Skocz do zawartości

Czy istnieją jacyś wykwalifikowani instruktorzy muszkarstwa w Podkarpackim?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Jako początkującemu muszkarzowi zależny mi aby znaleźć wykwalifikowanego instruktora żeby poćwiczyć rzuty i na trawie i nad woda. Znalazłem kilka opcji ale wszystkie stosunkowo daleko od Rzeszowa. Jest kurs Vision nad Sanem ale terminy letnie wszystkie obłożone. Moze ktoś by mógł pomoc w tym temacie?

Dziękuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 07:55, LukaszZ napisał:

Muszkarzy i to dobrych w Rzeszowie i okolicach jest multum. Chyba że koniecznie muszą być wykwalifikowani to ...nie pomogę :)

Moze zabrzmiało to zbyt pompatycznie... :) Posłużę się takim przykładem. Kiedyś chciałem nauczyc się jeździć na nartach. Poprosiłem kuzyna. Wjechaliśmy na górkę i on do mnie. Tak się skręca a tak się hamuje " no to byeee" Z górki się stoczyłem. Następnym razem wziąłem instruktora. Po godzinie umiałem skręcić w jedna i w druga oraz hamować i upaść. Wyjechałem na górkę i trenowałem już dalej sam. Gosc miał dar klarownego tłumaczenia tak ze człowiek dokładnie rozumiał o co chodzi i mógł łatwo zapamiętać o co tu chodzi. Następnym razem jak wziąłem instruktora już tak dobrze nie było a za trzecim razem to już szkoda gadać...więcej nauczyłem się podglądając szkółki dla maluchów.

Mogę również przytoczyć przykład z nauka jazdy samochodem. Kolega ciotki, instruktor jak wziął mnie na plac powiedział "patrzysz w lusterko i jak słupek jest w środku to kręcisz kołkiem..." czy coś w ten deseń :) Nie można było nie wjechać w kopertę idąc za jego prostymi instrukcjami. Przed egzaminem wybrałem się na plac z tata. "lekcja" trwała 15 min i skończyła się awantura a przecież chłop już jeździł od dobrych 20 lat. Zupełnie nie wiedział jak ta wiedze przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się twoim opisem (o instruktorze narciarstwa) ciężko ci będzie kogoś polecić. Bo niby skąd wiadomo ze polecana osoba to będzie instruktor pierwszy a nie drugi czy trzeci?

Ot subiektywna ocena.

Ja znam kilku skutecznie łowiących ryby ..ale z technika u nich na bakier, znam takich mających super technikę i umiejętności ..ale ich komunikacja i dar przekazywania wiedzy ..dawno utoną w mętnych wodach Sanu  :)

 

Do oferty Vision i Piotra ja bym jeszcze dołożył Bartka Rapieja z Trapera albo Sandorado.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabriel napisał:

Kierując się twoim opisem (o instruktorze narciarstwa) ciężko ci będzie kogoś polecić. Bo niby skąd wiadomo ze polecana osoba to będzie instruktor pierwszy a nie drugi czy trzeci?

Ot subiektywna ocena.

Ja znam kilku skutecznie łowiących ryby ..ale z technika u nich na bakier, znam takich mających super technikę i umiejętności ..ale ich komunikacja i dar przekazywania wiedzy ..dawno utoną w mętnych wodach Sanu  :)

 

Do oferty Vision i Piotra ja bym jeszcze dołożył Bartka Rapieja z Trapera albo Sandorado.pl

Bedzie wiadomo np z własnego doświadczenia lub doświadczeń innych bo dobry instruktor ma metodę i ja stosuje na co dzień. To chyba jasne :) Czy to subiektywna ocena? Na pewno w każdej ocenie jest drobina subiektywizmu ale ja jasno pisze dlaczego ktoś wg mnie jest dobrym instruktorem. Nie kieruje mną jakieś niejasne uczucie czy sympatia do tej osoby ani np fakt ze jest to mój wujek który chciałby dorobić a ja mu wiszę jakaś przysługę.

Jeśli chodzi o skuteczne łowienie ryb to jest to zupełnie inna bajka. Etap drugi co nie znaczy, ze mniej ważny. 

Dzieki za kolejne namiary. Juz wysyłam maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.