Skocz do zawartości

Lunker City Shaker


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniosłem posty z wątku zakupowego do nowego

 

14 godzin temu, Piotr Madura napisał:

Krs, powiedz proszę kupowales może gdzieś w Rzeszowie? Dwie-trzy kupił bym do testów żeby rozeznać temat pod kątem sandaczy. 

 

Niestety nie w Rzeszowie, zakupiłem na allegro, za te 11sztuk wyszło z przesyłką 50zł czyli szału nie ma, ponad 4,5zł za sztukę ale co zrobić.

 

12 godzin temu, Roooocky napisał:

Podpinam się do pytania. I przy okazji jakie główki do tego stosować? Mam na myśli kształt.

 

Ja Shakery zbroję w klasyczne główki, większe 11,5cm w 5/0 a nawet  6/0, w przypadku założenia mniejszych haków miałem spady,  gramatura od 5 do 15g z tym że w opadzie zaczynają dobrze pracować dopiero od 7-10   w górę, piszę o tych większych bo mniejsze 8cm shakerki pracują pięknie w opadzie od 5g. Większe są fajne na szczupaki, ślamazarnie prowadzone, mniejsze moim zdaniem lepsze na sandacza, choć to nie reguła. Dzisiaj na mniejszego 3,5" Shakerka w kolorze Bumblebee miałem sympatycznego szczupaczka za to na większego 4,5" nieco mniejszego :)  Fajna uniwersalna przynęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs odpiął/ęła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie to guma wybitnie sandaczowa! 

 

3,25 świetny na dużego okonia i małego/średniego zandera,

4,5  świetny na dużego sandacza i każdego szczupaka ale dla mnie za bogato

 

Jak powstał 3,75 to dla mnie IDEAŁ +   po zapodaniu "trójkątnej" główki guma zaczyna pięknie kolebać się i lusterkować i nagle zrobił się killer szczupakowy !!!

 

Trójkąta używam na płytkich wodach do 5m.

Powyżej 15gr nie widać znaczącej różnicy jaka jest główka, taka waga mocno stabilizuje przynętę.

 

2 lata temu będąc w Norwegii przez 9 dni używałem w 99% ! lunkera 3,25 smelta i albino z seledynowym ogonem - nastawiłem się  tylko sandacze.

 

Złapałem kilkadziesiąt/kilkaset ! sandaczy i kilkanaście szczupaków w tym 2 szt powyżej 1m

 

A zawiozłem tam 2 skrzynki przynęt :D gum, kogutów, wormów, raczków  i innych wynalazków <_<

 

W  tym roku popełniłem ten sam błąd :huh: chciałem testować Jerkusie Dragona, jaskółki i inne modne zabawki ... zwykle testowanie kończyło się po kilkunastu minutach  na Lunkerach :D

 

Zawodniczo używam Keitecha, miękka guma, pięknie pracuje i pachnie  ale rozwala mnie jej trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.