Skocz do zawartości

Plany budowy obwodnicy Rzeszowa wzdluz rzeki Strug!


kris2682

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialem zainteresowac wedkarzy planami budowy poludniowej obwodnicy Rzeszowa. Mysle, ze plany te dotycza rowniez nas wedkarzy bo droga ta ma polaczyc ul. Sikorskiego z ulica Jana Pawla II. Droga ma przebiegac wzdluz rzeki Strug. Potem ma przecinac wislok mostem ktory bedzie poprowadzony w okolice Lisiej Gory i ma sie loczyc z droga nr 4. Dowiedzialem sie o tych planach od zbulwersowanych sasiadow z ulicy Goscinnej i Makuszynskiego. Droba ta bedzie przebiegac besposrednio w okolicach naszych domow. Dodam tylko ze ma to byc droga ekspresowa ktora bedzie kierowany caly ruch "nacierajacy" na Rzeszow od poludnia. Nie dosc, ze dotknie to nas mieszkancow to mysle ze bedzie mialo wplyw na wedkarzy. Sam nim jestem i uwazam ze w tej okolicy nie jest wskasane budowanie drogi glownej, ktora bedzie przejezdzalo kilka set aut dziennie. Most przez wislok bedzie przerzucony napewno w okolicach zalewu wiec beda marne szanse zeby tam w spokoju powedkowac.

Co wy myslicie o tym?

Pozdrwawiam wszystkich milosnikow spedzania wolnego czasu nad woda w ciszy i spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nie budować, wrócić do jaskiń i mieć święty spokój. Współczuje tym mieszkańcom ale rozwijać się musimy. Poza tym jaki cały napór z południa. To będą tylko Ci, którzy jadąc od Tyczyna będą chcieli ominąć centrum i ruszyć na Kraków czy Strzyżów, więc szału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nazwanie tego projektu obwodnicą wydaje się strasznie na wyrost:)

Ale nie martw się kris2682 zawsze istnieje szansa że ekolodzy znajdą w tej okolicy jakiś zagrożony wymarciem gatunek :D

A nóż okaże się że tam jakaś żaba śpi :D :D :D

Edytowane przez cyniu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szlag mnie już trafia jak słyszę słowo "ekolodzy".Rzeszów cały zakorkowany,przebicie się z jednego krańca miasta na drugi w godzinach szczytu to masakra!Kiedyś wybrałem się do "Kariny" na Baldachówkę,dojazd z Kochanowskiego zajął mi "tylko" 45min:mad:.Prace przy czyszczeniu zalewu wstrzymane bo "ekolodzy".Niedługo to nie będzie można się spokojnie w..rać jak człowiek nie będzie miał ich zgody!Problemy z budową obwodnicy będą a jakże! Tak jak z odcinkiem A4 przez Przeworsk ,ponieważ akuratnie na jej trasie "pojawiły" się żaby.http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,9106519,Poslizg_na_autostradzie__Wszystkiemu_winne_zaby.html

Krzyczą tylko i protestują bo to elektrownia im się nie podoba bo to zanieczyszczenie powietrza duże....A ciekawy jestem ilu z nich nie korzysta z prądu ,gazu i nie jeździ samochodami.Jedna wielka swołocz i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości to nie EKOLODZY lecz EKOIDIOCI. Myślę, że każdy z nas jest na swój sposób ekologiem. Ekoidioci są na zewnątrz "zieloni", a w środku "czerwoni". Wystarczy większa "co łaska" na jakąs organizację typu greenpeace i już przestają zwracać uwagę na żabki, żuczki gównojadki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podlega żadnej dyskusji, że most po "tej" stronie zapory jest bardzo potrzebny. Prawdopodobnie droga ta o której tu mowa będzie łączyła się na podkarpackiej, w miejscu gdzie wkopywali wielkie rury kanalizacyjne (czy coś takiego). Wiadomo, że inwestycje takie okupione są ofiarami, nawet mój znajomy dostał pismo, że w związku z budową S19 wyburzą mu dom. Początkowo się załamał, ale jak dostał do wyboru możliwość pozostania w domu 100m od obwodnicy to teraz pisze do Zarządu aby zaorali mu działkę. Nie ma ochoty wsłuchiwać się w odgłosy dochodzące z drogi. Panowie coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta droga nie będzie żadną obwodnicą. Ruch tranzytowy z południa będzie kierowany na budowany właśnie odcinek s-19 i dalej na północ do autostrady. Droga o której mowa jest konicznym uzupełnieniem układu komunikacyjnego. Jej planowany przebieg znany jest od lat i dziwię się że ludzie budujący obecnie domy w jej rejonie mają jakieś pretensje. A mieszkańcom tych rejonów uzmysławiam, że już obecnie mają problem z zakorkowaną ulicą Kwiatkowskiego i za kilka lat trzeba ją będzie poszerzyć. I wtedy też będą protestować że ludziom przy Kwiatkowskiego droga wejdzie w ogródki ? A ryby od drogi nie wyginą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dziwie tym wypowiedzia. Nie wiem moze jestm przewrazliwiony ale pochodze z pomorza i stwierdzam, ze w rzeszowie i okolicach i tak nie ma juz gdzie powedkowac w spokoju. W moich okolicach gdy czlowiek wchodzil rano na ryby to do wieczora nie widzial zadnego innego czlowieka, o zgielku samochodow juz nie wspomne. Ale moze faktycznie jestem przewrazliwiony ale bardzo cenie sobie spokoj

