Skocz do zawartości

Kukurydza z puszki czy gotowana


Rekomendowane odpowiedzi

KUKU Z PUSZKI CZY GOTOWANA

wędkarze najczęściej łowią na kukurydze z puszki ,jest ona bardzo miękka i drobna, można na nią złowić praktycznie wszystkie ryby spokojnego żeru(od płotki po amura).Niestety opakowania po niej najczęściej lądują w krzakach, tymczasem o wiele mlepszą i trwalszą przynętą jest kuku gotowana :

-pod wzgędem ceny: kuku z puszki 300g to koszt ok 2.3 zł -kuku gotowana 1kg kusztuje 1zł

przyczym należy pamiętać że po ugotowaniu kukurydza zwiększa objętość dwukrotnie

-ławiąc na kuku gotowaną eliminujemy płotki ,co przy ich dużej ilości jest przydatne(teraz przynęta spokojnie może poczekać na jakąś większą rybke

-trzecim plusem choć może nie dla wszystkich istotnym może być to że z rejonu naszych stanowisk znikną puste puszki (choć jeśli ktoś się będzie starał to i tak naśmieci czym innym)

Ja sam na gotowaną kukurydze łowie od niedawna,ale uważam że jest to wspaniała przynęta .Przygotowuje się ją w następujący sposób : zostawiam kukurydze na noc w wodzie ,następnie gotuje ja ok 3-4 godzin ,po ugotowaniu zalewam boosterem lub aktywatorem, porcjuje w woreczki i do zamrażarki -wyciągam 3-4h przed wyjazdem na ryby

Naprawde polecam ,odkąd łowie na gotowaną kuku mój zestaw karpiowy nie jest w ciągu 2 minut niszczony przez stado płotek icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyniu - dobry głos odnośnie kukurydzy i puszek. W dodatku bardzo ciekawa informacja o przygotowaniu przynęty - ale...

Tu powinny być posty do zamieszczonych artykułów, a o przynętach, zanętach i sposobach ich przygotowania jeszcze nic nie było. Może więc pstrykniesz kilka fotek, rozwiniesz nieco temat i wsadzimy to na stronę główną?

Tuna to samo do Ciebie. Szkoda takie fotki jak robisz chować pod linkami. Dopisz kilka zdań i na główną. Strona dzięki wam może nabrać nowego wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust kukurydza przeznaczona na haczyk powinna być świeża a nie mrożona, chodź znam gościa co łowił ryby na kulki trzymane w lodówce 2 lata ale tego nie polecam. Osobiście kukurydze gotuje do momentu jak zacznie pękać a potem zostawiam ją we wrzątku na następną godzinę. Cyniu co to jest booster i aktywator, czyżby chodziło o dip? Gdzie kupujesz kukurydzę bo w Rzeszowie jest ona dużo ale to dużo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je stosuje do kukurydzy ,tylko o ile pamiętam booster jest do przynęt a aktywator do zanęt w każdym razie do kukurydzy są świetne ,raz wyjąłem woreczek kuku z zamrazarki i zostawiłem na noc w kuchni to rano jechało tuti-fruti w całym domu

co ciekawe wcześniej dipowałem kukurydze konserwową ale dopiero jak zacząłem łowić na gotowaną zauważyłem wzrost liczby brań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.