Skocz do zawartości

Stary Breń


Dominik18king

Rekomendowane odpowiedzi

hmm co do starego Brnia mam pytanie ;) otóż powiedziałem o tej rzece koledze z pracy i on mówi, że tam płynie rzeka o nazwie Brnik nie wiem oświećcie mnie proszę :) moim zdaniem kolega się myli nie zaglądałem do mapy ale z ciekawości będę to musiał zrobić, chociaż z Waszą opinią też chciałbym się zapoznać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breń tu, Breń tam. Właśnie skończyłem ślęczenie na geoportalu i chyba jest tak:

Breń - prawy dopływ Wisły w okolicy miejscowości Otałęż N: 50 st 21 min 19,0 s, E: 21 st 13 min 4,0 s

Stary Breń (na niektórych mapach nazwany też po prosty Breń) - wpada do Wisłoki w okolicy miejscowości Zawierzbie N: 50 st 26 min 6,0 s, E: 21 st 22 min 56,5 s

Brnik - lewy dopływ Starego Brnia (miejscowość Gliny Małe) N: 50 st 24 min 24 s, E: 21 st 19 min 14,5 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dziś byłem na spławik. Złapałem około 15 karasi, 5 kleni jeden około 40 cm i kilka małych plotek. Oprócz tego 5 okoni i kilka krąpi i jedna certa. Woda ładna tylko trochę syfu tam płynie i blokuje się przez zwalone drzewo. Ogólnie była duża presja 9 osób na tak małym skraweczku. Na kukurydze widziałem że brały tylko klenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik no my staliśmy chwilkę ze spinami po drugiej stronie. Tak właśnie poznałem Twoją niebieską strzałę :D Byliśmy wcześniej na Brniu właściwym ale tam wszystko jeszcze śpi. Pod mostem jak to pod mostem - klenie, okonie i ...ukleje :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem cię kolego :) ale strzała ładna :)Właśnie po rybkach kółka w niej zmieniłem :P Ja nieprofesjonalnie łowiłem na spławik. Rybek masa ale nie dużych. No ładne rybki żeście połapali. Ja ładnego miałem tylko klenia coś koło 45cm. Skoda tylko tych kleni co ten gość po drugiej stronie obijał o pniak. Jedziesz może jutro. ?? Ale takie prawo ( chore ) a później się ludzie dziwią że ryb nie ma a jeszcze 20 lat temu takie okazy były.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Koleś tłukł klenia za kleniem. Akcja pniak i worowanko. Żeby one jeszcze smaczne były. A to nie dość że klenie w smaku słabizna to w dodatku z takiej zasyfionej wody że bym ryby z tego odcinka psu swojemu nie dał... Jutro nie wiem czy się wybiorę bo ma być dosyć porwisty wiatrek. Ale znając życie nie usiedzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no Panie LukaszZ poznałem Cie od razu jak wysiadłeś z auta :D byłem razem z kolegą dominikiem ;) gratuluje rybek z tego co widziałem to na tym okoniu ze zdjęcia temat się nie zamknął ;) nie rozumiem swoją drogą nie mogłem patrzeć jak on prał te 30-35cm klenie o tego pniaka .. po co to w ogóle ... ten drugi był nie lepszy co stał obok niego ;) widziałem jak rybę wyrzucił na brzeg gdzieś w krzaki jak śmiecia jakiegoś... zero szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

W sobote odwiedziłem Stary Breń choć pogoda nie rozpieszczała to za to na brania rybek nie można było narzekać. Właściwie klenie (25-35cm) to brałe jak oszalałe z ich liczeniem straciłem rachubę do tego około 10 okoni, boleń i 2 jazie (35 cm na zdjęciu). Wiele ryb pokrytych wysypką tarłową tak więc ostrożnie wracały do wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatni weekend obskoczyłem Stary Breń, ale woda dosyć wysoka była i bez woderów nie ruszy albo bótów do brodzenia. Mało klenia i małe :( ale za to okonie powyżej dwódziestki i jazie i mini bolenia na początku myślałem, że to ukleja. Jakiś kolo stwierdził, że nie ma ryb bo darli siatą jakiś czas temu :mad:

Edytowane przez pah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka dni temu wziąłem okoniówkę, smużaki i ruszyłem na Stary Breń w okolicach Ostrówka. Po ostatnich gonitwach za metrówkami takie rekreacyjne łowienie w samotności było rewelacyjne :-) Kleników kilka złowiłem, największy jednak nie dał się wyholować i zostawił mnie na brzegu całego mokrego :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez LukaszZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj pośmigałem na Breń bo na Wisłoce same malutkie kleniki i nie mogłem narzekać. 3 jaśki 30-35, 2 drobne klenie, 6 okoni takie po 25 jeden grubiutki 31centów i 2 szczupaczki. Jeden nie wyjety bo odcioł żyłke ale przynętę udało się odzyskać. Fotki wrzucę na dniach bo stukam z mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.