Co do tego ze droga ta planowana jest od lat tez sie nie calkiem zgadza. Moze i jest planowana od lat ale miejce gdzie ma przebiegac zostalo ustalone w sierpniu 2010 roku( patrz uchwala nr 1403/2010).

Co do korkow, wiem cos o tym kupilem mieszkanie w okolicach Kwiatkowskiego i codziennie jezdze tamtedy do pracy. Ale szczerze mowiac wole korki niz zeby mi przejezdzalo kilkaset aut pod balkonem. Ta sa nowe mieszkania i jak ja kupywalem nie bylo wiadomo ze 50 metrow od nich bedzie przebiegala glowna droga.

Dzisi mnie rowniez to ze miasto wydaje pozwolenia na budowe i za chwile planuje obok nowo powstalych domow droge, obwodnice, droge ekspresowa, jak zwal tak zwal. Na Makuszynskiego i Goscinnej czesc domow jest zamieszkala dopiero od kilku miesiecy, a niektore sa dopiero wykanczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać, ja mieszkam blisko lotniska w Jasionce i jak startuje jakiś większy ptaszek to czasami zastanawiam się czy przypadkiem dom się nie wali albo(w zimie czy pieca nie rozdziera), poza tym z biegiem czasu przestaje się to słyszeć.

W tej chwili kilometr ode mnie budują A4 i pewnie też będzie docierał z niej hałas.

Ale taka jest cena postępu.

Apropo postępu może ktoś jeszcze nie widział tych zdjęć:

http://www.zbm.home.pl/a4rzesz/?zdjecia-lotnicze,68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło popatrzeć na takie zdjęcia.Widać że "chłopcy drogowcy" nie próżnują:D.Obwodnice bez dwóch zdań są potrzebne.W mojej okolicy czyli Nowa Wieś-Jasionka powstają dwa nowe mosty na Wisłoku.Myślę że i my wędkarze pośrednio z tego skorzystamy.Powyżej jak i poniżej na pewno usypią kamienne opaski a co za tym idzie,będą fajne łowiska.Moim zdaniem nie będzie aż tak źle;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szlag mnie już trafia jak słyszę słowo "ekolodzy".Rzeszów cały zakorkowany,przebicie się z jednego krańca miasta na drugi w godzinach szczytu to masakra!Kiedyś wybrałem się do "Kariny" na Baldachówkę,dojazd z Kochanowskiego zajął mi "tylko" 45min:mad:.Prace przy czyszczeniu zalewu wstrzymane bo "ekolodzy".Niedługo to nie będzie można się spokojnie w..rać jak człowiek nie będzie miał ich zgody!Problemy z budową obwodnicy będą a jakże! Tak jak z odcinkiem A4 przez Przeworsk ,ponieważ akuratnie na jej trasie "pojawiły" się żaby.http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,9106519,Poslizg_na_autostradzie__Wszystkiemu_winne_zaby.html

Krzyczą tylko i protestują bo to elektrownia im się nie podoba bo to zanieczyszczenie powietrza duże....A ciekawy jestem ilu z nich nie korzysta z prądu ,gazu i nie jeździ samochodami.Jedna wielka swołocz i tyle!

