Skocz do zawartości

Sum Biszczy


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram nowy temat bo chyba jest on godny uwagi a adresuję go głównie do amatorów "mocnej" przygody. Ci którzy łowili ostatnio na zalewie w Biszczy zapewne zauważyli obecność sporej ilości "grubego" suma. Do tej pory wędkarsko zalew ten był administrowany przez Stowarzyszenie SUM. Jednak od tego roku całą władzę nad zalewem przejął GOKSiR. Tam też wykupuje się zezwolenia. Wędkarsko jest to bardzo atrakcyjny zbiornik ale dostępny jedynie z brzegu. Wędkowanie ze środków pływających jest zabronione. Stąd też obecne władze i tamtejsi wędkarze nie bardzo potrafią sobie poradzić z potężnymi sumami. Władze chcą też uniknąć zanieczyszczania wody zanętami i bulwersującym widokiem żywych i innych przynęt na jakie mógłby się skusić duży sum. Wywózka przynęt i zanęt też jest zabroniona. W planie jest więc wykonanie odłowu sieciowego co ja z kolei usilnie odradzam.

Zaproponowałem natomiast ogłoszenie zawodów spinningowych jednodniowych, które promowałyby wyłącznie łowców sumów. Każda inna złowiona ryba musiałaby zostać natychmiast wypuszczona. Na czas zawodów było by zezwolenie na używanie własnych łodzi z pełnym wyposażeniem. Złowione sumy stały by się własnością łowcy bez jakichkolwiek limitów. Natomiast łowca suma ponad 40 kg otrzymał by roczny abonament na łowienie w tym zalewie. Udział w zawodach byłby odpłatny.

Mój pomysł spodobał się dyrektorowi GOKSiR i stwierdził że byłby skłonny zezwolić na taką imprezę choć nie bardzo wierzył w jej skuteczność jeśli chodzi o ilość potencjalnie złowionych sumów. Z autopsji jednak wiem że złowienie metodą spinningową, nawet kilku egzemplarzy w ciągu dnia nie jest wielkim wyczynem. Należałoby jednak opracować jakiś konkretny regulamin.

Wiem że PSW zrzesza wielu specjalistów wędkarstwa spinningowego dlatego chciałbym poddać pod twórczą dyskusję powyższy temat. Jeżeli ktoś miałby ciekawy pomysł na regulamin takich zawodów zapraszam do kontaktu. Temat jest świeży i rozwojowy jednak reakcja musi być dość szybka zanim zapadnie decyzja wpuszczenia na wodę rybaków.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.