Jump to content

Doogee S40 smartfon dla wędkarza


krs

Recommended Posts

Teraz na tapecie Doogee S40 zakupiony za niewielkie pieniądze w chińskim sklepie. Jest to "pancerny" smartfon,  wodo - kurzo - pyło odporny, poświadczony certyfikatem IP68 a przynajmniej takie info jest na tyle obudowy. To  jeden z najtańszych pancernych smartfonów, za w sumie niewielkie pieniądze dostajemy: Androida 9, procesor 4 rdzeniowy od Mediateka MT6739, ekran 5,5", 3GB RAM, 32GB na dane, NFC, LTE, czytnik linii papilarnych, czyli całkiem sporo. Kupiłem ze względu oczywiście na cenę ale też na obecność NFC co było dla mnie podstawowym warunkiem, nie w każdym tanim smartfonie ten moduł jest dostępny.

 

Jak to pracuje? Nie ma oczywiście szału i nie ma co porównywać do topowych smartfonów ;) są opóźnienia w działaniu ale mi to specjalnie nie przeszkadza bo to dodatkowy telefon, nie używam go na co dzień, jedynie na rybach, rowerze i innym plenerze. Do rozmów, przeglądania , neta, gps, płacenia w sklepach nadaje się jak najbardziej. NFC działa bardzo dobrze, z Google Pay możemy bez problemu płacić nim w sklepach.

 

Co mi się w nim nie podoba, ekran jest o niskiej rozdzielczości 480*960 195ppi co widać, po drugie czytnik linii papilarnych działa jak chce, wyłączyłem go, może w kolejnych aktualizacjach softu (o ile jakiekolwiek się pojawią) zostanie to poprawione. Czasem też podczas rozmów w sieci Play (Virgin Mobile) wydobywa się z głośnika bełkot, nie wiem czy to wina sieci czy telefonu, podobne anomalia zauważyłem korzystając z innych telefonów w tej sieci, być może nie jest to do końca wina telefonu. Aparat nie jest najwyższych lotów, zdjęcia w dzień są poprawne ale nie ma co porównywać do najlepszych, nagrywanie video tez nie zachwyca, nie ma stabilizacji przez co nie wygląda to zbyt ciekawie, dla miłośników foto nie będzie to najlepszy wybór ale wielkiego dramatu nie ma.

 

Smartfon obsługuje LTE w tym pasmo B20, co nie jest bez znaczenia szczególnie w terenie. Generalnie jestem z niego zadowolony, nie jest to dla mnie telefon na co dzień, przez co jego braki niespecjalnie mi  przeszkadzają.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy