Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzis odbyłem swoją pierwszą wyprawe na Wisłok.Łowiłem koło mostu w Trzebownisku,nawet kilka rybek udało się złowić,jednak dostęp do brzegu jest tam masakryczny.Z tąd też pytanie do kolegów którzy tam łowią:Czy da się na tym odcinku znalezdz jakąs miejscówkę na której można się spokojnie rozłożyć i połowić, czy też lepszy będzie odcinek w okolicach Nowa Wies/Terliczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wyprawy na Wisłok były ciekawe, zawsze burza mnie straszyła:D W sumie złowiłem ok 20 kleni w tym kilka czterdziestaczków, tyle samo okoni, przyzwoitą świnkę, bolenia i na ostatniej wyprawie zaliczyłem pierwszego suma na spinning. Ryba malusia ale kotwiczę Ownera ST21 lekko rozgięła, a brzusznego druciaka przyzwoicie sponiewierała:) W czasie tych wypraw, po dwóch latach nieobecności na pewnym odcinku Wisłoka, znowu się tam wybrałem. Pierwsze kilka godzin łowienia to totalne rozczarowanie, rzeka strasznie się zmieniła, wszędzie piach. Po kilku ciekawych miejscach nie ma nawet śladu. W pamięci miałem, że kilka kilometrów niżej powinien ostać się dobry odcinek. Nie myliłem się, super miejscówka. Szybko złowiłem bolenia i znowu przyszła burza. Jak upały odpuszczą to wybiorę się tam na solidną dniówkę bo zapowiada się ciekawe łowienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą na spacerze nad Wisłokiem, w pewnym miejscu napotkałem stado kleni ok 40-50 sztuk:eek::eek::eek: w tym jeden profesor który miał grubo ponad 60cm:eek::eek::eek: Na zdjęciu słabym zresztą około 7-8 sztuk których nie spłoszyłem. Miłą niespodzianką było spotkanie PSR podczas patrolu;)

Odzyskałem wiarę w Wisłok i w to że coś jeszcze w nim żyje:)

PS. Woda czyściutka, na 1m widać elegancko dno.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się wybrać na nockę do Boguchwały ale nigdy tam nie byłem może mi ktoś podpowiedzieć jakąś miejscówkę do której maksymalnie blisko da się podjechać samochodem?

Edytowane przez wróg publiczny
Proszę o pilną odpowiedź bo wyjazd planuje na jutro i przyda się jakaś mapka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się wybrać na nockę do Boguchwały ale nigdy tam nie byłem może mi ktoś podpowiedzieć jakąś miejscówkę do której maksymalnie blisko da się podjechać samochodem?

Jeśli będziesz jechał od strony Rzeszowa to po przejechaniu mostu na Lubczy, po około 200-300metrach skręć w lewo, w drogę przed sklepikiem "JEDYNKA" i jedź cały czas za nią, aż po prawej ręce miniesz jakiś warsztat samochodowy i szukaj znaku "Kładka na Wisłoku" po lewej stronie i w te drogę skręć. Po przejechaniu około 100 m asfaltem droga zamieni się w kamienistą, która prowadzi do samej wody. Do wyboru masz miejsca po lewej jak i po prawej ręce. Polecam miejscówki poniżej drogi którą dojedziesz na miejsce. Jeśli nocka to tylko trupek i rosówki lub kilka czerwonych robaków na haczyk. Połamania

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spacer ale już z wędką, łowiłem z wody. Na chrobaki dzienciola skusiłem w sumie 15 kleni, masa niezaciętych wyjść i kolejna przegrana z kleniem +/-50cm który przy samym podbieraku robi bełta i się wypina. Myślę że to przez brak zadziorów w kotwiczce ale i tak nie wrócę do kotwic z zadziorami, przy kotwiczkach bezzadziorowych rybki wypina się w 2 sekundy;) Woda masakrycznie niska:eek: Zdjęcie zrobiłem tylko jednemu kleniowi który płynął za wobkiem dobre 5m i dopiero za 5 podejściem chapnął celnie:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za początek dnia, emocji co niemiara, przepiękna królowa rzeki - 70cm brzana, oraz jej mlodsza siostra 43cm

Gratulacje!

Nieźle mnie wku...rzyłeś kolego. :D Oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu. ;) Człowiek poluje od lat na taki okaz, a tu, proszę! Widać nie wszystkie zdechły po odłowach na tarle... Ja tylko feedera złamałem dzisiaj....

Podziel się z nami, na co wzięła? Powyżej zapory w Rzeszowie, czy poniżej? (już o współrzędne nie spytam :D)

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dzisiaj kupiłem swój pierwszy zestaw muchowy , kupiłem go od kolegi @Bohenek1-wielkie Dzięki :)

Godzinę wcześniej kupiłem sobie 2 muszki u pana Kosiorowskiego poszedłem na wisłok popróbować rzutów :)

Założenie było takie że miałem się jak na razie uczyć tylko rzutów ale już po 2 godzinach nie wytrzymałem i musiałem założyć muszkę:) Parę rzutów i porwałem ja :) czekałem z 15 min na kolegę no i w końcu przyszedł . Postanowiliśmy pójść w górę rzeki rzut rzut i siedzi pierwszy kleń w mojej "karierze" muszkarskiej ok 20cm :) Nic próbuje dalej, spotkałem znajomego pogadałem z 20 min i postanowiłem dalej rzucaj ok godz 20:15 nastąpiło branie i ryba ciągnie linkę jak głupia udało mi się ją opanować :)Parę min się z nią męczyłem w końcu wyjąłem klenia kolega bierze miarkę okazuje się że ma równe 50cm :rolleyes: no to cel na rok 2012 "złapać klenia 50cm" - osiągnięty radość straszna :)

Jeszcze do tej pory nie mogę uwierzyć ze w pierwszym dniu machania muchą złapałem takiego klenia :) tego dnia nie zapomnę do końca Życia :P

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.