No a co powiesz n.t. budowy 15 elektrowni wodnych na Wisłoce, albo na rabunkowym poborze kruszywa min. z Dunajca? Też Ci/Wam to nie przeszkadza? Gdyby nie opluwani przez Ciebie ekolodzy i te żuczki, żabki itp to nie miałbyś już co łowić, bo ryby wyzdychałyby od takich pseudo postępowych działań i także z głodu. A PZW to nie interesuje, tłumacza się, że co oni mogą? Proponuję najpierw poduczyć się trochę z biologii i zależności panujących w przyrodzie, a potem wyrażać się o ekologach i innych, którym leży na sercu dobro tej planety, a nie napełnionej dupy różnej maści biznesmenów.

Rozwój jest potrzebny, ale pod kierownictwem ludzi, którzy się na tym znają i działań, które nie są sprzeczne z prawem.

Ps. Zapewne wiecie, że jedna kropla oleju np z samochodu skaża kilkaset metrów sześciennych wody.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam postulat aby oddać władze w naszym kraju Ekologom ,tylko oni uratują naszą matkę Ziemię . Kasacji powinny zostać również poddane wszystkie samochody i im podobne pojazdy spalinowe, rozważeniu należy poddać kasacje rowerów w których łańcuchy nasmarowane są innym olejem niż roślinny:D:D:D

Pytanie tylko czy takie władze pozwolą na kaleczenie ryb wędkarzom:p

Koledzy jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "ekologu".Ze zrozumieniem przeczytałem,wszystko to co Pan napisał.

Gdyby nie opluwani przez Ciebie ekolodzy i te żuczki, żabki itp to nie miałbyś już co łowić, bo ryby wyzdychałyby od takich pseudo postępowych działań i także z głodu.

Gdyby nie opluwani przeze mnie ekolodzy wielu ludzi nie straciło by dorobku całego swojego życia po ostatniej powodzi!Gdyby była możliwość systematycznego udrażniania koryt naszych rzek,wycinania drzew z foderów zalewowych,przesiedlania bobrów,które w znacznym stopniu przyczyniają się do osłabiania wałów przeciwpowodziowych to może w wielu miejscowościach,udałoby się uniknąc takiej sytuacji jaka miała miejsce latem ubiegłego roku!Ale niestety są przecież "ekolodzy" i ich wielki krzyk!Powodzie TAK,budowa zapór i zbiorników retencyjnych NIE,ważniejsze gady i płazy niż życie ludzi!Więc może szanowny "ekologu" pojedziesz do Zalesia Gorzyckiego i Sandomierza i tam będziesz przekonywał ludzi do swoich "ekologicznych " poglądów.Ja tam byłem i widziałem na własne oczy ogrom zniszczeń!Może i Tobie ,przydałaby się wtedy taka "wycieczka",wtedy może choć trochę zastanowił byś się zanim walniesz w klawisze i napiszesz o "rabunkowym poborze kruszywa z Dunajca".

Okrzyknąłeś się "ekologiem" albo może Ci się tylko tak wydaje i w jakimś stopniu zapożyczyłeś sobie tą ideę,tego nie wiem.Zrezygnuj z jeżdżenia samochodem,wyłącz w domu prąd,gaz i nie korzystaj z "dobrodziejstw cywilizacji" a potem głośno krzycz- JESTEM EKOLOGIEM!Na dzień dzisiejszy jak dla mnie jesteś tylko "ekologiem" w cudzysłowiu.Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać...

...ale taka jest cena postępu.

To jest najlepszy komentarz do całej dyskusji.

Tyle lat było narzekanie że autostrad nie ma. Coś się ruszyło- dalej jest źle. A to ktoś będzie miał drogę za blisko domu, komuś innemu wytną drzewo, a to komuś przedzielą pole, a to żaba, albo motyl.

Też będę mieszkał z " zasięgu" autostrady, a może nawet wydłuży mi się droga nad Wisłok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "ekologu".Ze zrozumieniem przeczytałem,wszystko to co Pan napisał.

Gdyby nie opluwani przeze mnie ekolodzy wielu ludzi nie straciło by dorobku całego swojego życia po ostatniej powodzi!Gdyby była możliwość systematycznego udrażniania koryt naszych rzek,wycinania drzew z foderów zalewowych,przesiedlania bobrów,które w znacznym stopniu przyczyniają się do osłabiania wałów przeciwpowodziowych to może w wielu miejscowościach,udałoby się uniknąc takiej sytuacji jaka miała miejsce latem ubiegłego roku!Ale niestety są przecież "ekolodzy" i ich wielki krzyk!Powodzie TAK,budowa zapór i zbiorników retencyjnych NIE,ważniejsze gady i płazy niż życie ludzi!Więc może szanowny "ekologu" pojedziesz do Zalesia Gorzyckiego i Sandomierza i tam będziesz przekonywał ludzi do swoich "ekologicznych " poglądów.Ja tam byłem i widziałem na własne oczy ogrom zniszczeń!Może i Tobie ,przydałaby się wtedy taka "wycieczka",wtedy może choć trochę zastanowił byś się zanim walniesz w klawisze i napiszesz o "rabunkowym poborze kruszywa z Dunajca".

Okrzyknąłeś się "ekologiem" albo może Ci się tylko tak wydaje i w jakimś stopniu zapożyczyłeś sobie tą ideę,tego nie wiem.Zrezygnuj z jeżdżenia samochodem,wyłącz w domu prąd,gaz i nie korzystaj z "dobrodziejstw cywilizacji" a potem głośno krzycz- JESTEM EKOLOGIEM!Na dzień dzisiejszy jak dla mnie jesteś tylko "ekologiem" w cudzysłowiu.Bez urazy.

Nie jestem ekologiem, tylko normalnie i samodzielnie myślącym człowiekiem. A nie powielającym bzdury za różnymi "autorytetami" o zbiornikach retencyjnych i zaporach, prostowaniu rzek i drzewach na polderach i ekologach, jako o największym złu tego świata.

Tak jak napisałem. Proponuję najpierw się pouczyć w temacie, potem publicznie dyskutować lub coś krytykować. Zalewowe są to są POLDERY, które zostały poodcinane od rzek wałami. Dlatego woda nie rozlewa się na nie i fala się nie spłaszcza. Dlatego wały gdzieś musiały puścić. A poza tym, rośliny rosnące w naszej strefy klimatycznej, w tym drzewa odparowują od 2 do 12 razy więcej wody w ciągu jednej doby niż same ważą. Ale pewnie wszyscy o tym wiedzą. Słyszałeś może o przywracaniu rzekom ich naturalnych koryt oraz terenów podmokłych? To prostowanie rzek (min.tak ulubione opaski) i likwidacja terenów podmokłych, które właśnie zbierały wodę, doprowadziły do gwałtownego spływu i tak ogromnych przyborów. Poczytaj Wędkarski Świat, jakieś ostatnie 6 numerów, tam było jasno i wyraźnie wytłumaczone kilka spraw, o których pisałem, że nawet owczarek niemiecki by zrozumiał.

Tak, byłem i widziałem co się działo nad Wisłą w rejonie Tarnobrzega i Sandomierza. Byłem tam trzy dni i zajmowałem się ratowaniem ludzi, a nie pstrykaniem fotek.

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,trochę odbiegamy od tematu.@stig,nie mam zamiaru wdawać się w przepychanki słowne czy ideologiczne.Wyłącznie moją sprawą jest jakie poglądy wyznaję i o jakie zasady one się opierają.Jako członek tego portalu mam prawo do publicznego ich wyrażania i są one moją osobistą sprawą,bez względu czy Tobie się to podoba czy nie! Jeszcze raz powtarzam że w żadnym ze swoich postów nie użyłem stwierdzenia że jestem ZA budową zapór,zbiorników retencyjnych,prostowaniu rzek czy sypaniu opasek.Ale jestem przeciwny głupocie,marnotrawieniu naszych pieniędzy i podejmowania działań przez różnej maści "ekologów" ,których następstwem jest utrata mienia a często życia ludzi.

Szczerze gratuluję, pięknej postawy obywatelskiej podczas ostatniej powodzi i sytuacji gdy to Ty pomagałeś ratować a nie sam byłeś ratowany!Tylko powiedz to mojej dalszej rodzinie,którzy doświadczyli dwukrotnego zalania przez powódź i są kilkadziesiąt tyś. w plecy!Gdyby od kilkunastu lat życie ludzi miało większe znaczenie od życia płazów i gadów,prawdopodobnie taka sytuacja nie miała by miejsca.

A wracając do tematu to jestem jak najbardziej ZA budową dróg , obwodnic Rzeszowa i podejmowaniu wszelkich kroków,które miały by na celu usprawnienie komunikacji w naszym mieście!

P.S. Kiedy tam jechałem w maju nawet nie pomyślałem aby zabrać aparat fotograficzny!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ekologów" Zamień je na "oszołomów" , bo to szersze pojęcie i będzie git.

To chyba jakiś żart?Mam taki sam stosunek do różnej maści "ekologów"(pisane w cudzysłowie) jak do blokowania dróg czy wysypywania zboża na tory i kilku innych rzeczy- dla mnie jest to współczesny terroryzm.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.