się mylić.
 

Plecionka kosztowała mnie niewiele ponad 100zł, kupując miałem świadomość że kupuje standardowe 135m a tu niespodzianka, nie zauważyłem że to cena za 275m, miłe :) W jest dotyku gładka ale nie przesadnie, kolor jasno zielony. Może ktoś miał do czynienia z linkami 8 spotowymi od pp to chetnie poczytam opinii. Poużywam jej to napisze dwa zdania co jest warta.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem starszej wersji 20lb na spinningu szczupakowym potem 30lb na pierwszym zestawie castingowym pamiętam że kupiłem te pletki za grosze w sklepie wędkarskim w Mielcu .

Szału nie ma szybko się strzepia mimo że były używane tylko na stawach .

Wisły i kamieni by raczej nie przeżyły .

Moc raczej trzymały ale nie wrócił bym do niej jak power pro to tylko X4 ale jest dość szorstka co mnie odrzuca .

Jak na rzekę i chcesz coś gladzsego to varivas high grade .

8 dolotowej raczej nie używam mam na multiku X8 p-line tcb 0.35 nie jestem tez do końca zadowolony .

Moze ta V2 trochę poprawiona .

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.05.2023 o 20:55, krs napisał:

W ramach badań naukowych zakupiłem na chińskim portalu najcieńszą z dostępnych Power Pro Super8 Slick v2 10lb 0.15mm, 

 

Poużywałem trochę i muszę napisać że to niezła plecionka, jak na 10lb trochę gruba, napewno grubsza od linek PE 1.2 czyli bliżej w nomenklaturze japońskiej do PE #1.5. Poza tym że końcówka linki lubi się rozwarstwić, jest mocna, farba trzyma dobrze, nie plącze się, jak na razie prawie same zalety.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 27.05.2023 o 20:55, krs napisał:

Odświeżę wątek, jeszcze chyba nie było na temat 8 splotowych plecionek od PowerPro. W ramach badań naukowych zakupiłem na chińskim portalu najcieńszą z dostępnych Power Pro Super8 Slick v2 10lb 0.15mm

 

Po kilku miesiącach używania 8 splotowej Power Pro Super 8 Slick 10lb, muszę napisać że to świetna plecioneczka, jest bardzo mocna, nie plącząca się , kolor nieźle trzyma, z minusów jest lekko przegrubiona ;), To dobra alternatywa dla japońskich 8 splotowych plecionek, szkoda że nie ma cieńszych rozmiarów. Zakupiona okazyjnie na aliexpress za 100zł za 275m, był to całkiem udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.