Jump to content

Ortopeda dzieci


Piotrek10

Recommended Posts

8 godzin temu, Piotrek10 napisał:

Witam. Znacie dobrego ortopedę w Rzeszowie?Syn ma wadę postawy widać to po ułożeniu łopatek.Chcialem go przebadać u fachowca.

Pozdrawiam.


Jakiś czas temu borykałem się z ostrym bólem barku, który towarzyszył mi przewlekle przez 2 lata albo dłużej, zgłosiłem się na początku do ortopedy, gość w podeszłym wieku, co najlepsze specjalizacja- lekarz sportowy, olał temat, zlecił badania laboratoryjne,środki przeciwbólowe, zamiast USG to RTG, a mówiłem że nie miałem żadnego urazu, mimo tego że nie mogłem ręką ruszać musiałem się upomnieć o L4. Tak więc osobiście nie polecam ortopedy, oczywiście nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora, ale warto szukać też pomocy gdzieś indziej, mam na myśli ogarniętych fizjoterapeutów. Zgłosiłem się do gabinetu Fizjo-Sport Centrum Fizjoterapii w Rzeszowie, fizjo zrobił szereg testów funkcjonalnych, diagnostykę aparatu ruchu, stwierdził niestabilność łopatki i kości ramiennej, do tego jakieś wady postawy, każdy je w mniejszym lub większym stopniu,ale większość nie jest świadoma, a potem ludzie narzekają że boli ich to albo tamto i się zastanawiają z czego to. Oczywiście fizjo zalecił zestaw ćwiczeń, ustalił następną wizytę za tydzień lub dwa, chyba przez 45 min(dawniej 1 h) pokazuje ćwiczenia i uczy ich wykonywania, po każdej wizycie dostajesz nowe ćwiczenia, tak jakby następny etap, w miarę poprawy wizyty mogą być pewnie rzadsze. Ogólnie to jest nad czym pracować, im wcześniej tym lepiej. Ten gabinet organizuje też rożne bezpłatne warsztaty ze zdrowego kręgosłupa, treningu sportowego, a nawet wady postawy u dzieci i był takowe 26 lutego https://www.facebook.com/events/416361239047245/

Link to comment
Share on other sites

Ortopeda nie pomoże w takiej sytuacji. Jakbyś coś złamał lub chciał wymienić coś w stawie jak najbardziej. Wady postawy, rwa kulszowa, bóle lędzwiowo-krzyżowe, napięcia mięśniowe, tak jak napisał kolega wyżej, tylko dobry fizjoterapeuta.

 

Gorąco polecam cały skład Fizjoblog Rzeszów!

 

https://m.facebook.com/fizjoblog/?locale2=pl_PL

Edited by ryba7
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wady postawy u dzieci' jak najbardziej wskazany Ortopeda. Na początek nie musi być "dziecięcy". Wadę trzeba zdiagnozować, co jest tego przyczyną. Najczęściej niestety jest to skrzywienie kręgosłupa, czasem skrót kończyny itp. A może to zrobić właśnie ortopeda, a nie żaden fizjoterapeuta! Mogę pomóc w temacie ,ale u ortopedów na Śląsku.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dobry fizjo również sprawdzi długość kończyn i skrzywienie kręgosłupa. Większość wad postawy bierze się z przykurczy mięśni, przyjmowania złej postawy na co dzień przez co organizm się adaptuje, jedne mięśnie się spinają, a antagonistyczne są rozciągnięte i osłabione, przez co jest zaburzony balans strukturalny, a takie problemy rozwiązuje fizjo. W dzisiejszych czasach dużo osób ma problemy z kręgosłupem lędźwiowym, odstającymi łopatkami, wystającą głowa w przód, a to wszystko się bierze, od tego że siedzimy od młodych lat przed komputerami,  siedzimy też szkole, w pracy, za kierownicą. Ale oczywiście każdy ma wybór do kogo się udać, może najlepiej skonsultować tu i tam

Warto obejrzeć te filmiki i zapoznać się z reszta materiałów z tego kanału
https://www.youtube.com/watch?v=719KD65nIrg

Edited by Bobsoon89
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy