Skocz do zawartości

Ortopeda dzieci


Piotrek10

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Piotrek10 napisał:

Witam. Znacie dobrego ortopedę w Rzeszowie?Syn ma wadę postawy widać to po ułożeniu łopatek.Chcialem go przebadać u fachowca.

Pozdrawiam.


Jakiś czas temu borykałem się z ostrym bólem barku, który towarzyszył mi przewlekle przez 2 lata albo dłużej, zgłosiłem się na początku do ortopedy, gość w podeszłym wieku, co najlepsze specjalizacja- lekarz sportowy, olał temat, zlecił badania laboratoryjne,środki przeciwbólowe, zamiast USG to RTG, a mówiłem że nie miałem żadnego urazu, mimo tego że nie mogłem ręką ruszać musiałem się upomnieć o L4. Tak więc osobiście nie polecam ortopedy, oczywiście nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora, ale warto szukać też pomocy gdzieś indziej, mam na myśli ogarniętych fizjoterapeutów. Zgłosiłem się do gabinetu Fizjo-Sport Centrum Fizjoterapii w Rzeszowie, fizjo zrobił szereg testów funkcjonalnych, diagnostykę aparatu ruchu, stwierdził niestabilność łopatki i kości ramiennej, do tego jakieś wady postawy, każdy je w mniejszym lub większym stopniu,ale większość nie jest świadoma, a potem ludzie narzekają że boli ich to albo tamto i się zastanawiają z czego to. Oczywiście fizjo zalecił zestaw ćwiczeń, ustalił następną wizytę za tydzień lub dwa, chyba przez 45 min(dawniej 1 h) pokazuje ćwiczenia i uczy ich wykonywania, po każdej wizycie dostajesz nowe ćwiczenia, tak jakby następny etap, w miarę poprawy wizyty mogą być pewnie rzadsze. Ogólnie to jest nad czym pracować, im wcześniej tym lepiej. Ten gabinet organizuje też rożne bezpłatne warsztaty ze zdrowego kręgosłupa, treningu sportowego, a nawet wady postawy u dzieci i był takowe 26 lutego https://www.facebook.com/events/416361239047245/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortopeda nie pomoże w takiej sytuacji. Jakbyś coś złamał lub chciał wymienić coś w stawie jak najbardziej. Wady postawy, rwa kulszowa, bóle lędzwiowo-krzyżowe, napięcia mięśniowe, tak jak napisał kolega wyżej, tylko dobry fizjoterapeuta.

 

Gorąco polecam cały skład Fizjoblog Rzeszów!

 

https://m.facebook.com/fizjoblog/?locale2=pl_PL

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wady postawy u dzieci' jak najbardziej wskazany Ortopeda. Na początek nie musi być "dziecięcy". Wadę trzeba zdiagnozować, co jest tego przyczyną. Najczęściej niestety jest to skrzywienie kręgosłupa, czasem skrót kończyny itp. A może to zrobić właśnie ortopeda, a nie żaden fizjoterapeuta! Mogę pomóc w temacie ,ale u ortopedów na Śląsku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry fizjo również sprawdzi długość kończyn i skrzywienie kręgosłupa. Większość wad postawy bierze się z przykurczy mięśni, przyjmowania złej postawy na co dzień przez co organizm się adaptuje, jedne mięśnie się spinają, a antagonistyczne są rozciągnięte i osłabione, przez co jest zaburzony balans strukturalny, a takie problemy rozwiązuje fizjo. W dzisiejszych czasach dużo osób ma problemy z kręgosłupem lędźwiowym, odstającymi łopatkami, wystającą głowa w przód, a to wszystko się bierze, od tego że siedzimy od młodych lat przed komputerami,  siedzimy też szkole, w pracy, za kierownicą. Ale oczywiście każdy ma wybór do kogo się udać, może najlepiej skonsultować tu i tam

Warto obejrzeć te filmiki i zapoznać się z reszta materiałów z tego kanału
https://www.youtube.com/watch?v=719KD65nIrg

Edytowane przez Bobsoon89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.