Jump to content

Tsuri Crony Emotion 2.18m/1.5-10g.


Pucek

Recommended Posts

Ciekawił mnie swego czasu ten właśnie model pod kątem lekkiego łowienia na gumy, ale estetycznie mi nie pasuje. Budżetowy japan style, tylko pikatchu brakuje, mnie to gryzie. No ale niektorzy wędką łowią a nie gapią  się na nią jak ja :lol: Natomiast sama praca wędki pod rybą wygląda nieźle - przynajmniej na Youtube ;) Na pewnym znanym powszechnie forum wędkarskim ja 'J' ktoś swego czasu pisał w watku  poświęconym tej marce, że ma i że w Rzeszowie. Sprawdź, mam nadzieję, że nie pomyliłem niczego.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci @Pucek, mi to się marzy od jakiegoś czasu właśnie i do gumek (głównie jaskółek) i do małych woblerów (głównie w twitchu) Konger Streeto starsza seria (nie Air), najlżejszy model XUL opisany do 6g. Wykonany bardzo zgrabnie, nowocześnie a przy tym nie kiczowato. Jeśli chodzi o parametry tych wędek, to miałem w rękach tylko model do 10 gram i opis był zdecydowanie niedoszacowany. Ale tak to już jest: dla jednych do 10g znaczy do 10g, a dla innych do 10g znaczy 10g + kopytko 4 cale + koło zapasowe do samochodu w razie Wu. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Pucek napisał:

Wiem o czym mówisz, jednak nic sensownego wg mnie tam nie piszą. Wałkowanie tematu machania "kajtkami". W kwestii woblerów cisza w eterze.

Bo teraz nie modne jest łowienie na woblerki :D:D:D:cool:

Link to comment
Share on other sites

Woblerami?! Modne, modne! Na salonach. Byle by były plastiki z ruchomym obciążeniem - systemem dalekiego rzutu, składanym w locie sterem, samonaprowadzaniem na rybę. Byle by były japańce, choćby z chin :D 

Np. Basara - tę lubię. Japonia prosto zza wschodniej granicy, wyprodukowane w Chinach. I dobrze wyprodukowane i łowi.

Edited by Piotr Madura
Link to comment
Share on other sites

Niewiele pomoże moja opinia ale miałem w łapce - w Głowatce pomachałem tym kijkiem do 10g (emotion  EMS 722-8), i tak naprawdę to bardzo podobny w akcji do SG black savage 2-7, wobka w twichu pociągnie takiego do 6 cm raczej dynamicznie, ale twiche mają małe sterki więc nie ma jakiegoś oporu. Porównanie mam takie że Tsuri jest dużo szybszy niż parabelka do 7g ale sporo wolniejszy niż komisiori perch do 12g (tak porównuję bo takie kijki mam).

Samo machanie w sklepie niewiele jednak obrazuje jeśli chodzi o możliwości kijka, dopiero przynęta i nurt pokażą co i jak. Na sucho wyginanie na filmikach jest obiecujące.

Byłem przy okazji więc grzechem było by nie wziąć do ręki nowości i nie pokiwać :).

 

Link to comment
Share on other sites

Kilkoma parabelkami machałem więc wiem jak kije się zachowują. Roznawiakem z dwoma osobami posiadającymi owy kij. Jak najbardziej polecają, zapasu mocy mu nie brakuje. Jednak jeszcze decyzja pomiedzy 722-8 a 722-6 zapadnie właśnie w glowatce. 

Dzięki za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy