Skocz do zawartości

Zarybienia wód Jasielskich


kropek26

Rekomendowane odpowiedzi

Zarybianie wód jasielskich – 2019 r.

   Akwen            rodzaj                              ilość                                                                      -------------------------------------------------------------------------                        

Wróblowa               Karp duży                                      500 kg              

                                Jesiotr                                             110 kg               
                                Amur                                              200 kg               

 

 Ujazd   I                   

                                 Karp handlowy                        3.550 kg              

                                Amur                                           100 kg  

                                 Pstrąg tęczowy                           220 kg                 

                                 Sandacz narybek                   10.000 szt.                
 

                                                                                  

Ujazd II                  

                               Karp handlowy                           3.015 kg             

                               Jesiotr                                             100 kg                
                               Amur                                             300 kg              

                               Pstrąg tęczowy                              250 kg                
                                                                                    

                                                                           

Siepietnica                  

                                  Karp handlowy                          2.700 kg            

                                  Pstrąg tęczowy                             250 kg            

                                  Sandacz narybek.                     10.000 szt.               
                                  Sandacz dwulatek                          80 kg          

                                  Szczupak                                      120 kg        
                                                                                             


 Jasiołka                    Pstrąg pot. wylęg żer.                   50.000 szt.            
                                  Pstrąg pot. nar. Jesienny                 5.000 szt.           

                                 Szczupak                                              50 kg               
                                 Brzana narybek jesienny           1.000 szt.        
                              Świnka wylęg żer.                 120.000 szt.                  

                                 Świnka nar. wiosenny.                   10.000 szt.              

                                 Kleń   narybek  jesienny                  5.000 szt.                

                                                                                                                                   

                  


Wisłoka                    Pstrąg pot. – wylęg żerujący       120.000 szt.          

                                 Pstrąg pot.-narybek                       12.000 szt.             

                                 Pstrąg pot. – selekt (dwulatek)           100 kg             

                                 Lipień narybek                                1.000 szt.            

                                 Kleń  - narybek wiosenny             13.000 szt.            

                                 Kleń narybek jesienny                    2.000 szt.               

                                 Świnka – narybek wiosenny         28.000 szt.         

                                 Świnka nar. Jesienny                     45.000 szt.         

                                 Brzana  nar. jesienny                      5.000 szt.            

                                 Certa  nar. wiosenny                      7.000 szt.           
                                 Certa nar. Jesienny                       10.000 szt.           

                                 Szczupak                                            100 kg           

 

Ropa                        Pstrąg pot. – wylęg  żerujący          30.000 szt.        

                                Pstrąg pot.-narybek  jes.                    3.000 szt.        

                                Lipień – narybek                                3.000 szt.        

                                Świnka – narybek  wiosenny           10.000 szt.         

                                 Kleń narybek  wiosenny                  10.000 szt.       

                                Szczupak                                                 50 kg         

                                Brzana                                                2.000 szt.         

  Tyle lipienia to Okręg Krośnieński nie wpuszcza na zwykły odcinek Sanu i OS. Papier przyjmie wszystko, a faktycznie ile jest w tym prawdy  nikt nie wie  ?                                                                                     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób sprawdzenia jest udzielanie się we własnych kołach czynnie, czyli przede wszystkim uczestniczyć w zebraniach kół. Praktycznie jest ono raz w roku, na zebraniu jest przedstawiciel zarządu okręgu, który przedstawia sytuację w okręgu dotyczącą również zarybień w poszczególnych obwodach. Można się domagać powiadomienia o terminie zarybienia. Jeździłem na takie zarybienia swego czasu. Nie ma innego sposobu przekonania się o tym, wymaga to również poświęcenia, nie każdy poświęci dzień by jechać np, po rybki a potem rozwozić po rzece. Na zebranie przychodzi raptem paru członków wiem bo uczestniczę w takich zebraniach ładnych parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rrthc napisał:

W punkt.

Ja tam chętnie bym pomógł.

Zarybienia jak najbardziej są a ludzi do pomocy brak. Osobiście z jednym ze strażników koła Jasło Rafineria byłem na zarybieniu Ujazd 2. Dlaczego tylko 2 osoby były ? Mimo ogłoszenia nikt nie raczył przyjechać zobaczyć, nie mówię o pomocy. A ludzi do narzekania nad tym właśnie stawem nie brakuje. Po prostu brak mi słów jak tam jestem i słyszę, że nie ma ryby, nic się nie robi, szkoda płacić. 

Na zarybieniu Wisłoki pstrągiem również byłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rrthc napisał:

Wiesz jakbym jakoś się dowiedział to bardzo chętnie służę pomocą .

Fakt że nie sprawdzałem strony związku,nie usprawiedliwia mnie to w żadnym wypadku .

Nie ma najmniejszego problemu, przy kolejnym zarybieniu dam Ci znać.

29 minut temu, raftik napisał:

Zarybienia ,pomagać, pilnować, interweniować, SUPER!!!!!  

Ale błagam nie dodajcie filmików co i gdzie zostało wpuszczone.....bo będzie rzeź?

Możesz być spokojny, filmiki nie będą udostępnione. A nie ukrywam, że mam ich trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, raftik napisał:

Zarybienia ,pomagać, pilnować, interweniować, SUPER!!!!!  

Ale błagam nie dodajcie filmików co i gdzie zostało wpuszczone.....bo będzie rzeź?

Koledzy nie zrozumcie mnie źle chodzi mi o to czy to co na papierze faktycznie pływa w wodzie przecież można zrobić film nie pokazując gdzie dokładnie ryb został wpuszczona pozdrawiam (b) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj zaczynają się schody , gdyby "wędkarze " zadbali o wody , to mielibyśmy co łowić. Niedawna sytuacja z Wisłoka , gość łowił klenie na przeplywanke większość wypuszczał ale jednego uwalił w łeb i poszedł do domu . Miał ochotę nie neguje jego prawo , ale wziął jednego, a nie jak często widziałem na Sanie czy Wisłoku miejsca , że głowy w wodzie ciężko było policzyć.  Wędkarze specjalnie w cudzysłowie nie chcą obrażać kolegów wypuszczających rybki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak powinno być -wreszcie podaje się ilości wpuszczanych ryb. To uczciwe podejście.  Oczywiście nie jestem za podawaniem konkretnych miejsc wpuszczania zwłaszcza większych ryb. Tak na marginesie trochę za mało idzie w wodę brzany i lipienia ale i tak ok.  P. S  Może ktoś posiada takie przejrzyste rozliczenie zarybienia Sanu? 

Edytowane przez r.l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.