Skocz do zawartości

Ziarna zanętowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem zadać pytanie na temat miejsc gdzie kupujecie ziarna do swoich zanęt, oraz jakimi cechami powinny się charakteryzować abym nie miał problemów z ich gotowaniem i odpowiednim ich przygotowaniem. Na forum jest wielu wspaniałych karpiarzy więc spodziewam się wyczerpujących odpowiedzi. Dokładnie szukam kukurydzy, konopi i łubinu... Chyba, że macie swoje tajne ziarna to również mogę wysłuchać opinii. Mile widziane informacje jak je przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzywniak w Dębicy wszystkie ziarna jakie tylko mi sie zamarzą lub u jakiegoś rolnika mam na myśli pszenicę biorę całe 50kg reszta bazar.Wszystkie ziarna gotuję ,ale jak udaję się na 2lub3godzinki na rybki na pszenice lub pęcak to wsypuje do termosu mniejsza ilość i zalewam wrzątkiem a i konopie moczę dwa dni w garnku a potem gotuję aż wyjdą z nich takie małe kiełki, w tym sezonie mam zamiar opanować prażenie konopi jak będzie to się okaże podobno sztuka nie łatwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego doświadczenia w tej kwestii nie mam ale kilka razy zdarzyło mi się gotować kukurydze i zauważyłem że najlepsza jest nie starsza niż jednoroczna.

W tamtym roku dostałem od znajomego taką która leżała dwa lata i powiem że ugotowanie jej na miękko było nie lada sztuką.

PS Jeśli byłby ktoś chętny do ześrutowania ziarna to mogę załatwić, sam ostatnio nad tym myślałem ale głupio iść do gościa z 10 litrami a gdyby zebrało się kilku chętnych można by pół metra przerobić i potem się podzielić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakiś bazar,ja u siebie kupuję na hali targowej,jest wszystko co mnie interesuje konopie,kukurydza,łubin w zeszłym sezonie używałem rzepiku na pół z konopiami,karpie w to wchodziły:)wszystkie te ziarna też moczę przed gotowaniem,do ugotowanej kukurydzy można dodać dowolny aromat bardzo dobrze go wchłania,ziaren zbóż nie używałem może warto spróbować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że macie swoje tajne ziarna to również mogę wysłuchać opinii. Mile widziane informacje jak je przygotować.

Mamy a jakże:D.Ja od kilku lat stosuję z powodzeniem karmę dla gołębi,którą kupuję w Rzeszowie (ul.Chopina wiza-wi szpital)

http://www.agamat.com.pl/index.php?sys_grupa=20〈=pl

albo podobną ,kupowaną na bazarze od znajomego tylko trzeba się upewnić czy nie zawiera witamin dla ptactwa;).Bardzo dobra mieszanka grubych ziaren (L-lotowa),którą uzupełniam dodatkowo konopiami i kukurydzą w zależności jaką granulację chcę uzyskać.Worek 25 kilogramowy wystarcza mi na cały sezon.Konopie kupuję od znajomego na bazarze po 4zł za kg (tyle płaciłem w tamtym roku).Do tego wszystkiego 1-2 worki kukurydzy,którą biorę w Głuchowie w Spółdzielni Rolniczej czy coś takiego,(w prawo od kr. 4) mają tam ładną i grubą kukę.Wszystkie ziarna gotuję bez wcześniejszego moczenia w 20 litrowym szybkowarze (bardzo dobra i praktyczna rzecz-polecam) a następnie po wystygnięciu dopalam ewentualnie jakimś bosterem.Dobrym patentem jest też przed gotowaniem wsypanie kilku garści pelletu rybnego (wiosna) ale w takim wypadku nie polecam gotowania w domu bo można popaść w ostry konflikt z domownikami:D.

Wybór mieszanin ziaren jest duży,więc każdy znajdzie coś dla siebie:D,jest coś dla młodych wędkarzy czyli RM-rozpłodowa i dla młodych a także dla tych starszych W-dla wdowców czy dla amatorów różnych trunków L-lotowa:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopie i łubin też na targu kupię?

Na hali targowej kupisz na pewno konopie. Facet ma tam stoisko, gdzie kupisz bardzo dużo różnych ziaren. Jednak o cenie 4zł za kilogram to zapomnij (chyba, że Twój znajomy) Dobrych kilka lat temu płaciłem coś chyba 8zł za kilogram, a może to było za 0,5kg, już nie pamiętam. Dla mnie konopie to najlepsza zanęta na płocie, te rybki to szaleją za konopiami. Co do łubinu to swego czasu słyszałem od pewnego karpiarza, że są dwie odmiany. Jedna jest gorzka w smaku a druga słodka. Wiadomo jaka nas interesuje bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak o cenie 4zł za kilogram to zapomnij (chyba, że Twój znajomy)

Jutr albo pojutrze będę się widział z kumplem tak że zobaczymy jaką cenę jest mi w stanie zrobić tego roku;).O ile będzie rozsądna to weźmie się więcej najwyżej nadmiar się rozprowadzi:D choć sam ich zużywam w sezonie ok 15-20kg a o ich świetnych właściwościach wabiących już nie jeden się przekonał.Dobrym miejscem zakupu ziaren jest Giełda Rolno -Przemysłowa przy ul.Lubelskiej choć i tam ceny są niekiedy powalające średnio 20-30% drożej niż na małych okolicznych jarmarkach i dla tego tam proponuję robić większe zakupy.A najlepiej robić je wspólnie z kolegami przy większych ilościach można wynegocjować bardzo dobrą cenę;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego, powinieneś tam wszystko znaleźć :rolleyes: a ap ropo konopi to ja 2 lata temu w saczu na targowisku kupowałem chyba taniej niż kolega rapala po niecałe 4zł a kuku chyba po 60gr :cool: (ale to bylo 2sezony temu :cool: )

a w tym roku udało mi się kupic tygryski za 11za/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy sytuacja z konopiami wygląda tak ,mianowicie 1kg=5,50zł a przy większej ilości myślę że cena będzie 5,00zł.,kumpel jeszcze rozezna temat i na drugi tydzień da odpowiedź.

@michal85,faktycznie w tamtym czasie konopie można było kupić poniżej 4 zł;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma może takie konopie.

Jeśli są skuteczne to biorę 5kg;););)

A tak na poważnie to jeszcze jedna myśl mnie nurtuje. Jak zanęcić łowisko odległe 30-40m od brzegu bez środka pływającego, z procy nie ma opcji, gdyż wszystko się rozprasza nie tam gdzie trzeba. Słyszałem o rakietach zanętowych, z tym że nie wiem czy posiadam w swojej kolekcji kij, który podoła ciężarowi rakiety i zanęty.

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena to 10 zł za 1kg łubinu

Kolego rapala ten gostek na hali w tamtym roku gdzie kupowałem ten łubin i konopie napewno mnie mnie skroił na tą10 za kilo ...ale zastanawia mnie jedno ten łubin który kupowałem był biały i różnił się od tego na twoim zdiećiu o wiele czy czasem niebył on gorzki może jakieś zdięcie któryś wrzuci:rolleyes: niemam doświadczenia z ta zanętą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.