Skocz do zawartości

DAM Effzett Microflex


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś wędki spinningowej jak w temacie ? Mam zamiar zakupić w długość 2,30 w gramaturze 3-15g, z przeznaczeniem cięższy okoń i szczupak jako przyłów, przynęty wyłącznie gumy 2-4" kopyta na główkach 4-7g, zależny mi na szybkiej, "nielejącej" wędce, zaryzykuje pewnie zakup, zawsze mogę ją zwrócić jak nie podejdzie,  ale chciałbym wcześniej poczytać opinii na temat wędek z tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuję cięższego do 15g, myślę że kijek będzie jeszcze szybszy i bardziej uniwersalny a jak podejdzie to kupię tez tego do 7g, za takie pieniądze jak za to wołają  zaryzykować można :) Tym do 7g da radę w miarę komfortowo podbić małą gumkę na 5g główce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do 15 g i jestem zadowolony łowie nią okonie i szczupaki czasem sandacz się zawiesi i daje radę, tak jak wyżej kolega @rrthc napisał pełna parabola, mam tez wersje do 10 g głównie na klenie i pstrągi  z brzaną też nie ma problemu a co do podbijania gumek to nie zauważyłem żeby były jakieś problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rrthc napisał:

Na temat gum czy da radę to ci nie powiem.

Ja wolę bez ?

 

Co poradzić, u mnie 100% guma, oczywiście mam na myśli przynęty wędkarskie :D  Wędeczka zamówiona, będzie na jutro, powyginam, ponaciągam, może uda mi się jej nie połamać, jakieś ugięcie zaprezentuje o ile będzie taka możliwość, w piątek pewnie przetestujemy w praniu nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka już u mnie, na sucho bardzo dobre wrażenia, kijek lekki, szybki, dobrze wykonany, nie ma krzywych przelotek czy innych tego typu rzeczy, jak za ten piniondz to nie ma się do czego czepić, jak się sprawdzi kupię wersje do 7g bo takiej też mi brakuje. 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka przez chwilę przetestowana w warunkach łowiska, okazało się że mimo wszystko jest za mocarna jak na moje potrzeby, to raczej "sandaczówka/szczupakówka" na lekko, do tego za długa, coś co odkryłem już dawno czyli wszystko co powyżej 2,10  na łódke jest średnio używalne dalej jest dla mnie aktualne :D  w sumie wiele nie napiszę bo rzuciłem może 5 razy nawet rybka siadła. Kijek poszedł na wymiane, będzie teraz na tapecie 2,10m 1-7g :)

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microflex 2,10m do 7g jest już u mnie, z wymianą nie było problemów,  jak poprzednik ten tez dobrze wykonany nie widzę wad, będziemy na dniach próbować, na sucho tak jak poprzednik wygląda dobrze.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ireneusz10 napisał:

Pociągnie 7-9g + guma 3" ? 

 

 

Rzucić pewnie tym rzuci ale komfortu nie będzie, to za dużo dla tego kijka, ja założyłem max 5g i 9cm Soft4play i jescze jako tako dało się tym połowić ale to też za dużo. Wędka (2,10 1-7) ma dość mocną część szczytową i słabszy dolnik, blank jest mało zbieżny przez co pracuje po rękojeść, wędka nie jest zbyt szybka, ale też nie lejąca, taki uniwersalny patyk, gumka, obrotówka. Mi dobrze się łowiło 3g główką plus kopyto 2,5", ten 1g w opisie trochę na wyrost ;) Nie miałem wersji do 10g to sie nie wypowiem ale do przynęt o których piszesz 7-9g guma 3" lepsza będzie wersja do 15g, patyk szybki i mocniejszy w dolniku od tej do 7g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.