Skocz do zawartości

Wyposażenie pontonu - jakie jest wymagane, pilne!


prezes_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mało tutaj piszę, więcej tylko czytam.

Jednak teraz mam problem.

Szukałem w internecie - nie doszukałem się żadnych sensownych informacji.

Wybieram się w czerwcu nad Solinę (jak co roku) i mam zabrać ze sobą ponton.

Chodzi mi mi o obowiązkowe wyposażenie pontonu.

Ponton - dmuchany, silnik elektryczny. Zarejestrowany (wędkarstwo).

Wykorzystywany do:

- łowienie ryb - standard

- wycieczki z żoną po jeziorze - to obowiązkowy punkt programu

W co muszę się obowiązkowo wyposażyć? Czy muszę mieć kapoki czy kamizelki dla wszystkich osób przebywających na pontonie?

Czy muszę mieć koło ratunkowe lub "rzutkę"?

Coś jeszcze muszę mieć?

Nie mam ochoty na pływanie z żoną po zalewie i obserwowanie , czy jakaś kontrol nie płynie - to nie jest żaden wypoczynek.

Byłem na "majówce" - przypłynęła Policja wodna, jedną łódź pominęła do kontroli (mieli ina sobie kamizelki asekuracyjne), drugą kontrolowali przez 20min - nie mieli na sobie nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie obowiązkowe łodzi na wodach śródlądowych:

Pasy lub kamizelki ratunkowe w liczbie osób znajdujących się na łodzi.

Koło ratunkowe wyposażone w nietonącą lina o średnicy 8-11mm i długości 30 metrów.

Gaśnica proszkowa o wielkości napełniania 2kg. Dotyczy łodzi o długości powyżej 3,5 metra oraz każdej łodzi z silnikiem.

Łodzie wyposażone w silniki o mocy 50-100KW dodatkowa 1 gaśnica,

Łodzie wyposażone w silniki o mocy powyżej 100KW dodatkowo 2 gaśnice.

Łodzie o długości kadłuba do 10 metrów 1 gaśnica + gaśnice zależnie od mocy silnika.

Łodzie o długości kadłuba 10-15 metrów 2 gaśnice + gaśnice zależnie od mocy silnika

Łodzie o długości kadłuba pow. 15 metrów 3 gaśnice + gaśnice zależnie od mocy silnika

Odbijacze w liczbie odpowiedniej do rozmiarów łodzi. Dotyczy łodzi o długości powyżej 3,5 metra.

Bosak.

Apteczka pierwszej pomocy

Skuter powinien być wyposażony w zrywkę do awaryjnego wyłączania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie używam odbijaczy na pontonie ponieważ on sam jest gumowy. Dodatkowo obowiązkowo łódź czy ponton musi być oznaczony albo numery albo jakaś nazwa. Pływam od lat po Solinie i policjanci jedynie sprawdzają mi kamizelki. Kontrole z żeglugi z Krakowa jak tu czasami przyjeżdżają to sprawdzają wszystko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia 1 sierpnia 2020 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m.

Nowe regulacje wprowadzają wiele zmian w dotychczasowych przepisach. 

Jedną z istotnych zmian jest brak konieczności rejestracji jednostek o długości nieprzekraczającej 7,5 m, przeznaczonych do połowu amatorskiego ryb.

Obowiązek rejestracji dotyczy wszystkich jachtów i innych jednostek pływających o długości co najmniej 7,5 m lub o mocy silnika co najmniej 15 kW.

Mniejsze jednostki można rejestrować na wniosek właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.