Jump to content

Wodowanie sprzętu pływającego na Zalewie Rzeszowskim


Wilu

Recommended Posts

Cześć,

 

Po ostatnich przebojach ze strażą miejską, chciałbym poruszyć temat miejsca, w którym można byłoby legalnie zwodować sprzęt pływający. Na ten moment nie ma takiego miejsca, a na pewno nie publicznego w którym można byłoby dojechać do zalewu samochodem, bo albo jest on na odcinku zabronionym do wjazdu dla samochodów, albo teren jest prywatny i należy pytać o łaskawość jego mości, aby udostępnili takie miejsce.

Nawet jeśli udostępnią, to nadal wiążę się to z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, bo dojazd do ośrodków takich jak Marina to przejazd już za znakiem informującym o ścieżce rowerowej i drodze dla pieszych, co wiąże się z mandatem. Temat tym bardziej poruszam gdyż ostatnio nad zalewem realizowane są prace w związku z pogłębieniem i poszerzeniem jego koryta, a udogodnień dla pływających nadal brak. Czy ktokolwiek z was ma jakieś informacje na temat takiego dojazdu, albo jak legalnie zwodować na obrębie zalewu łódkę/ponton bez konieczności noszenia lub dowożenia na wózku ręcznie? 

Link to comment
Share on other sites

A czy miales jakis problem ze straznikami miejskimi lub policja ? Nigdy jeszcze mi nikt nie zwrocil uwagi a woduje albo na lisiej gorze kolo kajakow albo wjezdzam tam gdzie karpiarze od zwirowni. Podalem pomysl kolezance ktora pracuje w wydziale zagospodarowania przestrzennego o to by Tadek zrobil slip i pomost do cumowania lodek a nie byly porozrzucane po calym zalewie po krzakach :)

Link to comment
Share on other sites

Miałem już 2 razy w tym roku, ostatnio w ubiegłą sobotę. Kolejny raz mi nie popuszczą, stąd to pytanie. W każdym z tych miejsc masz niedozwolony wjazd samochodem. Pomysł fajny i też o tym myślałem żeby zapodać pomysł do zarządu miasta, po jest to bardzo uciążliwe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy