Skocz do zawartości

Ziarna zanętowe


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawą stronkę o zastosowaniu ziaren w nęceniu moim zdaniem jednego z najlepszych guru w tym temacie.Jest też trochę o łubinie i innych nasionach oraz ich przygotowywaniu to tak dla tych,którzy byli by zainteresowani tym tematem;).Warto przejrzeć szczególnie tym,którzy nastawiają się na grube leszcze.Wpisujemy w wewnętrzną wyszukiwarkę nazwę nasion,które nas interesują i już mamy kilka tematów na forum.

http://www.barton.fora.pl/dyskusja,1/

http://www.barton.fora.pl/dyskusja,1/lubin-zolty,659.html

np.cytat z forum

Co do łubinu to ja używam dwóch gatunków łubinu słodkiego i każdy ma żółte ziarno pod łupiną. Nie spotkałem jeszcze słodkiego łubinu o innym kolorze ziarna. Gorzki ma białe ziarno. Ale jest też słodki łubin który ma białą łupinę i żółte ziarno to też słodki, ale jakos mi się nie sprawdził. Najlepszy to ziarenka szare podłużne i płaskie okragłe w ciapki ten drugi jest najdroższy ale i najlepiej na niego ryby reagują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na przykład tutaj http://www.massivecarp.pl/pl/produkty.php?kategoria=pokaz&id=4 . Cennik w pliku pdf.

Polecam,mają dobre produkty,rozsądne ceny oraz bardzo dobry kontakt z klientem;).

P.S.Bardzo dobrym sposobem na długotrwałe przechowywanie konopi jest ich ugotowanie a następnie wsypanie do słoików i zalanie wodą w której się gotowały.Słoiki pasteryzujemy tak jak zwykłe przetwory.Kiedy wybieramy się na rybki po prostu bierzemy słoik,otwieramy i po krzyku;).Najlepiej zrobić sobie kilka słoików 0.5l, taką ilość na pewno zużyjemy podczas jednego wypadu na ryby aby później nie było kłopotu co zrobić z konopiami,które nam pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ;p

Mam pytanie do was koledzy :) A mianowicie jak zakładacie gotowane konopie na hak ?? całkowicie nie mam pojęcia jak to zrobić a ta skorupka ziarna konopi jest trochę twarda i jej raczej hakiem nie przebiję ;p wiec jak zakładacie tę konopie ??

Z góry dzięki za Odp ;p Mam nadzieje ze w dobrym temacie napisałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dużego doświadczenia w tej kwestii nie mam ale kilka razy zdarzyło mi się gotować kukurydze i zauważyłem że najlepsza jest nie starsza niż jednoroczna.

W tamtym roku dostałem od znajomego taką która leżała dwa lata i powiem że ugotowanie jej na miękko było nie lada sztuką.

PS Jeśli byłby ktoś chętny do ześrutowania ziarna to mogę załatwić, sam ostatnio nad tym myślałem ale głupio iść do gościa z 10 litrami a gdyby zebrało się kilku chętnych można by pół metra przerobić i potem się podzielić:)

Witam kolege.

Mam do ciebie małe pytanie,w jaki sposób gotujesz kukurydze,czy moczysz ją wcześniej i czy dodajesz aromatu a jeżeli tak to kiedy.Pytam bo mam małe doświadczenie w tym a mam troche kukurydzy i chciałbym ją w przyszłym roku troche ponęcić.prosze cię o obszerną wypowiedz.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90% wypraw, nęcę gotowaną kukurydzą z konopią.

Przygotowanie kukurydzy jest dość proste.

Przed gotowaniem, kukurydzę moczymy 12-24h - im dłużej będziesz moczył, tym szybciej kukurydza Ci się ugotuje.

W lecie, podczas upałów zawsze kukurydzę moczę krótszy czas, bo boję się, że może zakisnąć.

Po moczeniu wkładam ją do dużego garnka, zalewam wodą (ponad poziom kuku) i gotuję aż zmięknie na średnim ogniu. Możesz dodać trochę soli. Uważaj na ubytki wody, jak się wygotuje to dolewaj.

Po ugotowaniu odcedzam ją, zostawiam do jako takiego ostudzenia i wsypuję ją do wiadra. Jak łowię karpie, to wsypuję garść - dwie soli. Karpie lubią sól, a w dodatku kuku jest ładnie zakonserwowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie, podczas upałów zawsze kukurydzę moczę krótszy czas, bo boję się, że może zakisnąć.

Są zbiorniki gdzie nęcenie taka kukurydzą przynosi rewelacyjne efekty,ale są i takie gdzie taka kukurydza zamiast przyciągać-odstrasza karpie.Musisz sprawdzić jak to się ma na waszych zbiornikach.Ja w tym roku w lecie nęciłem nad jednym z łowisk fermentowanym kuku.Wiaderko musiało być szczelinie zamknięte bo smród był niesamowity,ale efekty przeszły moje oczekiwania hehe.

Zresztą popularny dodatek karpiowy CSL;Corn Step Liquid to nic innego jak fermentowana kukurydza.

Pamiętaj też,że dobrze ugotowana kukurydza zwiększa swoją objętość kilkukrotnie i jest popękana.Niedogotowana może szybko karpie nasycić i spęcznieje w żołądkach ,co może spowodować zanik brań.

Pod koniec gotowania dodaję rzepik,który przyspiesza pracę jelit i jest naturalnym ,,Feedstim,, czyt.stymulatorem apetytu.Dodanie boostera bądź liquidu podniesie atrakcyjność naszej zanęty na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Czy mógłby ktoś mi pomóc,mam troche ziaren kukurydzy tegorocznej i chciałbym w przyszłym roku ponęcić nią ale niewiem w jaki sposób ją najlepiej ugotować. Niemam parnika a słyszałem że najlepiej jest w nim przygotować kukurydze.prosze o jakies sugestie lub przepisy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiner ja to robię tak ....

mocze dzień wcześniej i w dużym garnku zalewam dużo ponad poziom kuku woda stawiam na gazie czekam aż się zagotuje i sru pod kołdrę na około 2-3 godziny to musisz samemu czas dobrać ile tam będzie siedziała bo ziarna dużo pęcznieją jeszcze i pękają :) takie najlepsze .... tylko uważaj bo pokrywkę potrafią podnieść jak w garnku jest ich za dużo :eek: a najlepiej jak robię je razem z grochem, pszenicą i jakimi tam jeszcze ziarnami co mam pod ręka chyba że kupuję paszę dla gołębi wieloskładnikową najlepiej do nęcenia mi się to sprawdza od 4 sezonów Kampol - producent karmy dla gołębi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego rzepiku @lenox. Ile i w jakiej postaci go dodajesz?

Rzepik,a także inne drobne ziarna tj;konopie,pszenicę,sorgo itp używam tylko wiosną i jesienią.Rzepik dodaje w proporcji;mniej więcej na 5 kg kukurydzy 1 kg rzepiku.Małą porcję dodaję na początku gotowania żeby się rozgotował a resztę dodaję na 5 min przed zdjęciem z palnika.Rzepik występuje pod postacią malutkich brązowych ziarenek i taki też stosuję.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam. Panowie jak przygotowujecie kukurydzę?

I czy moczenie kuku przez 30 godzin i gotowanie jej godzinę nie zaszkodzi karpią?

A może któryś z was próbował pasteryzacji kukurydzy? Jeśli tak to z jakim efektem? Po jakim czasie się psuje? Lubią ją karpie czy raczej wolą świeżą kukurydzę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja ze swojej strony mogę powiedzieć że bardzo dobre wyniki(karpie i amury) mam na moczony bobik.

Nie gotuję tylko po prostu moczę. To w zupełności wystarcza-bobik bardzo dobrze chłonie wodę, nie ma problemu z założeniem go na włos. Moczę go kilkanaście godzin i zanęcam przy użyciu procy.

Co do zakupu jako że mieszkam na wsi mam go własnej produkcji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.